Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Paleolit-diétások! Hogy...

Paleolit-diétások! Hogy oldjátok meg suliban az étkezést, mit esztek szendvics helyett?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Banán alma mandula dió
2012. febr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
zabpehely gyümölccsel, zabkása, dió, mogyoró, banán, narancs, alma, körte, mandarin, szárított almachips, diákcsemege, köleskása, kölesmuffin, tojáskrém, padlizsánkrém, kölesfasírt reszelt zöldségekkel, zabpehelyből sütött tortillatekercs/omlett zöldségekkel megtöltve, zabpehelypalacsinta, zabpehelyből készült kekszek gyümölccsel
2012. febr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
pl. a győri édes zabfalatok is ezekhez a kekszekhez tartozik? (kezdő vagyok :))
2012. febr. 4. 23:30
 4/10 anonim ***** válasza:

nem jó!cukros búzás izé

egyél sült husit,zöldseget salit.

2012. febr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
suliba ez nem megy:/
2012. febr. 7. 00:03
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
marad a gyümölcs
2012. febr. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
süss paleo sütiket
2012. febr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
91%

Bár a mikró sem túl egészséges, lehet kompromisszum... mi 4 perc alatt sütünk paleokenyeret benne... lényeg, hogy tényleg mikrózásra kitalált edényt használj, különben káros anyagok oldódnának ki a nem melegíthető edényedből. Vékony, téglatest alakút használok (Tecskó gazdaságos...), de bevált egy kerek Tupper-es is, igaz, abban 5 perc kellett (vastagabb műanyag). Fontos, hogy kb. két szeletnyi kenyeret kapsz, ami 2 főre egy alkalomra bőven elegendő, mert nagyon laktató.


Sok fejlesztés után íme, ez a receptem:


4-5 evőkanál zabliszt,összesen 4 evőkanál lenmagból, szezámmagból frissen darálva; a szezám miatt köménymag, így nem lesz mellékíze;kevés só, bors, mi még kurkumát is teszünk bele (picit, mert tök jó színe lesz tőle, és különben is...antioxidáns hatású.), 1 késhegynyi szódabikarbóna.


Kb. egy deci vízzel keverd össze, minden része legyen nedves! Valamivel hígabb legyen a tészta, mint a nokedlinél, főleg, ha lent is raksz bele, mert az sokat szív fel, és sütés közben így jól megduzzadhat a "kenyered".

Én szoktam bele szórni még egy-egy csipetnyi egész magot: napraforgót, tökmagot, lent és szezámot, általában 2-3 félét, a tetejére is lehet, de a "tésztába" is. Máskor virsli-karikákat rakok bele, és megbolondítom egyéb fűszerekkel is, esetleg ha tartósabb jóllakás kell, egy egész tojást is ütök bele.

Mikor jól összekavartam (tetejét magokkal beszórtam), beteszem a mikróba a legnagyobb fokozatra 4 percre. Ha lejárt, ellenőrzöm az állagát, ha nem stabil, esetleg még folyékony kissé, 1-1 percig próbálkozz utánasütni, mert akkor a te mikród más. Amikor elválik az edény falától, akkor kész van. Borítsd ki még forrón, különben beleragad!!! Hűtsd kicsit ki, és edd meg! :)


Jó étvágyat! :)


A zabliszt is komprpmisszum, helyettesíthető maglisztekkel... én az ára miatt használom fele-fele arányban...

2012. febr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

6 kanalas lenmagkenyér



Hozzávalók:


6 evőkanál lenmagpehely vagy őrölt lenmag

6 evőkanál szezámpehely vagy őrölt szezám

6 evőkanál mandulaliszt

1-2 dl langyos víz

Só, csipetnyi őrölt köménymag

2 késhegynyi szódabikarbóna


Elkészítés:


A lenmagpelyhet keverd össze a szezámpehellyel, és önts rá 1-2 dl langyos vizet, hagyd állni a tésztát legalább 10 percig – azt figyeld, hogy a “tészta” ne legyen folyós, csak kellően ragacsos (kezd 1 dl-vel, aztán öntsd a vizet, ha szükséges tovább!)

Keverd a tésztába a mandulalisztet, a sót, az őrölt köménymagot, a dupla adag szódabikarbónát

A kenyértésztát borítsd és simítsd bele vagy egy szilikonos kenyérsütő formába vagy egy zsírpapírral kibélelt formába

Előmelegített sütőben kb. 20-25 perc alatt megsül a kenyér.

2012. febr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A mikró miért nem egészséges? :O


Én amúgy gyakran vittem "fura kaját" az iskolába ebédre. Kis ételhordóban gyümölcs vagy valamilyen zöldsaláta dióolajjal, köleskása vagy currys onigiri. Inni meg vizet vagy teát (nálam a tea az ízesítés nélküli zöld teát jelenti.)

2013. jan. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!