Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kérdésem egyszerű és világos...

A kérdésem egyszerű és világos. Miért hisszük mindenről hogy hizlal? Lent leírom az én történetemet, hogy hogyan fogytam 35 kilót.

Figyelt kérdés

Egyébként 202centis 19éves vagyok és immár 85kiló:). A "diétázást" 120 kilósan kezdtem, bármennyire is hihetetlen nem voltam kövér mivel azért eloszlott rajtam, de már elkezdett zavarni a dolog. Úgy kezdtem hogy semmit sem zártam ki az étrendemből mindent ugyanúgy csináltam mint azelőtt csak nem zabáltam tele magam. Ezt értsétek úgy, hogy ha mondjuk este 8kor vacsoraztam akkor ha pl melegszendvics volt a kaja (igen igen sima fehér kenyérből sima jó zsíros sajtal stb.) akkor azt ettem de nem zabáltam tele magam. És míly meglepő láccott rajtam a fogyás mindenki megjegyezte hogy hú te fogytál stb. Hehe mondom jólvan ez nem is olyan nehéz. Most leírom mit ettem ekkoriban amitől az elején sikeresen fogytam 10-15 kilót csupán azzal hogy nem zabáltam tele magam hanem megálltam ha úgy éreztem h már van valami a gyomromban. Reggel kezdtem egy 7days croissant azzal a vegyes cuccal a közepén vagy csokis+vaniliásat ettem vagy meggy+vaniliásat ez mellé megettem egy csomag jóreggeltet olyant aminek joghurt van a közepén 2keksz között. Ugye folyamatosan leirják hogy ezek a dolgok mennyire hizlalnak igy szénhidrát ugy kalória amúgy cukor stb. Tízóraim: suliban 2 szendvics ami nem teljes kiörlésű zsemléből volt hanem simából és paprikás szalámi volt benne. Na hát ugyebár ez megin olyan párosítás amit ha meglátnak kb szívinfarktust kapnak az emberek hogy mennyire hizlal. Ja és ha ez tízóraira nem elég suliba még meg szoktam inni 2darab fél literes nesteat, ami ugyebár húúúde hizlal.(itthon már ekkoriban is vizet ittam). Térjünk rá az ebédre: hát itt ilyen konkrétumokkal nem tudok szolgálni de általában rántotthús, valami sajtos tejfölös hagymás sütőben készült hús. rakott krumpli, rakott zöldbab, tócsni, más ilyen darált húsos tésztás rakott cucc, különböző makaróni félék(tésztával ;)), darástészta, túróstészta na hát a szokásos dolgok. Amiket leírtam ezeknek a 90%-ról leírják hogy milyen hizlaló kaják stb stb. Én hangsúlyozom fogytam miközben ezeket ettem annyi volt a módszer hogy nincs zabálás. Ja azt kifelejtettem az ebédemből hogy ebéd után rendre megszoktam enni egy danone vaniliás pudingot minden nap. tízórai: Az ebédről már jól ismert jó reggelt szendvics. Vacsora: (általában 6után de erre már próbáltam odafigyelni akkor is) ugyan az mint az ebéd. Csak értelem szerűen vacsorára se ettem tele magam. Sokan mondták és láttam magamon hogy fogytam erre elkezdtem a netet böngészni és rátaláltam az itt lévő brigádra meg a sok netes okosságra és elkezdtem én is azt hogy nincs rántott hús nincs jóreggelt nincs 7days nincs fehér kenyér stb stb. nem mondom hogy hülyeségek ezek mer ezután is fogytam még 20kilót. de én arra akarok rávilágítani lényegében hogy míg ettem mindent ugyanúgy mint addig csak kevesebbet, és egyáltalán nem éheztem mint látszik a fentebb leírt dolgokból addig is fogytam 15 kilót ami azért sok. És az a 15 kb 2 hónap alatt ment le. Egyébként novemberbe kezdtem kevesebbet enni (direkt nem írom hogy diétázni) és most lassan április -35 kiló:))

Lényeg a lényeg h nem kell megijedni ha anya nem natúr csirkemellet csinál zöld körettel szerintem az egész kulcsa a !mérték!. Egyébként kalóriát se számoltam soha. May sacc/kb-ra a vége felé az utolsó 2 hónapban de amúgy nem. Most ezt 100% hogy meg fogják cáfolni az okosok, hogy lehetetlen. De miért hazudnék?:)


