Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezt nagyon elszúrtam. Sürgősen...

Ezt nagyon elszúrtam. Sürgősen segítség kell?

Figyelt kérdés

Fogyókúra után vagyok. Miután elértem a kívánt súlyt, elkezdtem zabálni... úgy nézett ki egy hetem: 1-2 zabanap 1 víznap 4-5 almanap... de a mostani két hetem: 1 nap zaba 1 víznap 1 nap zaba 1 víznap. Minden másnap hashajtózom (gyógytea, keserűsós víz) magam, szörnyű!


Le akarok szokni a hashajtókról. Elkezdek futni (már voltam tegnap) de ehhez kéne egy olyan étrend, amivel SÚLYT TARTOK, nem akarok visszahízni. Kérlek segítsetek, mert szörnyű így élni! Írnátok egy jó étrendet?


2012. máj. 17. 11:12
 1/4 A kérdező kommentje:

Kérlek ne írjátok, hogy menjek pszichológushoz, dokihoz. Érettségi előtt vagyok, így sem tudom hogy fogok tanulni szóbelire, különórákra járok.

A szalagavató, ballagás, stb, rengeteg pénzt elvitt, így sem időm, sem energiám, sem pénz nincs pszichológusra. Ha nem lesz egy jó étrendem nem tudom hogy fogok tanulni:S azzal telik egy napom hogy zabálok aztán órákat ülök wc-n

2012. máj. 17. 11:14
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát azért majd érettségi után elmehetnél háziorvoshoz (az ingyen van), hogy adjon beutalót a belgyógyászatra, gasztroenterológiára, dietetológushoz, hogy megvizsgáljanak, hogy mennyire ment tönkre a bélflórád. Az utóbbi meg segítene összeállítani egy étrendet, amivel súlyt tarthatsz. De ez TB alapon csak a háziorvoson keresztül tud menni.:-(


Tudom, mert én is ugyanebben a cipőben járok. (hashajtóabúzus)

2012. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig ha nem tusz leállni, muszáj lesz pszichológushoz menned, mert akkor ez nem a fogyásról szól valójában. Egyébként ha a háziorvostól kérsz beutalót, és van TB-d, akkor mehetsz ingyen pszichológushoz.

És ez sajnos nem olyan, amire nem érsz rá, mert ebbe bele lehet halni. Én is anorexiás/bulimiás vagyok 4 éve, tudom miről beszélek. Bár a hashajtóktól és vízhajtóktól nem lehet fogyni, csak ideiglenesen csökken tőle a testtömeged, mivelvizet vesztesz velük, az ételtől nem szabadulsz meg, mivel a hashajtó a vastagbélben fejti ki hatását, ahol, mire odajut, a táplálékból már felszívódott a zsír szénhidrát és fehérje, ott már csak a vitaminok, ásványi anyagok és víz visszíszívása történik.Pont ezért ilyen veszélyes, mert a kálium- és egyéb elektrolitveszteségek szívrohamot okozhatnak. De gondolom te is észrevetted, hogy ezzel valódi fogyást nem érsz el. Nyilván azzal is tisztában vagy, hogy elég hamar el lehet jutni oda is, hogy hashajtó nélkül már egyáltalán nem fogsz tudni wc-re menni.


Egy másik megoldás, hogy keresel egy legalább! 1200-1500 kalóriás értendet, mivel teljesen normális hogy zabálsz, reaktív evésnek hívják, mivel ki van éheztetve a szervezeted Normális étkezéssel ki lehet küszöbölni.


Sok sikert, remélem jobban leszel.

2012. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én őszintén szólva nem adnék neked érettségit, ott már kéne egy szellemi szint ez a "diéta" pedig igen csak az ellenkezőjéről tanúskodik. Sárga kapszula ingyenes könyv olvasd el, állíts össze étrendet és nem lesz gond, vitamin bevitelre figyelj, az segíti a tanulást is.
2012. máj. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!