Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Olvastam már az oldalon, hogy...

Olvastam már az oldalon, hogy heti 1,5 kg fogyás még egészséges. Július elejére, ha nagyon belehúzok, (addig még van 12 hét) le tudnék fogyni 18 kilót?

Figyelt kérdés

Most vagyok 176 cm/78 kg és a 60 kilónak lenni valami fantasztikus dolog lenne.


Van ugrálókötelem és tornázni is bírok.


Napi 1200-1400 kcal kalóriabevitelre gondoltam.


2012. ápr. 8. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Akárhol olvastad, nem igaz. Fél-1 kg az egészséges, kis túlsúlyból (neked kicsi van) fél kg, nagyból (ha 100 kg felett lennél) lemehet 1 kg is az elején.

A te optimális testsúlyod egyébként 66 kg körül van.

Ha sokat olvasgatsz itt, akkor azt is tudnod kellene, hogy 1400 kalóriás koplalással (neked az lenne, mert magas vagy és tornázol is), nem lehet lefogyni, mert ahogy lekoplalod, jön is vissza kamatostul.

2012. ápr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Aha, rendben, igazat adok Neked, lehet, hogy erőltetett ütemű fogyás lenne, az ugye nem jó, ahogy fentebb is kifejtetted.


És mondjuk, ha többet ennék, 1500-1600 kalóriát, az optimális(abb)? Akkor értelemszerűen több testmozgást is végeznék. Végülis heti 1 kiló fogyással sem lenne problémám, sőt, repesnék a boldogságtól. :) Csak fogyjak le valamenyyit, és kész.


Tényleg, ez kis túlsúly? Anyukám mindig azzal piszkál, hogy mekkora hasam van. :D

2012. ápr. 8. 20:15
 3/3 anonim ***** válasza:
1400 kalória hogy lenne már koplalás? Nekem az orvosilexikon ennyit dobott ki heti 1kg egészséges fogyáshoz pedig 188 cm magas vagyok és 89 kg. Egyébként többet eszek (kb 2000 kalória), csak heti 4x futok egy órát, kb alkalmanként 10 km-et.
2012. ápr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!