Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Izomláz. Egy laza kocogás sem...

Izomláz. Egy laza kocogás sem fér bele ilyenkor?

Figyelt kérdés

Zsírégető mozgást végzek, igyekszem fogyni.

Ez a futással sikerült is, de formásodni is szeretnék. Ami azt jelenti hogy hetente 2-szer szeretnék súlyzós edzést végezni a popsimra, lábamra, felső testemre stb.


Ezek után viszont izomlázam van.

Kérdésem az lenne hogyha én pl hétfőn súlyzós edzést végzek és másnapra izomlázam lesz, akkor futhatok-e én még attól kedden, úgy hogy nem roncsolom tovább az izmaimat vele?


Tudom hogy izomnak kell 1-2 nap a regenerálódásra de ez nem azt jelenti hogy egész nap ülök és várom hogy regenerálódjon.



2012. máj. 13. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Az izomlázra az a legjobb ha rádolgozunk. Nyugodtan menj el futni.
2012. máj. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az izomláz hamarosan elmúlik, amint hozzászoksz a rendszeres mozgáshoz. Ha erős izomlázad van az előző napi súlyzós edzéstől, a futóedzés laza legyen!


Egy konkrét hetirend lehet például az alábbi:

H: súlyzózás

K: -

Sze: könnyű futás

Cs: súlyzózás

P: -

Szo: könnyű futás

2012. máj. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó, és ehhez a heti mintatervhez mit szólsz?

Tehát akkor nem fontos minden egyes alkalom után pihentető napot tartani. Pl csinálhatom úgy hogy:


H: kocogás

K: súlyzó

SZ: kocogás

Cs: pihenő.

2012. máj. 13. 16:55
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt:


P: kocogás

Sz: súlyzó

V: pihenés

2012. máj. 13. 16:56
 5/9 anonim ***** válasza:
en 3 sulyzosedzest csinalknek 2 kocogassal hidd el hasznosabb
2012. máj. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Így is jó.
2012. máj. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Átgondoltam és igazatok van! Megfogadom a tanácsokat :)
2012. máj. 13. 17:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Hello! Az izomláz tejsavas teóriája egyre inkább elavult, ennek sok oka van, amit nem részleteznék (pl. a tejsav felezési ideje nagyon rövid, és nem indokolt, hogy főleg másnap fájjon tőle az izmod). Sokkal valószínűbb ok, az izomban keletkező mikrosérülések, repedések, gyulladások. Előnyös, ha ilyenkor melegíted az adott területet, vagy szaunázol, meg különböző antioxidánsok fogyasztása is jót tehet (pl. cseresznye, meggylé, c-vitamin). Ha durva az izomláz jobb arra nem rádolgozni, el tudod képzelni, mi lesz akkor a sérülésekkel. Gyere rendbe minél hamarabb, és ahogy erősödsz, úgy javul az izmaid állóképessége is.
2012. máj. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen, én is tudok a mikrosérüléses dologról, éppen ezért tettem fel a kérdést, hogy ilyenkor lehet-e terhelni vagy inkább ne.


Köszönöm még egyszer!

2012. máj. 14. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!