Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kocogás vagy futás a legjobb...

Kocogás vagy futás a legjobb zsírégető mozgás?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy akkor ég legjobban a zsír, ha 70-80%al emelkedik meg a pulzusunk futás közben, vagyis kényelmes "beszélgetős" tempóban kocogunk.


Eddig mindig futottam-sétáltam. Ezt felváltva kb fél km-t futottam, 10-20 mp-t sétáltam, majd újra futás.


Mostanában viszont azt veszem észre hogy csak kocogok. Lazán. 1 óra után is még bírnék kocogni, és sokszor 3-4 km után állok csak meg sétálni pár mp-t.


Most akkor melyik a hatásosabb? 1 óra futás vagy kocogás?



2012. jún. 27. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a futás!
2012. jún. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálam egyértelműen a kocogás vált be.
2012. jún. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a súlyodtól is sok függ. Én 95 kilósan csak "lötyögtem". De még is használt. Most 85 kilósan egy fokkal már kocogok ( talán ezt már lehet annak nevezni). Barátnőm, akivel futok, ő egy 10 kilóval könnyebb, ő gyorsabban fut. Igaz, előbb lefutja a távot mint én, de sokkal jobban elfárad. (csak végig fújtat, mert szerinte ez így fogyaszt, hogy minél többet..... )


Hogy melyik a jobb?


Nem bírnék gyorsabban futni. Szervezetem bemondaná az unalmast.(tüdőm összeszorulna, a lábam begörcsölne ) És nem is lenne jó már úgy a futás. Nem csinálnám "élvezettel".

Kalória égetésben pedig SZERINTEM az a jó, ha előtte "felpörgeted a szíved" (gyorsan futsz, dombon felfele ), majd ezt a tempót azaz pulzusszámot próbálod tartani. Én úgy csinálom, hogy felfutok egy dombon és visszafele próbálok gyorsítani egy kicsit és ez a pulzusszám fenn marad. Ki mennyi kcal-t éget függvényben áll a súllyal. ( Valahol olvastam :D )


Szerintem nem a mennyiség a lényeg, hanem a minőség.


De ez az én véleményen. Lehet, hogy nem jó. ( Felelősséget nem vállalok. )

2012. jún. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!