Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit javasoltok ilyen esetben,...

Mit javasoltok ilyen esetben, mit csináljak? (18F/ 135 kg)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már 3 éve próbálok lefogyni sikertelenül. A legnagyobb problémám az étrend el van. Nagyon édes szájúak vagyunk (4-en vagyunk a családban). Kiskoromtól hozzászoktam a nagyon édes dolgokhoz amiről igen nehezen tudok leszokni, eddig a csokiról sikerült. Édesség mellett ami nagyon aggasztó az, hogy mindent jó olajosan sütünk (rizs, tészta, húsok stb.). Arra sajnos nincs lehetőség, hogy külön főzzek magamra, vagy külön étrendet tartsak fenn, anyagi okok miatt. Mivel 4-en vagyunk a családba ezért nyilván valóan nekem kellene hozzájuk alkalmazkodnom, mivel eszük ágában sincs megváltoztatni a menüt (pedig apum és anyum is túlsúlyos, de őket ez érdekli, de nem hajlandóak sok mindent tenni ez ügyben), bár még nem kérdeztem, de tudom. Próbáltam azt, hogy kevesebbet eszek pl. hogy csak pár db. palacsintát eszek, a 10 helyett 4-5, de az evés után fél órával farkas éhes lettem, és ez más ételnél is így volt. Próbáltam azt, hogy napi 3-szor eszek, ezzel fogytam is kb. 12-13 kg múlt nyáron, de nem bírtam sokáig 1-2 hétig.

Folyton egészségtelen ételek vannak, ami egészséges lehetne az is túl van olajozva, vagy sózva. Sajnos nagyon akarat gyenge is vagyok és bár tudom, hogy amit leírtam úgy tünteti fel mintha nem én lennék hibás, de tudom, hogy ez mind az én hibám, hogy ide jutottam, csak még a megoldást nem tudom. A legnehezebb az, hogy amikor benne vagyok a diétába nem napok óta, csak pár órája mint pl. ma és meglátom a palacsintát, vagy akármi mást nem tudok ellenállni. Próbáltam a napi 5-szöri kis evést, az iskolában nem volt gond, elvittem 2 szendvicset és valami gyümölcsöt, elvittem, nem volt gond. Amikor haza érkeztem semmi más nem volt csak pizza meg kenyér. Megettem pár szelet pizzát, gondoltam elleszek, de nem amikor észbe kaptam egy egész tepsivel már be is vágtam. Szóval tényleg nem tudom mit tegyek, valami ötlet.



2012. máj. 9. 10:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy így nehezebb odafigyelni az étkezésre, én is könnyebben elcsábulok, ha van otthon pl. csoki, mint, ha egyáltalán nincs is ilyesmi.

De! Próbáld meg első körben, hogy minden étkezéskor felezed a szokásos adagodat. Az is "szenvedés" lesz az elején, de nem annyira. Szépen majd hozzászoksz, és utána könnyebb lesz. Már nem leszel folyton éhes. Aztán megint felezed... Szóval érted. Amíg el nem jutsz egy normális szintre. Mert gondolom, az egyértelmű, hogy egy étkezésre 10 palacsinta nem normális mennyiség. 2-3 igen, 10 nem. Szóval ez lenne a cél.

És majd ösztönöz, ahogy látod, hogy fogysz. Kitartás!

2012. máj. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Smartguy86 ***** válasza:

Az ételfelezgetés egyenes út a kórházba ilyen túlsúlynál. Itt edző által támogatott edzésprogram kell, ami mellett az étkezéseket napi többszörire nyújtod. Tehát nem reggeli-ebéd-vacsora lesz, hanem napi 5 vagy akár 6 evés! A kajákat csak el tudod csomagolni magadnak és akkor nem eszel egyszerre rengeteget. A gyomrod már ki van tágulva, szóval azért fér bele annyi.


A legfontosabb a SPORT!!! Intenzív séta, kocogás, bicikli.


A kajád pedig ne úgy szedd össze, hogy egyből leállsz a rendes étkezésről és egy étkezés csak egy alma, meg egy szendvics. Fokozatosan! A tested inzulintermelése hozzá van szokva a magas vércukorhoz, ha nem eszel, leesik és minden bajod van, enned kell megint. Erre azért is figyelj, mert így garantált a 2-es típusú cukorbetegség.

2012. máj. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon nehéz úgy diétázni, ha körülötted mindig ételhegyek vannak. Sajnos a családod nem segít, neked kell moegoldanod a problémát. A 135 kiló borzasztó sok, én megfontolnám, hogy orvoshoz fordulok. De csodát ő sem tud tenni. Változtatnod kell az étkezéseden. Egyél sok zöldséget (nyersen vagy párolva), azok viszonylag teletömnek, kalóriaértékük viszont alacsony. Az édességeket (palacsinta, sütemények, csokik) minimálisra kell csökkenteni. Szörpök, üditők helyett igyál vizet vagy teát (cukor nélkül). A zsíros ételeket is kerülni kellene, vagy ha nincs más, akkor egyél kevesebbet belőlük.
2012. máj. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Smartguy86 ***** válasza:
Azért se akarja gyorsan fogyni, mert nagyon ocsmány leszel, ha hamar leadsz egy nagyobb adagot és a kitágult bőröd meg ott marad lifegve!
2012. máj. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Smartguy86 :


Hogy gondolod a fokozatosságot? Kevesebbet, rendszerezzem, ne nassoljak, vagy mire gondoltál a fokozatosság alatt?

