Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan vennétek rá egy erősen...

Hogyan vennétek rá egy erősen túlsúlyos barátotokat, hogy kezdjen fogyókúrába?

Figyelt kérdés
Egyik jó barátnőm, nagyon túlsúlyos, pontos adatokat nem tudok, de 165 cm-hez minimum van 100-110 kiló. úgy látom, hogy úgy áll a dologhoz, hogy annyit kéne fogynia, hogy neki se áll (középsuliban is kövérebb volt, de azóta minimum 20-30 kg felment az egyetemi évek, kolesz, bulik, stb miatt). pedig próbálom hívni az egyszerűbb mozgásokra, úszásra, biciklire, zumbára, de szerintem nem szívesen csinálná ezeket emberek között. az evéssel talán annyira nem is lenne gond, eleve nem eszik vöröshúst pl, persze csokit azért igen, és hát nem vagyok vele naphosszat, hogy tudjam a mennyiségeket. :/ hogy tudom kíméletesen megmondani neki, hogy el kéne kezdeni vmit csinálni, mert amúgy tök szép lehetne?
2012. máj. 21. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Motiváció kell neki!

Mutass nekik valaha kövér emberekről előtte-utáni képeket:D

Rengeteg ilyen oldal van, a TVben is szokott menni ilyen műsor. Ha látja, hogy mennyi embernek sikerült már lefogynia ő is el fog rajta gondolkozni:)

2012. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hat ha ot nem motivalja, h egészséges lesz, nemlesznek szervi elvaltozásai a tulsulytol, h jó pasijai lehetnek, szép modern csinos ruhakat vehet fel, megbamuljak az utcan amiert jol nez ki, és nem azert mer kovér...akkor nem lehet mit kezdeni vele..sajnos másra nem eroltetheted rá az akaratodat. neki kell tudatosítania, h valtoztatnia kell magán. az agyban dol el minden. és a fogyás lényege a kaloriadeficit, és ez elérése is ugy kell h kijojjon, h fehérjét eszik ( barmilyen hús, cs ne legyen kovér, tojás, fehérjét tartalmazo tejtermékek), és sok novenyi rostot, hogy meginduljon az anyagcsere.
2012. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is van hasonló adottságokkal bíró barátnőm. Mi beszéltünk a témáról ő azt mondta, h tudja, h ha lefogyna, akkor sem nézne ki jól, mert akármennyire kíméletesen és lassan fogyna, a bőre lógna, a mellei lógnának, a striák mégjobban látszódnának. Ebben tényleg igaza van.

Emellett végignézte, ahogy én fogytam 10 kilót, örült a sikeremnek, meg minden, felnéz rám, amiért elmegyek futni, tornázok, stb, de ez őt nem motiválja.

Szóval szerintem ez csakis a barátnődön múlik, nem rajtad. Hagyd rá, ha úgy van, előbb- utóbb magától fog szólni, ha esetleg segítséget kérne tőled.

2012. máj. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"Áááá, lécciii, gyere el velem, egyedül nem akaroook!" És nem a nagy tömeges dolgokkal kell kezdeni, hanem pl. sétálós dolgokkal, meg ilyenekkel. Az teljesen jó érv, hogy erre most épp nincs senki, akit rávehetnél. Persze úgyis tudni fogja, miről van szó.
2012. máj. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!