Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lesz hatása a súlyzós edzésnek...

Lesz hatása a súlyzós edzésnek szálkásító diéta mellett?

Figyelt kérdés

Egyik nap aerob mozgást végzek (futok) másik nap pedig 2-3 kg-os súlyokkal edzek minden izmomra. (legalábbis ezt tervezem, mivel eddig csak futottam. De a futástól löttyedt lettem)


Kérdésem hogy lesz-e így hatása, lehetek-e így szálkás zsírmentes? Vagy ne csináljam egyszerre a kettőt? Ill emeljem a súllyok tömegét?



2012. máj. 30. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ki vagy, mi vagy, de 2-3 kilós súlyokkal nem sokra mész. Egyébként csinálhatod párhuzamosan a kétféle edzéstípust.
2012. máj. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nő vagyok. ez mellett mindössze 4 -5 kg zsírfelesleg van rajtam (sacc per kb, de lehet hogy több) Lényeg hogy iszonyat löttyedt a testem, semmi izom nincsen rajta. Ezért szeretnék a zsírpárnáktól megszabadulni. De ha leadom ezt a maradék zsírt akkor kb úgy fogok kinézni mint egy izomtalan vézna anorexiás (próbáltam már, tudom.) Éppen ezért szeretnék egyidejüleg némi izomzatot is kiépíteni (nem tömegnövelés, mindössze tónus javítás szempontjából). Azért, hogyha lemegy rólam az az X kg felesleges testzsír, akkor ne egy löttyedt testű anorex legyek hanem egy szép tónusú nő.


Erre a problémára keresek megoldást de eddig senki nem használt értékelhető válasszal :(

2012. máj. 30. 19:23
 3/9 A kérdező kommentje:

*szolgált , nem pedig használt :D


És azt lefelejtettem hogy az étrendem szálkásító étrend, sok fehérjével. De a környezetemben élő "gyúrós srácok"-nak lövésük sincs semmiről. Így őket nem kérdezhetem.

2012. máj. 30. 19:24
 4/9 anonim ***** válasza:
A futás kardió mozgás, nem aerob. Aerob a gyaloglás, lépcsőzés, stb, minden, olyan kardió mozgás, amit alacsony pulzusszámon végzel, így segítve a szervezeted, hogy a zsírból nyerjen energiát és ne a szénhidrátból. Fogyáshoz az aerob jobb. A kérdésre meg a válasz az, hogy igen.
2012. máj. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! legjobb tudomásom szerint futásból is lehet aerob mozgást előhozni. méghozzá ha kényelmes tempóban futunk /kocogunk.
2012. máj. 31. 09:26
 6/9 anonim ***** válasza:
A futás teljesen jó. Nyilván nem sprintelve fog futni több km-t.
2012. máj. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem is tudnék :D
2012. máj. 31. 16:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én javaslatom diétás étrend + erőedzés. Így a testsúlyod csökkenni fog, de az izmaid megmaradnak, talán nőnek is kicsit.


Amúgy minden olyan testmozgás aerob, amelynek során a szervezet számára elegendő oxigén áll rendelkezésre. Kicsit gyakorlatiasabban: alacsony vagy közepes intenzitású testmozgás.

2012. máj. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, futás is lehet aerob, ez edzettség kérdése. A pulzusszám a lényeg, tehát ha nálad a futásnál/kocogásnál is alacsonyan marad a pulzusod, akkor az is lehet aerob.
2012. máj. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!