Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel helyettesítsem a kenyeret?

Banya92 kérdése:

Mivel helyettesítsem a kenyeret?

Figyelt kérdés
Áttértem a paleolit diétára, és ott ugyebár nem igazán szabad enni gabonaféléket, abból készült ételeket, így kenyeret sem. De akkor azok akik nem esznek kenyeret, mivel eszik a felvágottat, májkrémet, tojás/padlizsánkérmet?

2012. máj. 16. 21:58
 1/6 anonim válasza:
puffasztott rizs.
2012. máj. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
abonett... szerintem a kukoricás kifejezetten finom, magában is el lehet akár eszegetni. én ezt ajánlom, és kb feleannyi a kcal tartalma mint a puffasztott rizsnek. de a pászka is jó amúgy.
2012. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, de a paleolitban nem lehet kukoricát sem meg rizst sem enni, ahogy más gabonaféléket sem :) A paleo a szénhidrátmegvonáson alapul
2012. máj. 16. 22:17
 4/6 anonim ***** válasza:

vannak paleolit kenyerek is

[link]

2012. máj. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

5 perces diólepény (imádjuk):


1 tojás, só, pici kömény, 3-4 ek darált dió, ezeket összekevered és pici kókuszzsíron mérsékelt lángon megsütöd, mint a palacsintát, csak nem lapítod ki. Le is lehet takarni, akkor picit megnő, belül lyukacsos lesz.


Gyönyörűen ketté lehet vágni és megtölteni kolbásszal, zöldséggel :) Krémekkel még nem próbáltam, mert viszonylag lágy, de ez függ attól is, mennyire sütöd meg és hogy mennyi diót teszel a tojásba.


A paleo kenyerek közül ennek van szerintem a legsemlegesebb íze, még a finnyás férjem is nagyon megszerette! Very low carb, viszont jelentős zsírmennyiséget tartalmaz (1 db kb 300 kcal), szóval ne egyél belőle egynél többet, mert egész nap nem bírsz majd enni utána...

2012. máj. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a receptet! Én is próbáltam már Szendi Gábor paleo szakácskönyvéből fokhagymás-rozmaringos lepénykenyeret e az nagyon nem jött be :D Ki fogom próbálni ezt a fajtát :)
2012. máj. 17. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!