2012. márc. 25. 20:35
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam hogy heti 4x futottam negyed órát :)
2012. márc. 25. 20:37
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

Először is, gratulálok a szép eredményhez! :)

Másodszor: én is ugyanezt a fórumot olvasom, de én azt olvastam, hogy ha több kaját eszel, mint amennyi szükséges a szervezetednek, akkor hízol, ha kevesebbet, akkor fogsz. Ugyanezt írod te is. A "hízlaló" kajákról is azt olvastam, hogy ilyen nem létezik, csak megfelelő mértékkel kell fogyasztani őket. Nem mellesleg, marhára nem mindegy, hogy a szükséges mennyiséget "szemétből" eszed meg, vagy normális kajából.

Tulajdonképpen te kb. ugyanezeket írod, nem látok semmi különlegeset a történetedben - persze, nyilván le a kalappal az akaratod előtt, de valahol logikus, hogy ha a szokásos egy kiló kenyér helyett csak egy szeletet eszel meg, akkor fogyni fogsz.

Egyébként olvasgasd Aczél válaszait, ő mindig jókat mond, szerintem meg fogsz világosodni.

2012. márc. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Igen igen minden igyvan ahogy írod, amugy köszönöm szépen. De én azt nem értem hogy egy csomó ember beirkálja ide hogy ez hizlal-e meg az hizlal-e és az emberek 60-70%-a azt irja rá hogy igen fú ez mennyire hizlal ilyet ne egyél. Hát ha megkívánja egye meg csak ne tömje magát tele vele.
2012. márc. 25. 21:01
 4/26 anonim ***** válasza:

Most akkor jól értem, hogy november óta lement rólad 35kg? Vagyis kb 5 hónap alatt?

Ha jól értem akkor gratulálok:)

Amugy nem lóg a bőröd vagy ilyesmi? És lennem ég egy kérdésem, most mit és hogyan eszel? Most se laksz jól, csak amennyi épp elég?

2012. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a "keménymag" itt is ki szokott akadni a jaj, hízlal-6 után nem eszünk dolgoktól.

Elég az is a fogyáshoz, amit te csináltál, de bele lehet menni a témába mélyebben is. Akkor viszont már figyel az ember a tápanyag összetételre például. Össze lehet hozni úgy az étrendet, hogy mennyiségre rendes adagokat egyél, de a kalória mégis rendben legyen. Annyi vele a gond, hogy a te módszerednél sokkal időigényesebb.

2012. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
igen jól érted november óta ennyit :) a bőröm nem lóg.
2012. márc. 25. 21:34
 7/26 A kérdező kommentje:
az utolsó hónapokban már énis azt csináltam hogy nem ettem mondjuk rántotthúst hanem natúrba süttettem ki hogy valamivel többet ehessek, de a lényegen nem változtat :)
2012. márc. 25. 21:35
 8/26 A kérdező kommentje:

És lennem ég egy kérdésem, most mit és hogyan eszel?


erre a kérdésre csak annyit hogy annyit nem eszem mint régen mérem magam most próbálom tartani a súlyom. nem eszem össze vissza mindent stb. csokira meg az ilyen dolgokra nemet mondok ha azon felül megéhezek amit vacsoráztam vagy ebédeltem megeszek 1 jókora almát (ami ugye nemjó mer a gyümölcscukor miatt hizlal :DDDD)

2012. márc. 25. 21:39
 9/26 anonim ***** válasza:
Grat, te vagy a példaképem:D de most komoly, jó lenne 3 hónap alatt fogyni kb 20kg-t
2012. márc. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előzőhöz :D:D:D nkm is te vagy:DDD

anya is pont ugyan ezt mondja, hogy mindent egyek, csak hogy úgy álljak fel az asztaltól, hogy még éhes legyek:D de mindig mondtam neki h tuti ezzel hiznék meg minden, erre írsz te:| igaz, nem sok kilót kéne leadnom, de azért kell:)

Nagyon nagy grat!!!:D

15/L

2012. márc. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!