Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 0,5%-os tejet tényleg nem...

0,5%-os tejet tényleg nem lehet kapni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szeretnék ilyet venni, mert eddig csak külföldről tudtam hozni/hozatni ha én vagy ismerősöm véletlen arra járt. Van valaki aki látott már valahol valamelyik boltban sovány tejet? Ez egy vicc, hogy egy ilyen rém egyszerű termékhez egyszerűen képtelenség hozzájutni... :/

2012. febr. 6. 04:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
az nem tej, hanem koszos víz.
2012. febr. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
egyébként használj tejport, annak még kisebb a zsírtartalma.
2012. febr. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
ha a közértben is láthatod, hogy mindig a 2.8%-os fogy gyorsabban, az 1.5-öst alig veszik. A fél %-ost meg végképp nem venné senki.
2012. febr. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Az már nem tej,hanem feljavított savó mindenféle vacak adalékanyaggal. Már a 1,5 %-os sem tej.
2012. febr. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
94%

Először is a sok hozzánemértőnek:

-felejtsétek el azt a tévhitet hogy a % a tej tartalmát minősíti,attól hogy 2,8-as vagy 1,5-ös mindkettőben ugyan annyi tej van ugyanolyan tartalommal.Csupán azt jelenti a % hogy egy egységnyi tejnek hány % ZSÍR tartalma van.

A tej hígítását és adalékanyaggal töltését amúgy is több szigorú előírás és szabály tiltja, ha nem 100% tej van a dobozban már rá sem írhatják hogy tej(pl:a tejsavó+tej kombót reggeli italnak nevezik)

A válaszolónak pedig :

Nem kell sokat keresni mert a nagyobb boltokban lehet kapni 0,5%-os(sovány tej)-et(PL.:Milli világos kék,.Sőt már házi jellegű tejben is elterjedőben van nem csak nagyüzemiben.

2012. febr. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

79%-nak igaza van, ettől csak a tej zsírtartalma kisebb!

amúgy nyugodtan vehetsz 1,5%-ost is, hízni nem ettől fogsz!

2012. febr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
cuncikám, én talán nem a zsírtartalomról írtam?
2012. febr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!


Nagyon köszönöm a segítőkész válaszokat, jobban ki fogom mostantól nyitni a szemem. :)


A fujjolóknak pedig: nem kérdeztem a véleményeteket, ugyanis kicsit sem érdekel. De ha olyan rettenetesen tudni akarjátok, akkor íme: azért van szükségem 0,5%os tejre, mert a sok szobafogyókúrással ellentétben nekem nagyon pontos és kidolgozott étrendem van az edzéstervem mellé, amiben 25g zsír mehet egy nap. Mivel a fehérje shake undorító vízzel, ezért ilyennel iszom. Ugyanis 300ml 0.5%-os tejet ihatok 100ml 1.5%-os helyett, ami nekem nagy különbség. Egy diéta sem tartható, ha az ember utálja amit eszik.


Félreértés ne essék, nekem nem fáj ha más máshogyan csinálja. Tudom, hogy az 1.5%-os tej sem hízlal. De van az edzésnek és diétának egy olyan szintje, ahonnan már minden gramm számít.


Mindenkinek sok sikert kívánok hozzá, hogy eljuthasson odáig, és meg egyszer köszönöm a segítséget!

2012. febr. 6. 10:46
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy tök jó trükk, hogy alacsonyabb kalóriájú tejet kapj.

Hígítsd vízzel 50-50% ban plusz ka kell pár csepp édesítő. Semmi de semmi különbség nincs közte,mégis fele annyi kalória.


Amúgy a Tescoban tehet venni Kunsági tejet ami 0,1% zsírtartalmú. Az is jó, de az előző trükk az olcsóbb.

2012. febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Millinek van ilyen, azt tudom, mert vettem párszor (akciós volt:-D), de az elözö által írt megoldás valóban olcsóbb (és kcal szegényebb), ízre meg kb ugyanaz.

Mondjuk tényleg nem mindegy, mennyi tejet fogyasztasz, én a napi 1-2 kávémba nyugodt szívvel belerakom az 1,5-öset:-)

2012. febr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!