Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Leírnátok nekem, h fogyókúráso...

Leírnátok nekem, h fogyókúrások révén mit szoktatok reggelizni, ebédelni, és persze vacsorázni?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok hasonló úton járok-e mint ti. Amúgy eddig sikerült leszednem magamról 1 kg. Tudom nem sok de 1-2 hét alatt, számomra ez szép. Szerintetek sok felesleg van rajtam?: 165cm vagyok és 63 kg. 18 óra után már nem eszek semmit, de viszont nem reggelizek. Próbáltam már de nem sikerül, mert ahogy reggel eszek, a hányinger fog el.

Köszi a válaszokat:pusy


2009. jún. 20. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég érdekes és semmiképp sem egészséges! A szervezeted kb. 12 órán keresztül nem jut táplálékhoz, nem csoda, hogy raktároz, és csak hízol.


A fogyáshoz, amíg ébren vagy, kb 3 óránként, de enni kell. Így biztosítod a szervezeted arról, hogy kap táplálékot, és nyugodtan kezdheti a zsírt is felhasználni energiaforrásként. Persze elengedhetetlen a heti 3x 1 órás aerob edzés fogyózóknak.


Testmagasság és kg alapján nem lehet megítélni, mennyi felesleg van rajtad, ezt egy tükör és a testzsír%-od megmérése segítségével tudod eldönteni, meg hogy neked milyen test a célod.


Én reggelire zabot eszem, mert tele van rosttal és kiváló energiaforrás. Délelőtt ehetsz egy almát, 11 fele egyél valami könnyűt, pl. csirke-saláta, csirke-rizs, hal-rizs, vagy hasonló. Ezt ismételd meg délután 2kor is. Koradélután szintén mehet egy alma. Koraeste szintén egyél sovány húst, de rizst ne egyél mellé, csak salátát vagy zöldséget. Sok kis adag, és nem leszel eltelve, viszont az anyagcseréd is begyorsul, tele leszel erővel és jobban fog menni az edzés is! Nem lehet eleget hangsúlyozni a sok vízfogyasztást (1 liter / 20kg testsúly) és a vitaminok, nyomelemek rendszeres bevitelét akár kapszulák formájában is.

2009. jún. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is támogatánám az előttem hozzászólót, mindenképp enni kell, sokszor keveset. És mozogni, ami nem csak a zsírt égeti, de az emésztést is serkenti.

Ha a reggeli nem megy, kezd el magad hozzászoktani reggeli italokkal. Előszőr jó lesz frissen facsart gyümölcs és zöldséglevek is. Ez rengeteg rostot tartalmaz és jót tesz az emésztésnek, aztán a későbbiekben ha elkezdtél ehhez hozzászokni, egyre jobb lesz. Én is úgy kezdtem, hogy nem tudtam reggelizni, hányingerem volt nekem is. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy várok, nem rögtön ébredés után eszem, inkább iszom egy teát szépen lassan, elmegyek zuhanyozni és utána már eltelt annyi idő, hogy előszőr még csak valami keveset majd egyre többet tudjak enni. Fokozatosság! Mindenben a fokozatosság a lényeg, ha az ember megpróbál átállni valami újra.

A súly/magasság arányod nekem nem tűnik egyáltalán soknak, de te látod. Bár sokszor az emberek (pláne a nők) hajlmosak kövérebbnek látni magukat mint a környezetük - hála a médiának is. :S

Ettől függetlenűl az egészséges táplálkozásra nem árt áttérni. Hosszútávon csak megtérülhet! :)

Sok sikert és kitartást!

2009. jún. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Egyébként nem az a baj h "duci" vagyok, csak a hasamon lévő fölösleget kéne vh levinni. Azt mondják erre a barátaim, h menjek el edzeni, mert azt a zsírt izommá kell átalakítanom. De én lusta vagyok ahhoz h elmenjek konditerembe.. inkább itthon tesizek. Este lefekvés előtt 4 perc felülés 2 perc bicikli. És persze keveset eszek. Sztem ennek köszönhető ez az 1 kg. De lehet h rosszul csinálom! Köszi a válaszokat pusy
2009. jún. 20. 19:52
 4/6 anonim ***** válasza:
A zsírt nem lehet izommá alakítani! Az edzés amit csinálsz egy nulla! Próbáld meg értelmezni amit eddig írtunk! DIÉTA+AEROB edzés!
2009. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak 30perc után kezdessz zsírt égetni szal minimum 40percig csinálj vmit(pl szobabicikli,futás), elötte csak vércukrot bontassz! Az a napi 6perc semmiség..
2009. jún. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha otthon szeretsz tornázni, akkor szerezz be valami dvd-t és arra tornázz. Előszőr valami könnyebbet, hogy hozzászokj és aztán meg valami ugrálósat.

Az is jó ha tekersz, de akkor minimum 40 perc, hogy legyen értelme is. Tegyél be valami filmet, úgy könnyebb.

Ja és ne kezd azonnal 40 perccel. 2-3 hét alatt tornázd fel az időt, hogy ne borulj ki pikk pakk és nem menjen el a kedved tőle. Fokozoatosan aztán tornázd fel minél több időre. Nem kell kifulladnod, a pulzus maradjon 130 alatt.

2009. jún. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!