Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futás helyett gyaloglás?

Futás helyett gyaloglás?

Figyelt kérdés
Próbáltam futni a fogyás érdekében,de nem igazán megy:)Futok egy kicsit,aztán sétálnom kell,mondjuk nem is szerettem soha futni.Ha napi 3-4km-t legyaloglok kicsit gyorsabb tempóban,az is ér valamennyit,lehet tőle fogyni?Vagy többet kellene?
2012. ápr. 18. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én 10 éve csináltam ezt és jól fogytam tőle. Heti 2-3 alkalommal elmentem jó bő 3 órákat gyalogolni hegyes-dombos vidéken. Pár hét múltán már észrevették ismerősők, hogy fogytam.
2012. ápr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Pietrosol válasza:

Mi a baj?

A levegő fogy el,az izmaid égnek?

2012. ápr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jó a gyaloglás. Én így kezdtem elég szépen fogytam tőle kb 4-5 km-t sétáltam. Mostanában már inkább kocogok mert elég szépen fel fejlődtem mondjuk én mellette jártam úszni meg rengeteget bicajoztam.
2012. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sokat dohányzom,és talán ezért se bírom a futást:egy idő után nincs annyi levegőm,szúr az oldalam,tehát sehogy se fekszik nekem ez a dolog.Van egy izzasztó övem is,amit gondoltam felveszek gyaloglás közben,mert valamiért a hasam nőtt meg az utolsó 1év alatt,oda rakódott minden,persze azért combra-fenékre is.30éves vagyok,és most van először ilyen gondom,nem tudok könnyedén lefogyni,mint régebben.
2012. ápr. 18. 22:14
 5/12 A kérdező kommentje:
Jó hogy leírtátok a pozitív tapasztalataitokat,megpróbálok akkor minden nap kb.5km-t gyalogolni,nagyon kíváncsi leszek mi fog történni!:)
2012. ápr. 18. 22:16
 6/12 anonim válasza:

Ha szúr az oldalad és nem kapsz levegőt akkor a technikád rossz. Ált úgy szokták hogy minden lépésre belégzés és utána ugyanannyi kilégzés. Tehát ha jó a tüdeje az embernek akkor négy belégzés és négy kilégzés, nyolc lépés alatt.

Jó a séta is persze, jobb mint a semmi, de a futásnál nem jobb. Szerintem próbálj meg mindig futni egy picit és hidd el fejlődni fogsz, ha viszont nagyon nem jön be akkor sétálj nagyokat. Viszont én attól még sosem fogytam, hozzáteszem nem is az volt a célom. Heti 5 alkalommal sétálok 1-1,5 órát de fogyni nem fogytam - mondjuk lehet azért mert közben nem diétázok.

2012. ápr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A hízásom oka az is szerintem,hogy szinte nem mozgok semmit 1éve,nem gyaloglok,autóval gyorsabban el tudom végezni a dolgaimat.Így a semmihez képest pár km gyaloglás naponta is sokat jelentene.Erre rá bírom venni magam.Valamit kell csinálnom,mert mindig magabiztos voltam,de ez most romokban van mióta M-es méretről átcsusszantam L-esre,feszülős felsőt nem tudok felvenni életemben először,és ez nagyon bánt.
2012. ápr. 18. 22:38
 8/12 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Sokat dohányzom,és talán ezért se bírom a futást:egy idő után nincs annyi levegőm,szúr az oldalam,tehát sehogy"


Kedves kérdező!

És ez még csak az eleje. Évek alatt a helyzet csak romlani fog. A cigivel kezdj. Attól szabadulj meg.

2012. ápr. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha megszabadulnék a cigitől,plusz 50kg még rám jönne:)Még így is sokszor éhes vagyok,attól függetlenül hogy néha elveszi az étvágyam.
2012. ápr. 19. 00:02
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok, akinek bevált a gyaloglás is.

Annyival egészíteném ki a dolgokat, hogy a futás (és a kerékpározás is) nagyon jó zsírégető tevékenységek. A fokozatosság elvén bele lehet jönni. Sokan azzal szúrják el, hogy egyből nekiállnak loholni, lihegve rohanni, persze kb 3 perc múlva úgy érzik, hogy kész, itt a vég, aztán a futás nem nekik való. Amikor futottam én egy 3 vagy 4 hetes edzéstervvel kezdtem. (Van a neten is ezerféle.) Első nap 5 perc laza kocogás, 5 perc séta, megint 5 kocogás, tehát gyakorlatilag 3x5-5perc. És csak laza kocogás, nem rohanok, mint aki lekési a buszt :)

Aztán lehet a következő héten emelni a futást és csökkenteni a gyaloglást. 3 hét alatt eljutsz oda, hogy fél óra futás gond nélkül megy. Akkor lehet hetente emelni 5-5 perccel a futást. Persze egy héten 3-4 alkalommal ne fuss többet, kell közé pihenőnap. Én hamar tudtam akár másfél órát is futni egyhuzamban egy kb 2 havi tréning után. Node egy lényeges: az emberi szervezetnek sokkal életszerűbb terhelése a kiadós gyaloglás, a futás csak esetileg, hiszen a természetben sem sokat futnak az élőlények, csak ha nagyon muszáj. Tehát a kiadós, tempós séta teljesen jó. Mindazonáltal, ha fokozatos vagy, nem terheled túl a szíved és az ízületeket, akkor a futást nagyon meg lehet szeretni és hiányzik, ha valamiért kimarad.

2012. ápr. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!