Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik, hogy egy óra kocogás...

Jázmin_ kérdése:

Létezik, hogy egy óra kocogás kevesebb kalóriát "éget", mint egy óra laza bringázás?

Figyelt kérdés

Egy "fitt" oldalon nézelődtem, és azt láttam, hogy míg a súlyomból fakadó egy óra 6,5 km/h-s kocogás (igen kocogás, nem gyors séta!!!) c.a. 296 kalóriámba kerül, addig egy óra laza bringázás (12 km/h átlagban) olyan 340 kalória felhasználást jelent.

Lehetséges ez? Persze nyilván a kocogással több izmot mozgatok meg, és az nem feltétlenül jelentkezik a kalórialeadásban... de akkor is.


2012. febr. 13. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Létezhet, mert 6,5km/h az igazából vicc kategória- gondolom te is látod, ezért írtad oda, hogy nem séta.
2012. febr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értem miért lenne vicc kategória a 6,5 km/h, valahol el kell kezdeni, senki se született sportolónak.

A kérdésre a válasz: igen, létezik. Sőt, a bringázásnál ez a 12 km/h majd rájössz, hogy nagyon kevés. Több is simán lehet ;)

2012. febr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Furcsának tartom azt hogy leviccezitek a "sebességet".

A kocogásnál ez a "normális,kényelmes" beszélgető, nem kifáradó tempó, az apró lépésekkel, a nem szapora légzéssel. Nekem nagyon jól eső, sok barátomnak nem megy. Nem versenyzem senkivel, a sétáló emberek mellett elkocogok. Nem értem miért "vicc" kategória???


Ami a 12km/h-t jelenti, azt sem tartom nevetségesnek. Az út amelyen tekerek, tele van emelkedőkkel, a vissza út természetesen gyorsabb, de pont a "gurulás miatt", ezért jött ki egy átlag 12 km/h-ra és nem iszonyat lassú.


Azért köszönöm az időt, amit a válasz adásra szántatok.

2012. febr. 13. 15:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Éppen megvédtelek, hogy nem vicc :D értelmezni tudni kéne az írást :D
2012. febr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, ment az értelmezés:), nem kellett volna a nevetségest használNOM a 12 km/h-ra, nem úgy értettem, hogy egy lapra vettem.
2012. febr. 13. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!