Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha megeszek 200 kalóriát egy...

Ha megeszek 200 kalóriát egy nap, akkor ha elmegyek edzőterembe és a futópad szerint 200 kalóriát elégettem, akkor az mit jelent? :S

Figyelt kérdés
Szóval a lényeg, hogy nagyon keveset eszek, nem is vagyok éhes hál\'istennek, ma is reggel ettem egy kocka csokit, délután 1-2 fele pedig egy kis sültkrumplit. ( Hozatjuk a kaját, mert nincs ideje senkinek főzni és ez volt a kaja :S ). Járok edzeni minden nap vagy minden másnap és futópadozok 10 percet 2x, ebből 2-3 perc gyors gyaloglás, 7 perc pedig futás/kocogás. Plusz mellette biciklizek 2x 15 percet. Ez az edzés hatékony? Tudom, hogy a kajálást nem így kellene, de légyszi a kérdésre válaszoljatok. Elegem van, hogy még mindig van rajtam felesleg és nagy a fenekem meg a combom!!! :(( Légyszi normális választ írjatok még ha nehéz is! :(
2009. jún. 3. 19:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szép fogyókúra, alig ettél egész nap, az is csoki volt meg sültkrumpli.
2009. jún. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

NEM jó.


60 perc EGYBEFÜGGŐ edzés kell, folyamatos 130-as pulzussal. Ez lehet gyaloglás, tekerés, ha lesz kondíciód akkor futhatsz is, a lényeg hogy ne állj meg.


A fő kérdésre válaszolva: most komolyan azt gondolod, hogy a gép által mutatott, átlagok alapján nagyjából kikalkulált kalória érték pontosan annyi lesz, mint amennyit a szervezeted valóban eléget? Az csak egy hozzávetőleges érték, nem is érdemes rá alapozni.

2009. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Szerintem egy kocka csoki és egy adag sült krumpli egy kicsit több, mint 200 kalória. Nem tudom, hogy mennyi súlyfelesleged lehet, de azzal, hogy koplalsz nem fogsz fogyni. Olvass az interneten ezekről.
2009. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én nem bírok 60 percet folyamatosan futni vagy biciklizni! 10perc futás után úgy szállok le a futópadról, hogy majd' összeesek. Ez régebb óta is így van, nem csak amióta nem eszem annyit. Futni is csak futópadon tudok, kint nem tudnék a levegőn, suliban 1 percig sem bírom! :S


köszönöm a válaszokat amúgy!

2009. jún. 3. 19:33
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne fuss, csak sétálj. Vagy biciklizz. De 60 percig folyamatosan.

És próbálj meg renszeresen sokszor enni keveset. Egy almát pl. a sültkrumpli helyett. A reggeli csoki helyett egy szendvicset. Ilyesmik.

Rosszul táplálkozol és rosszul edzel. Ezért nem fogysz.

2009. jún. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ne eszel rendesen,johogy nem birod az edzést....igazábol amit csinálsz baromi kevés,ennyi idő alatt be se melegszik az ember rendesen.....A nins időm főzni dolog meg hülye kifogás..arra van ideje az embernek amire szakit időt...fél óra alatt egészséges vacsit lehet összedobni!!!
2009. jún. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
61%
Ez a nem edzel, nem fogysz, egy akkora baromság amekkora csak lehet. Én 140 kilóról indultam, és már 78 vagyok. csak az utóbbi időben kezdtem el rendszeresen edzeni, bicajozni, úszni, stb. Eddig simán a koplalástól fogytam. Le is írom mi volt a napi ételem. 1 szelet teljes kiőrlésű rozskenyér, magában, 1 alma, 1 kis tál rizs. háromnegyed év alatt értem el ezt az eredményt, semmi testedzés nélkül. Én megmondom hol a hiba a fogyókúrádban. A csokinál, és leginkább a sült krumplinál. Mondok valamit. 1 kevés étcsokoládét meg lehet néha enni, de csakis 80%-osat, és abból is csak pár kockát egy nap, de a sült krumpli és az ehhez hasonlókat sürgősen el kell felejteni, mert ezek a zsíros borzalmak amik miatt nem lehet lefogyni, sőt csak hízni. Mellesleg, ha gyorsan akarsz fogyni, még ajánlom az úszást és a szaunázást, hetente 2x. ez a sport amivel a leghamarabb és legkevesebb megerőltetéssel lehet fogyni. ÜDV, 20/M
2009. jún. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem írta hogy fuss. NE FUSS!! GYALOGOLJ!!! Tudod mi az? Beállítod a futópadot 3-5 km/h-ra és gyalogolsz monoton módon. Sokan ott rontják el, hogy zsírmalacként egyből futással (nem is kocogással) kezdik, mert ezt látták a tévében, hogy a vékony lány 45 percet fut a futógépen! Hát ahhoz edzettség is kell! Először bőven elég a gyaloglás!
2009. jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Krisz85 ***** válasza:
100%

Tudom mit szeretnél most olvasni itt, hogy igen, ezzel lemegy majd a feneked, de sajnos nem, sőt!

200 kalóriát? már ne haragudj, de ezt most remélem nem komolyan írtad? olyan mértékű izomvesztést fogsz elérni, ezzel, sőt anyagcserelassúlást, ami további zsírgyarapodásra készteti a tested.

Diéta nélkül nem fog menni, ez tény, ezt sajnos el kell fogadnod, csak rajtad áll hogy betartod-e.

Sokaknak igaza volt. Aerob edzés, azaz 60 perc egybefüggő séta, vagy bringa /bringa: sík terepen, lassú, könnyű fokozaton tekerj, 110-130 pulzus között, ez sebességbe 10-15km/h között van/.

Ha meg már futni jársz, akkor két dolgot tehetsz:


Vagy kezdesz egy relatíve kevés idővel, és NEM MINDEN NAP!

pl:

heti 3*10perc futás, kocogás,

Vagy, ami még jó, és így talán fél órát is fogsz bírni, hogy öt perc eröltetett séta, ügyelve a légzésre, majd 5perc futás majd megint séta öt percig, és ez így váltogatva 30 percen át, később, ahogy telnek a hónapok ezt növelheted. Kezdőknél ez néha odáig is fajulhat helyes táplálkozás betartása és elszántság mellett, hogy akár egy évnyi készülés után a full 43 km es maratont is lefutják.


Diétázz rendesen, máskülönben magaddal tolsz ki, a koplalás, helytelen kaja nem fog eredményre vezetni, bármit, és bármennyit is mozogsz.

2009. jún. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is az úszásra esküszöm és az ésszerű táplálkozásra. Amúgy én is a kalóriákat szoktam számolni, mert nekem az jött be és egyszerűbb, de azért ez mellett arra is rájöttem, hogy nagyon nem mindegy miből jönnek ossze azok a kalóriák és a szénhdirát, cukor meg zsír számlálóknak is igazuk van. Olvass utána egy picit mi is egészséges. Az én kedvenc oldalam:

[link]

2009. jún. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!