Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sürgősen segítségre lenne...

Sürgősen segítségre lenne szükségem!?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz...Olyanok válaszát várom, akik voltak már ilyen helyzetben, vagy hozzáértők!

Az a problémám, hogy nem tudok súlyt tartani, fél év alatt majdnem 15 kilót fogytam, és most 55 kiló vagyok (az álomsúly 58 volt)... Nem szeretnék többet fogyni, viszont jó érzés látni ahogy mennek le a kilók, ha viszont 2-3 dekával többet mutat a mérleg, már visszafogom magam. Ha meg megengedek magamnak egy kis "bűnös" kaját, rögtön vérszemet kapok és pukkadás utánig zabálom magam, mindent megeszek amit csak találok. Így történt a múltkor, hogy 2 nap alatt 7!!! kilóval lettem nehezebb, meg beteg is voltam! Aztán persze napokig koplalok, hogy lemenjen! A kalóriaszámolás az agyamra megy már, meg az is, h folyamatosan azon kell gondolkodnom, h: "na ma vajon milyen diétás ételt főzzek"... Egyszerűen elegem van már, de nagyon félek, rettegek a visszahízástól! Ma is azon gondolkodom, hogy zabanapot tartok, de már el sem merem kezdeni a zabálást, mert tudom, h akkor holnaptól jön a depi, meg a koplalás, ilyenkor sírok egész nap, stb. Ez így nem állapot! A mai napom még nincs elrontva, mert csak egy kis zabkását ettem reggelire, szóval nem tudom mit csináljak... Mindenki (család,barátok) cseszeget, h ne fogyjak már, hagyjam abba a fogyókúrát, meg h már túl sovány vagyok, de én félek, hogy visszahízok... Már 20 napja nem ettem semmi "bűnös" kaját, egyetlen falatot sem, de ha megint beleharapok egy csokiba, v pizzába, elvesztem az eszem! Valamit sürgősen ki kell találnom, mert ezt így nem folytathatom életem végéig. szóval ez a problémám. Vagy fogyok, vagy hízok, de súlyt nem tudok tartani, és már nagyon ennék valami finomságot, de nem merek... Tudna valaki 1-2 jó tanácsot adni?


2012. máj. 21. 10:49
 1/5 anonim válasza:
mozog is amúgy, vagy csak a diétával próbálsz sújt csökkenteni ?
2012. máj. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mozgok igen, minden nap 1 órát!
2012. máj. 21. 11:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Hú, ezt akár én is írhattam volna, legalábbis az elejét!

Én is fogyóztam, és "túl jól" sikerült, azóta se áll meg. Félek a visszahízástól, pedig mindenki szerint már kicsit kéne, sőt, azt mondják, most már kezdjek el többet enni valamivel (nem zabálni, csak normálisabban). Ugyanakkor nekem már ez a normális, így viszont továbbra is mennek le a kilók... Aminek én a mai napig örülök, holott nagyon nem kéne már. :$

Sajnos tanácsot nem tudok adni, mert nekem sem sikerül súlyt tartani. :s Én már több, mint 6 kilóval az álomsúly alatt vagyok...


Viszont az édességgel kapcsolatos problémádra azért tudnék mondani valami, ami nekem bevált. (Én ugyanis egy percig sem mondtam le teljesen az édességről, a mai napig eszem néha): ha csokira vágysz, akkor semmiképpen se egy tábla csokit vegyél magadnak, hanem mondjuk egy kis szelet Boci étcsokit, vagy egy darab Kinder tojást. Így nem is lesz több, hiába ennél többet. Hidd el, a boltban könnyebb otthagyni, mint a papírjában, ha már kibontottad...

És ne várj 20 napokat, heti 1-2 ilyen kis szelet belefér! Akkor nem éhezel ki rá annyira, és könnyebb lesz kontrollálni magad. Nekem bevált. :)

2012. máj. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

önuralom... nincs olyan, hogy nem bírsz mértéket tartani. ha tényleg nem, akkor egy önkontrollt nélkülöző, gyenge jellem vagy. megeszel 1-2 szelet pizzát vagy szelet csokit, és ABBAHAGYOD. mert tudatosítod magadban, hogy finom volt, de ennyi elég mára. nehogymár ne legyél erre képes.

én édességfüggő vagyok, a pizza a kedvenc ételem, mégis fogyózom 2 hónapja, csupa egészséges étellel, heti max. 2 kocka étcsokit eszem, és kibírom. meg se fordul a fejemben, hogy felzabáljam az egész táblával, hiába nagy a kísértés. ha nekem sikerül, neked is fog.

2012. máj. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fancsal válasza:
Szerintem egy táblázatot kellene csinálni. Utánna kellene nézni olyan ételeknek amelyeknek közepes (Nem túl sok, nem túl kevés) a kalóriatartalma. Ugyanakkor figyeni kell arra, hogy ne ugyanazt edd mindennap. Törekedj a változatosságra!
2012. máj. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!