Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 10-15 kg feleslegtől szeretnék...

10-15 kg feleslegtől szeretnék megszabadulni. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, és a 165 cm magasságomhoz 74 kg...


Nem tudom, pontosan hogyan kellene hozzáfognom. Ha nagyon drasztikusan állok neki, azzal többet ártanék, mint használnék gondolom, ezért kérnék tanácsot azoktól a kedves válaszolóktól, akik esetleg ugyanígy elkezdtek mozogni és diétázni.

Ti napi hány percet/órát tornáztatok, mikor elkezdtétek? Milyen gyakorlatok voltak ezek? Hány nap/hét után éreztétek, hogy most már talán lehetne emelni az adagot, mert végre van egy kis konditok?

Nagyjából milyen időközönként emeltétek a gyakorlatok időtartamát vagy nehézségét?


Mit ettetek eközben és mennyit? Hányszor étkeztetek egy nap? Milyen adagokban?


Itt van előttem az egész nyár, és nagyon szeretnék leadni legalább 10 kilót. Tulajdonképpen nem is a súlyom zavar igazán, hanem az alakom. Szeretnék egy kicsit vékonyabb, karcsúbb, csinosabb lenni.


Időtartamot nem szabok meg, tudom, hogy ez a súlyfelesleg nem 2 nap alatt fog eltűnni rólam, de még csak nem is 2 hónap alatt. Türelmesen és kitartóan végigcsinálnám a diétát is, illetve tartanám a későbbiekben is, nehogy visszaugráljanak rám a kilók.


Sajnos én alkatilag is elég hízékony vagyok, családból örököltem, eleve egy kicsit testesebbek vagyunk, de én szeretnék tenni ez ellen, legalább az alakomra vigyáznék, amennyire tudok.


Írnátok nekem egy-két jó tanácsot a kezdetekhez? :)

Igazán hálásan megköszönnék minden segítséget!



2012. máj. 28. 14:39
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Én is most kezdtem el az egészet, pár jó tanácsot adnék, amit olvastam és ezeket én is igyekszem betartani (ha nem haragszol, nem mondanék kort meg kilót).

- napi 2 liter folyadék, lehetőleg ásványvíz bubimentes, vagy gyógytea

- tilos (bocs, nem tilos, csak nem ajánlott :) : fehér listből készült ételek, sütik, édeségek, torták, zsíros sajtfélék, cukros üdítők, bő olajban sült ételek, tejcsoki, burgonya!

étcsokoládét lehet enni, vagy olyan csokit, amelynek 75%-a kakaó, DE csak korlátozottan!

nassolni lehet: aszalt gyümölcsöt, magvakat, gyümölcs sorbetet, de arra is mogyorót kell szórni a fehérjék miatt! Lehet még: répa csíkokra vágva, szeletelt alma + fahéj, eper kevéske olvasztott étcsokival, zabkása


Ha valami különleges, erős, intenzív fűszerrel szórod meg az ételeidet, hamarabb leteszed az evőkanalat ;)


Edzés: heti 3-4x60 perc , legalább egyszer kardioedzés!


Elegendő alvás is szükséges, MINIMUM 7 óra :) Ugyanis segít kontrollálni az éhségérzetet.


És, még ajánlották nekem, hogy csak ökölnyi ételt egyek, mivel a gyomrunk is körülbelül akkora. Persze ezt SOKSZOR ismételd meg, ne éheztesd magad, az nem vezet semmire!!!!!


Az uborka, a répa, a görögdinnye mind víztartalmű, ezért azokat nyugodtan lehet fogyasztani.

A banán káliumtartalmú, stresszűző - akárcsak a fekete áfonya.

Ha citromlével ízesítesz pár ételt, az megköti a sót! :)

A menta tea elűzi az édesség utáni vágyat.



Nos én ezeket olvastam, igyekszem én is betartani (vagy legalábbis olyasmit tenni).


Remélem segítettem valamennyit!!!!


Sok sikert és NE add fel! Mert ha küzdesz és kitartasz, meglesz az eredménye!

2012. máj. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 D.Đ válasza:
Ezen az oldalon minden megvan amit tudnod kell és ami szügséges az ilyen dolgokhoz csak ajánlani tudom ezt keztem el énis 1 hónapja és már ennyi idő alatt is van javulás javaslom kérj edzéstervet és igy könnyebben normális ütemben és szépen tudsz fogyni és nem is teszed tönkre a nyarad:D [link] Sok sikert:D
2012. máj. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!