Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mire jó a zsír és mennyi...

Mire jó a zsír és mennyi grammra van szükségünk?

Figyelt kérdés

A fehérje és a szénhidrát szerepét értem. De akármerre olvasok utána, alig esik szó a zsírról. Mi szerepe van a zsírnak? Mire kell vigyázni? Minnél kevesebb zsírt viszünk be a szervezetbe annál kevésbé hízunk?

És a legfontosabb, hogy mennyi gr-ot szabad bevinni egy nap annak, aki fogyókúrázik? Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. ápr. 30. 13:24
1 2
 1/12 Smartguy86 ***** válasza:

Zsírban oldódó vitaminok??? Alap. Emellett pl. a megfelelő bélműködéshez is nagyon fontosak a zsírok, illetve a vér egészségéhez, viszkozitásához.


A zsírok is fontosak a szervezet energiatermelő folyamatai szempontjából. Nem a zsír és nem maga a CH hizlal, hanem az az energiamennyiség, amit nem használsz fel belőle.

2012. ápr. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem. ez így érthető is. DE akkor honnan vagy hogyan számoljam ki hogy pl az én testsúlyomhoz hány gm zsírra van szükségem? Mert a fehérjére, ch-ra van "képlet" viszont ez az orvoslexikon kalkulátor összevissza számol.
2012. ápr. 30. 13:40
 3/12 anonim ***** válasza:
25 gramm zsír a maximum. Például 100 gramm majonézben 68 gramm zsír van és 600 kalória.
2012. ápr. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Smartguy86 ***** válasza:

#3 - Nincs igazad. A zsírt épp úgy a testtömeghez viszonyítva kell kiszámolni, mint a többi tápanyagot. Lehetőleg telítetlen zsírokból kell fedezni (lenmagolaj, olivaolaj, halolaj, csonthéjasok - mandula, dió, stb.)


[link]


Itt kiszámolja neked azt is!

2012. ápr. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezt a linket ismerem de szerintem baromságot számol a számláló. Mert az hogy fehérjéből mindössze 35 gm-ot dob ki nekem egy napra az nevetségesen kevés.
2012. máj. 1. 10:08
 6/12 Smartguy86 ***** válasza:

Hát nem tudom, te hogy töltötted ki, de ha 35 gramm fehérjét számolt, akkor te minden bizonnyal egy ülő foglalkozású, 10 éves 90 cm magas, 20 kilogramm tömegű nő vagy... Szerintem jelentkezz a Guniness-hez :DDD


Tuti elrontottál valamit.

2012. máj. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Elég egyszerű és érthető a kitöltése, mit rontottam volna el? Rosszul írtam be talán a koromat?... ugyan már.


Ahhoz hogy megtartsam a súlyomat az alábbit dobja ki:

CH: 293

Fehérje: 80

zsír: 71


Ahhoz hogy hetente 1 kg-ot fogyjak az alábbit dobja ki nekem:


Ch: 142

fehérje: 38

zsír: 34


Az izmokhoz viszont fehérje kell, és 38 gramm fehérje kevés egy napra, ezt te is tudhatnád. Az én kilómhoz egy nap minimum 110 grammot kéne bevinnem.... ez egy egyszerű képlettel kiszámítható.


Ezért mondom hogy ez a link semmit nem ér. Alap anyagcserémet ki tudtam vele számolni, max ennyit. De a részletek már csalókák.

2012. máj. 1. 11:20
 8/12 Smartguy86 ***** válasza:
Fehérje 2g x testsúlykg, CH - 5g x testsúlykg alapból az igény.
2012. máj. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Smartguy86 ***** válasza:

De egyébként kipróbálhatod ezt is:

[link]

2012. máj. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Smartguy86 ***** válasza:
Bocs, nem az alap igény annyi, hanem a hízási igény. Szóval annál kevesebb kell hogy legyen a fogyási igény vagy a fenntartó igény.
2012. máj. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!