Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jógával lehet fogyni?

Jógával lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Fél éve szültem, még mindig van rajtam némi felesleg (kb. 9-10 kiló), amitől szeretnék megszabadulni, de kíméletes módon. Szerintem nem tenne nekem jót, ha pikk-pakk ledobnám, mert az meg a bőröm nem tudná követni, de mondjuk mire úgy igazán nyár lesz, szeretnék lefogyni valamennyire. Ebben hatásos lehet a jóga? Persze mellette próbálok odafigyelni az étkezésre is, leginkább zöldségeket eszem, tésztát csak ritkán.
2008. ápr. 23. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy tudom hogy a jóga feszesít, fitten tart. Valamennyit biztos fogyaszt, vagy legalábbis formál. Szerintem kezdésnek jó.
2008. ápr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem van egy szupermodell ismerősöm, ő rendszeresen jógázik, és hát szupermodell...
2008. ápr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%

és akkor úgy elárulnám, hogy a szupermodellek a legzsírosabb emberek a földön, hogy miért is???


Talán mert meg kéne nézni hogy az izom / testzsír arányuk milyen, kimennek a kifutóra remek kezük lábuk, fenekük mindenük, az ott csak csont és zsír, meg bőr, semmi más, ellenben akinek jó az alakja az feszes és nem girhes, lásd fitnessmodell nők.

a kérdezőnek pedíg: ne akard a könyebbik utat választani, a nehezebben járható út vezet csak eredményre, a mozgást a táplálkozást nem tudod megsporólni, a le is adsz kilókat más módszerekkel, akkor sem érdemlegesen és nem egészségesen, tehát a válasz a kérdésre NEM !!!

2008. ápr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: a jóga mozgás, tehát azért gondoltam rá. Mint már említettem, nem szeretnék hirtelen sokat változtatni az alakomon, csak szép lassan. Ezért gondoltam a jógára, mert olyan kíméletesnek tűnik, de egészséges mozgás. Csak érdekeltek volna a tapasztalatok.
2008. ápr. 26. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A jóga rugalmassá tesz és igen is alakformáló. nem az a tipikus gyors zsírégetés, de még sose hallottam olyanról, aki jógával tette tönkre az alakját. Szerintem hajrá! Legfeljebb később rátérhetsz intenzívebb testmozgásra is. Megjegyzem, a legalább félórás, intenzív gyaloglás is jó zsírégető.
2008. ápr. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
fogyni nem. fogyas utan feszes bor igen
2008. júl. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
A jóga esetében sokan csak a testgyakorlásra, azaz az ászanákra gondolnak. De a jóga sokkal széleskörűbb ennél. Fogyókúra szempontjából az ászanák mellett érdemes megemlíteni a testi tisztító gyakorlatokat, amelyeket shatkarmának neveznek, és van még a "jóga nidra", amely "fejben" segítheti a fogyást. Ezekről a gyakorlatokról többet a satyananda.hu weboldalon találsz. Lesz hamarosan egy olyan fogyókúra tábor, ahol a fogyókúrát főzőtanfolyam mellett éppen a jóga gyakorlatok fogják segíteni. Erről a fogyokuratabor.hu oldalon lehet olvasni.
2010. máj. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!