Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A 100% Whey proteint (scitec)...

A 100% Whey proteint (scitec) meg lehet inni edzés előtt is vagy utána jobb?

Figyelt kérdés

Holnap is edzeni fogok, ami azt jelenti, hogy 1 órát keményen futópadozok a konditeremben és utána meg még bringán is tolni fogom. Ma is ilyesmit csináltam, ma edzés után burítottam le ebből. (22 g fehérje van benne, 30g a cucc és 115 kcal)


Holnap viszont ebből a whey-ből kettőt innék, s arra gondoltam, hogy edzés előtt is innék, mert utána sajnos nem lesz időm enni már rendesen, csak jó pár óra elteltével és azt meg nem akarom, hogy addig az izmomat lebontsa. Viszont whey-ből meg lesz nálam 2 darab.


Szerintetek?


Kérném egy hozzáértő segítségét!


Köszönöm!


2012. febr. 8. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Pár óra alatt nem fog az izmod leépülni..Az izom mellesleg nyugalmi állapotban fejlődik, nem edzés alatt. Az egyik adagot idd meg edzés után, a másikat este. Akár közvetlenül lefekvés előtt is mehet.
2012. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és lehetőleg vízzel idd, a 2. adagot mindenképp.
2012. febr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 *gin* ***** válasza:

mivel ez valószínűleg lassú felszívódású fehérje, ezért nem sok jelentősége van az időpontnak a sport szempontjából. ezeket leginkább este kellene fogyasztani, mert ha "hatása" órákon át tart, így nyújt tápanyagot éjszakára is, amikor nem eszel.

ha gyors felszívódású, akkor viszont tényleg edzés után kell inni, vagy esetleg reggelire szoktam + zabpehely.

2012. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!