Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jelentősen növelhetem fogyókúr...

Anniebianca kérdése:

Jelentősen növelhetem fogyókúrám hatékonyságát, ha este 6 után már nem eszek?

Figyelt kérdés
Emellett számolom a kalóriákat, szénhidrátokat, futok minden nap 40 percet padon. Megéri 6 után kicsit "éhezni" ? Eddig mindig ettem este egy almát vagy narancsot,vagy egy kefírt, nem tudom megéri e elhagyni.
2012. febr. 7. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
nem.reggel éhesebb leszel
2012. febr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért eszünk? Hogy megadjuk a szükséges tápanyagokat. (főleg diétában). Szerinted egy almába milyen tápanyag van ami miatt étkezésnek számítana? Az a kevés cukor pont nem jó.

A kefirből meg fél liter kell hogy 15-20g fehérjét bevigyél csak ugyanennyi telítettzsírt meg 25g szénhidrátot is beviszel vele. Ezek a kaják beleférhetnek a diétádba de nem tesznek ki egy étkezést. 200g sovány túró és egy kevés gyümölcs, kefír viszont már más. Hogy a kérdésre rátérjek, elvileg fontos a gyakori étkezés a vércukorszint egyenletesen tartása és a katabolikus állapot elkerülése miatt. Miért változna ez este? Este is működik a szervezetünk ,sőt továbbmegyek ,éjszaka is.

A 6órás időpont egyébként is logikátlan, miért pont 6? mivan ha olyan a munkád hogy akkor kelsz, vagy ha csak simán éjfél után fekszel és 6-7órát éhezel? A helyes megközelítés a lefekvés előtt 1-2órával. De ez is elsősorban az emésztési folyamatok lelassulása miatt van. Másodsorban pedig mert alvás közben nemnagyon használunk szénhidrátokat. DE az hogy nem használunk nem azt jelenti hogy nincs épp hiány belőle. Viszont mivel a szervezetünk képes a fehérjét átalakítani szénhidráttá abban az esetben ha hiány van, ezért legbölcsebb este fehérjedúsan étkezni és a szénhidrátot mellőzni.

2012. febr. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha 8-kor lefekszel. Egyébként csak éhesebb leszel.
2012. febr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

" Eddig mindig ettem este egy almát vagy narancsot,vagy egy kefírt, nem tudom megéri e elhagyni."


ennyit ezután is simán megehetsz,ettől még le tudsz fogyni,

2012. febr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Így egyáltlán nem.

Ha eddig vacsira megettél egy fél disznót egy yetiburgerrel és egy gigapalacsintával,és ezt hagyon el akkor már elég jelentősen segíti a fogyókúrát.

2012. febr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem beválik. Napközben eszem 5x keveset, edzés vagy futás hazaérve még 6 vagy fél 7 körül megeszem egy kefirt és ez az 5. étkezésem és nem szoktam éhes lenni ezután, lehet már hozzászoktam. Viszont én 10-kor már fekszem és 5-kor kelek, így már már 6-kor reggelizem. Ha véletlen mégis megéheznék iszom egy fehérjeturmixot vízből és fehérjeporból.

(Tudom, sokan írják, hogy hülyeség ez a 6 után nem evés, de nálunk bejött a családban.)

2012. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!