2012. máj. 9. 11:23
 6/20 Smartguy86 ***** válasza:

Igen, hogy ne hirtelen akarj átállni valami "diétás" étkezésre, mert az nem neked való.


Ezért fontos, hogy mindenki a testsúlya alapján kiszámolt kalória/fehérje/szénhidrát/zsír igény alapján állítsa össze az étrendjét. Ha túl keveset eszel, akkor vagy rosszul leszel, vagy csúnyán fogsz fogyni.


Az egészséges fogyás üteme ilyen: első héten 2-3 kiló, aztán hetente 1 kiló legfeljebb! A te túlsúlyodnál elképzelhető eleinte az is, hogy első héten 4-5 kiló, aztán heti 2 egy ideig.


Olvasnivalók:

[link]

[link]

[link]

[link]


Esetleg még regisztrálj a builder oldalra és akkor ingyen letöltheted ezt a könyvet PDF formátumban:

[link]


Ha ezeket elolvasod, a kalóriaigényedet kiszámolod és rendesen eszel + sportolsz, akkor menni fog amit akarsz.


Amúgy a külön étkezésnél csak azt kell megértetni szülőkkel (mivel az anyagiakra hivatkoztál), hogy nekik marhára nem éri meg finanszírozni a jelenlegi életmódodat, mert drágábban jönnek ki sokkal! Ha ráállsz egy épeszű diétára, meg sportra, akkor hót sicher, hogy olcsóbban jöttök ki családi szinten, mint most! Ezt garantálom!

2012. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Értem amit mondasz, de mi nem adagokra főzünk. Szóval nem az van, hogy anyum 4 adagnyi ételt készít, hanem akár 8 embernek is elég lenne. Nézzük a palacsintát, azt könnyű adagokra elosztani. Egy normális család csinál 20 db palacsintát, hogy mindenkinek legyen 4-5. Na mi kb. 50-et csinálunk durván, és egy ember adagja nem pár darab, hanem inkább 1 tucat. Nálunk nem megy a pénz beosztás, ha kevesebbet főznének akkor a megmaradt pénzt nem tennénk el külön hanem valami másra szórnánk el. Szóval nálunk nincsenek fejadagok, sem ilyesmik, mi spórolni nem tudunk főleg nem ételen.

A kalória számítás pedig pont ezért nem is menne, alapból nincs ételmérlegünk, mindent szemmel mérünk és ízlés alapján. A body builder már olvasgattam. A fehérje bevitelt pl. nem tudnám megoldani mivel, fehérjepor nélkül képtelenség annyi fehérjét a szervezetbe juttatni amennyit írnak, de nekem annyi pénzem nincs. Zsebpénzemből is max (2 turmix/nap elosztással) 2-3 hónapig bírnám.


Még végig olvasgatom az oldalakat amiket küldtél, hülye diétákba azért nem is akarok belekezdeni, mert alapból fog lógni a bőröm, de szeretném a minimálisra csökkenteni. A kalória számítgatás jó lett volna, de se mérleg (bár be tudnák rá fektetni), se mérhető étel. Anyumhoz oda állítanék és mondanám, hogy külön csináljon nekem, vagy várjon amíg lemérem tuti kiakadna, mivel dolgozik, ezért neki sincs kedve még +ba foglalkoznia a főzéssel. Ezért nem is akarom a gondjaimmal még leterhelni +ba.

2012. máj. 9. 11:46
 8/20 anonim ***** válasza:

Teljese mértékben megtudlak érteni, nálam is ugyan ez volt a helyzet. Pontosan ugyanez.

Majd 100kg voltam. Emiatt kórházba is kerültem, és ott mondták az orvosok hogy le kell fogynom, és dietetikust is fogadtak nekem aki összeállított egy mintaétrendet. Meg persze edzés tervet is. És most két 2év múlva lefogytam, teljesen megváltozott az életem, sportos és izmos vagyok, amiről még ezelőtt pár évvel álmodni sem mertem! Úgyhogy én azt tanácsolom neked hogy menj el orvoshoz, és nagy valószínűséggel a házi orvosod befog utalni a kórházba és ott majd megmondják mit hogyan és merre mennyit...

18/F

2012. máj. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Kicsit ellentmondásos, amit írsz...

Először leírod, hogy nem hogy nem spóroltok az ételen, de még szórjátok is a pénzt, majd azt írod le, hogy igazából nincs pénzed külön/egészségesen étkezni. Akkor most hogy is van ez?


Megértem, hogy nehezebb is, hidd el, de te már eléggé csak a kifogásokat sorolod itt. Semmi baj, csak nem értem, akkor milyen megoldást vársz tőlünk? Sok mindent írtunk már, mindenre volt kifogás... Én azt első voltam, és továbbra is fenntartom, hogy megpróbálhatnád csökkenteni az adagokat, így első körben.

2012. máj. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Az elő válaszolóval teljese mértékben egyetértek! Eleinte énis így kezdtem .

11:53-as voltam.

2012. máj. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!