Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudtoknormális Paleo mintaétre...

Tudtoknormális Paleo mintaétrendet? Vagy ételfutárt, aki hoz ki?

Figyelt kérdés

A dokim paleo diétat javasolt. igazából nem fogyókúra miatt, hanem eü diéta, hormonproblémaim vannak (tsh, pajzsmirigy, lh, fs, testosteron, ostrogen).

Napi 1 óra aktív mozgás írható a "számlámra".


A neten találtam paleo mintaétrendet, de ez szerintem hosszú távon nem tartható, ez koplalás! vagy én vagyok nagyétkű? (melléírtam zarojelben en hogy csinalnam, esetleg ahhoz velemenyek?)

1. nap


Reggeli: egy bögre narancslé, egy banán, két alma. (narancslé helyett narancs? banan helyett egy fel bogre zabpehely?)

Tízórai: egy bögre mézes sárgarépa-alma saláta.

(mézet kihagyni?)

Ebéd: 10 dkg csirkemell, fél bögre párolt brokkoli, két paradicsom.

(brokkoli helyett 20dkg parolt csirkemell)

Uzsonna: egy fürt szőlő.

(gorogdinnye, eper, paradicsom helyette?)

Vacsora: 15 dkg grillezett hal, egy bögre párolt zöldborsó, egy alma.


2. nap


Reggeli: egy bögre szilvalé, egy bögre reszelt alma, négy szem datolya. (lé helyett gyumolcs)

Tízórai: két szelet sütőtök. (en nem tudom a sutotokot abbahagyni, ebbol tuti tobbet ennék, imádom)

Ebéd: 20 dkg pulykamell, egy bögre párolt zöldbab, egy evőkanál szezámmag, 10 dkg cékla. (20 deka pulykamell, szezammag, ha muszaj, es szerintem 20deka cekla is mehet)

Uzsonna: egy narancs, öt szem dió.

Vacsora: 10 dkg párolt pulykaszelet, egy bögre vegyes zöldsaláta, egy körte. (nem vagyok madár, hogy salátát egyek, répa, esetleg a maradék tök? )

3. nap


Reggeli: egy bögre kókusztej, egy narancs, öt szem aszalt szilva. (kokusztej draga, sima tej?)

Tízórai: egy bögre savanyú káposzta, egy marék napraforgómag. (cékla káposzta helyett, esetleg csalamádé?)

Ebéd: 15 dkg pisztráng, egy bögre párolt padlizsán, egy alma. (ismét megszoroznám kettovel, 30deka pisztrang, a parolt padlizsant nem szeretem, potolnam tökkel? (szemem elott hirtelen feldereng a tök diéta :))

Uzsonna: egy bögre vegyes bogyósgyümölcs.

Vacsora: 10 dkg csirkemell, egy bögre sárgarépa-zeller saláta, egy bögre narancslé. (ismét: lé helyett narancs?)

4. nap


Reggeli: egy bögre banán-alma saláta két kávéskanál mézzel, fél grépfrút. (a mézet kihagynám, cserébe egy grapefruit?)

Tízórai: egy marék aszalt sárgabarack. (nem szeretem az aszalt cuccot, de akkor már inkabb mazsola)

Ebéd: 10 dkg pulykamell, egy bögre párolt paraj, egy körte. (20 deka pulykamell, es korte helyett raontenek 1 dl fokhagymás-fűszeres joghurtot a roggyantott spenotra, a husival isteni finom (bar regen rizst is ettem melle)

Uzsonna: egy fürt szőlő. (itt is mas gyumolcs)

Vacsora: 15 dkg tengeri hal, egy bögre sárgarépa-karalábé saláta, egy evőkanál lenmag.

5. nap


Reggeli: egy bögre narancslé, egy bögre áfonya, egy marék mazsola. (narancs)

Tízórai: két kivi, öt szem dió.

Ebéd: 10 dkg párolt pulykaszelet, egy bögre zöldsaláta, egy bögre almalé. (dupla hus, salata helyett borsó? almalé helyett alma)

Uzsonna: egy bögre grépfrútlé egy kávéskanál mézzel. (lé helyett grapefruit)

Vacsora: 10 dkg csirkemell, egy bögre párolt zöldborsó, fél kígyóuborka.

6. nap


Reggeli: egy banán, egy bögre reszelt alma, két evőkanál darált dió. (nem daralnam a diot)

Tízórai: egy bögre málna.

Ebéd: egy bögre paradicsomleves, 15 dkg grillezett hal, egy bögre padlizsán, egy evőkanál lenmag. (padlizsan helyett tök? :)

Uzsonna: egy alma, öt szem aszalt szilva.

Vacsora: 10 dkg pulykamell, egy bögre fahéjas alma-körte saláta.

7. nap


Reggeli: egy bögre szilvalé, 20 dkg vegyes bogyósgyümölcs, egy marék mandula. (lé helyett gyumolcs)

Tízórai: egy bögre sárgarépa-uborka.

