Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mással is előfordult olyan,...

Mással is előfordult olyan, hogy ahogy lefogyott, kedvtelen lett?

Figyelt kérdés
Nálam ez a helyzet, és nem értem miért. Örülök az új külsőmnek, sokkal jobban tetszek így magamnak, mégis gyakrabban vagyok szomorú, kedvtelen. Nem humorizálok annyit mint régebben. A barátaim is észrevették. Volt már veletek hasonló eset?
2012. máj. 18. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Vitaminhiány.
2012. máj. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vitaminhiány nem okoz szomorúságot (betegségeket természetesen igen). A szénhidrátmegvonás viszont igen.

Próbáld ki, hogy eszel pár kocka csokit ilyenkor. Viccen kívül. Persze a cél nem a visszahízás, hanem hogy kipróbáld, hogy tényleg ettől van-e.


A másik, ami miatt lehet, hogy túl sokat vártál a fogyástól, azt hitted, minden problémádat megoldja, más ember leszel - és most szembesültél vele, hogy semmi nem változott, csak a kilók száma, és a csalódás letört.

2012. máj. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt. Kevesebbet mosolyogtam... most sem mosolygok annyit. A mensim elmaradt, álmatlanság... megzavarodott teljesen a hormonrendszerem. Nagyon boldogtalan lettem, de ebben más is szerepet játszott: kialakult nálam evészavar, nem találkoztam a barátaimmal, egyedül voltam => depresszió, öngyilkossági kísérlet.


Próbálj meg többet a barátaiddal lenni! Nekem ez hiányzott. A társaság.

Menj el velük inni (enni-t nem mondom, mert nekem mai napig gondot jelent bemenni egy étterembe) vagy lógj velük többet. Srácokkal mi a helyzet?

2012. máj. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ui.: a szerotonin lecsökkent. Nem tudom, eszel-e csokit (fogyi után óvatos vagy-e vagy sem, nem tudom, én nem akartam azt enni) de ha eszel akkor segíthet. Magas kakaótartalmút egyél, 70-80%osat.


Ha nem, akkor csinálj programokat, tedd azt ami boldoggá tesz! Mi tesz boldoggá?

- vásárlás? => menj új ruhákat venni.

- szépítkezés? menj el fodrászhoz, manikűröshöz, akihez akarsz.

- egy wellness hétvége? fürdőzés?

Nem tudom megengedheted-e anyagilag. Ha igen, tedd meg.


Engem sokszor a ruhák felpróbálása is boldoggá tesz még ha nem is veszem meg őket mert nincs pénz rá.

Nézz vígjátékokat, filmeket, paródiákat. Bármi ami megnevetetthet. Olvass vicceket. De ne tedd azt amit én: ne hanyagold el a barátaidat! Hidd el, felvídítanak! Legyél velük, ami a lényeg: ne legyél egyedül!!

Esetleg egy kisállat is segíthet: kiscica, kutya, akármi.

2012. máj. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3, te anorexiás voltál, és amiatt voltál kedvetlen.
2012. máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!