Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a probléma az alábbi...

Mi a probléma az alábbi étrendemmel, hogy nem fogyok kellő képp? Illetve ez elég változatos-e egészség szempontjából.

Figyelt kérdés

22 éves 180cm 100kg-os egyetemista vagyok, múlt évben 2-3 hónap alatt lefogytam a nyár végére 112 kg-ról 95-re, csak aztán jött az államvizsga és egyebek, most megint jó lenne kicsit összeszedni magam a nyárra. Hasonló volt az étkezésem mint most, csak annyi különbséggel, hogy nem napi fél-1 órát edzettem, hanem 1-másfelet.


Reggelire és vacsorára általában rozskenyérből csinálok szendvicset Delma light vajjal és szárnyas párizsival (kenyérből ~200-300g-ot eszem, párizsiból ~150g-ot), mellé újhagymát, póréhagymát, paprikát vagy paradicsomot eszem.

Nap közben pedig 1 vagy két csomag jó reggelt kekszet eszek meg. Illetve napi 0,5-1 liter zero Colát iszom meg valamint vizet vagy teát cukor nélkül.

Délben kínait: gombás csirke, rizibizivel, néha csinálok levest karfiolból és brokkoliból.

Este hasonló mint a reggeli, esetleg citrusféléket szoktam enni még utána.


Hogyhogy ilyen rohadt lassan fogyok most, hogy 3 hónap alatt csak 5 kilót fogytam??

Mit ajánlotok, min változtassak?


2012. márc. 22. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemista vagy és ennyire nem sütik ki a szemed a nyilvánvaló összefüggések? Nem mérnök leszel, ugye?


"Hasonló volt az étkezésem mint most, csak annyi különbséggel, hogy nem napi fél-1 órát edzettem, hanem 1-másfelet."

2012. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Mert szinte egész nap szénhidrátot eszel, pont ezeket kéne mellőzni, pláne vacsira. A győri édesben nagyon sok a kalória. Valamint este már nem szabad gyümölcsöt enni. Reggelire egyél gyümölcsöt győri édessel, ebédre csirkemellet mondjuk uborkával, vacsira meg csak zöldséget. :)
2012. márc. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első kommentelőnek: igen, ezen én is gondolkoztam, de nehogy azt hidd, hogy olyan k.ra megfeszülök az edzésben, csak itthon mozgok, hogy azért mégis. Azért nem gondolom, hogy az nyomna sokat a latba.


Második kommentelőnek: köszi, ezeket igyekszem megfogadni, de nekem fontos, hogy napi legalább kétszer jól belakjak és vacsorára szeretek leginkább, a zöldség kevés lenne. Van valami tipped mit nyomhatnék vacsira, ami jobban laktat mint a zöldség, de ennek ellenére még elfogadható?

2012. márc. 22. 13:58
 4/8 A kérdező kommentje:
Másik amire gyanakszom a zero kóla, mert abból bármennyit meg tudok inni, rá vagyok szokva teljesen. Egy biológus ismerősöm mondta, hogy szerinte nagy mennyiségben az édesítőszer is hizlal ez nem tudom mennyire igaz. Arról meg hogy mennyire rákkeltő és egészségtelen ne is pazaroljátok a szót, mert azzal tisztában van mindenki.
2012. márc. 22. 14:06
 5/8 anonim válasza:

20-30 deka kenyér reggelire és vacsorára is? Az nagyon sok! Hiába rozskenyér, a kcal tartalma kb ugyanaz, mint a rendes fehér kenyéré, csak egészségesebb/jobban laktat (feltéve, hogy nem ún. rozsos kenyér, hanem tényleg rozskenyér).

Próbáld meg a kenyeret kiváltani valamivel. Elég széles választékban kaphatóak mindenféle kétszersültek, puffasztott szeletek, keresd meg azt, ami a legjobban ízlik.

A jóreggelt keksz oké, de mondjuk heti 1x, nem minden nap!

Vacsorára valami könnyűt, ne kenyeret! Mondjuk valami főzelék, vagy tartalmasabb leves, tehát könnyű kaja. Ha nagyon éhes vagy, pótvacsinak jöhet egy alma, vagy cukormentes cukorka, vagy ilyesmi. A lényeg, hogy spórolj a kalóriákkal ésszerű határokon belül.

2012. márc. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vacsorára inkább valami fehérjedúsat szoktak ajánlani, pl. túró, tojás, mellé meg mehet zöldség, ez így szerintem laktatóbb.

A jóreggelt kekszet le tudod cserélni a cukormentes háztartási kekszre, korpovitra, esetleg puffasztott rizsre.


Az édesítőszer nem hiszem, hogy bekavarna a fogyásnál. Az én folyékony édesítőm 100 ml-ben van 1 kcal a csomagolás szerint. Meg kell nézni a címkén, hogy hány kalória van a kólában.

2012. márc. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ok, ezek szerint nem láttam a fától az erdőt, visszafogom a vacsit meg lecserélem a napi fél kiló kenyeret másra :):), köszönöm szépen mindenkinek!! :)

Pacsi, puszi

2012. márc. 22. 19:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is mostanában kezdtem fogyózni. Ne haragudj, szerintem sokat eszel. 150 gr párizsi naponta? most külön kinyitottam a hűtőt, ami csirkesonka nekem van, abban 17 szelet a 150 gr! Ez akkor is elég egy hétre, ha minden nap eszek. Egyél változatosabban szerintem és akkor nem fog hiányozni. Én a vajat is elhagynám, hiába light, az ugyanúgy zsír. Kenj inkább rá sovány túrót, az Aldiban kapható egy kenhető változat, és nem morzsolódik szét, mint a többi (ezt is megnéztem, 0,1% zsír van benne).

A Jó Reggelt keksz nem diétás. Olvastad a hátulját? Ráadásul szerintem cukrozott is. A Colaval nem tudom, hogy mi a helyzet, de hogy nem egészséges, az biztos, és elvileg neked most az a célod, hogy a szervezeted és az anyagcseréd jól működjön, tehát amennyire tudod, hagyd el. Az, hogy délben kínait eszel, az azt jelenti h kínai étteremben? Mert ott a legtöbb kajában van cukor/méz/olaj.

2012. márc. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!