Ebéd: 10 dkg párolt csirkehús, egy bögre zöldbab, 10 dkg cékla.(dupla hus, borsó bab helyett, dupla cékla)

Uzsonna: egy fürt szőlő. (mas gyumolcs)

Vacsora: 15 dkg tengeri hal, egy bögre párolt cukkini, egy evőkanál szezámmag, egy paradicsom. (cukkini helyett tok? duplazva a halat?)


a masik kerdes, hogy en reggeli torna utan reggelizek, nekem a reggelim mindig zabpehely vagy feherjeturmix, egy egy etkezest itt is kivalthatok feherjeturmixal?


igy leirva nem tunik olyan kevesnek megsem, nem tudom a gyakorlatban ez hogy fog kinezni, de szerintetek, ha keves, ehetek melle egy kis sutotokot "bunozni"?


köszi



2012. máj. 3. 12:27
 1/9 A kérdező kommentje:
ja, meg annyi, hogy nem szeretnek "paleos" lenni..tehat azert heti 1 liter tejet meginnek (1 deci naponta a kavemba, a maradekot megiszogatni, vagy heti 1 doboz joghurtert nem fog máglyán megégetni a dokim)
2012. máj. 3. 12:44
 2/9 anonim ***** válasza:
2012. máj. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
koszi a linket, ezt en is megtalaltam, de ez ujabb linkekre mutat, vagy webboltokra, vagy olyan kiszallitora, akinel a napi menu 4000+.. en valami olcsobbra gondoltam (mondjuk feleennyiért?)
2012. máj. 3. 12:51
 4/9 anonim ***** válasza:
www.hoxa.hu oldalon találsz paleos fórumot, recepteket, beszélgethetsz olyanokkal, akik így étkeznek
2012. máj. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Látom, éredemi választ nem kaptál, engedd meg, hogy megpróbáljak segíteni.


Először is, nem kell semmiféle étrendet követned, csak ZÁRJ KI bitonyos ételcsoportokat az életedből, de azt következetesen. Ha viszont éhes vagy, EGYÉL! Ne egyél unalom- vagy stesszűzésből, hanem akkor egyél, ha éhes vagy!


Mit kell kizárnod: tejet, gabonát, hüvelyeseket, földimogyorót, cukrot, krumplit, rizst, kukoricát, sört. Ha az orvosod kéri, én a helyedben egy darabig biztosan nem bűnöznék a tejjel, különösen, ha hormonálisak a problémáid.


Leírom neked, mit szoktunk enni, én és a családom.

Reggeli, én tojásrántottázom (4-5tojásból akár), a férjem banánt szeret enni. Néha jó minőségű sonka v kolbász paprikával, uborkával. Kókuszkrémből (Cocomas 300 ft, felkell higítani) gyümölcsturmix v kakó, innivalónak hosszú kávé, tea, limonádé. Aszalt gyümölcs magvakkal, isteni.


Délelőtti nasinak gyümölcs, igazából akármennyi, de nekem általában elég 1-2 alma, de a legjobb, ha megkérdezed magadtól, mit is ennél... a tested meg fogja mondani, hogy most szénhidrátot, fehérjét v zsírt akar inkább... Ne írogass étrendet szerintem...


Ebédre vmi husi-féle, de lehet pörkölt is. A férjem köret-mániás, szóval ő tuti legalább egy almát fölszletel a csirkecomb mellé, én "csak" húst eszem. Vacsi általában ugyanez, illetve a délutáni nasi is kb olyasmi, mint a délelőtti.


Szoktam még sütni vasárnap egy nagy tepsi sütit, majd megírom a receptjét, érdemes vele eltölteni egy órát, mert egész héten kitart, ha ennél vmi édességet, de kiválóan ki lehet vele váltani a reggelit is.


Én két éve élek így. Sok sikert, remélem megoldódik a problémád!

2012. máj. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még valami: az étrended alig tartalmaz zsírt! ha azt kizárod, nagyon éhesnek fogod érezni magad... ne félj tőle!
2012. máj. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
.
2012. máj. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem tűnik koplalásnak.

Most inzulinrezisztencia diétát kell tartanom, de nagyon nem jön be, gondolkodom a paleós étrenden, de azok alapján amit te írsz nekem a mennyországnak tűnik!

2012. máj. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

5. hozzászólót érdemes olvasni, de (amint látom, közöd nincs a diétákhoz, vagyis a paleohoz semmiképp - ez NEM BAJ) - javasolnám, h semmiképp se akarj egyik napról a másikra csak paleosat enni, mert szétesel, elgyengülsz, enervált leszel, a pénzed is elfogy. Zárd ki a gabonákat, a finomított cukrokat, a késztermékeket - és keress rá google-n az egész alapjára. Ebédre jó a szállítás, vacsira meg napközben viszont kell gondolkodnod, mit egyél/igyál. Légy fokozatos! Sztem a hüvelyesek - tejtermékek az elején beleférnek, ha eddig kenyéren meg müzlin meg cukros kakaón kívül nem volt reggeli alternatívád...


BAROMISOKSIKERT! :))


UI: Konzultálj újra a dokiddal, elemezzétek a dolgodat, és valami szakértő paleostól is kérj tanácsot (ha a doki is csak feldobta a témát, mert hallotta vhol...) Bújd a netet, tele van hasznos paleora specializálódott fórumokkal, oldalakkal, website-okkal, blogokkal, facebook csopikkal. Segíteni fognak ;)

2013. dec. 12. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!