Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 37 kg-osan konditerem?

37 kg-osan konditerem?

Figyelt kérdés

Anorxiából gyógyulok, és tényleg gyógyulok, úgyhogy légyszíves, ne ítéljetek el. Járok orvoshoz, terápiára, és a legutóbbi ülésen beszltünk arról, hogy egészségesen szeretnék hízni. Erre mondta a dokim, hogy valamit kellene akkor sportolnom, hogy izmosodjak, ne zsírosodjak csak. Fizikailag már elég jól érzem magam, szrintem bírnám is, de mit szólnának hozzám, ha lemennék egy konditerembe így? És ha beiratkozom és lemegyek, milyen mozgást végezzek, milyen gépeket használjak?

Köszi.



2012. júl. 4. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ez az edzésterv mehet 2-3hónapig DE az étrenden van a hangsúly és annak betartásán.

2012. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindenki ezen parázik aki vékony vagy kövér, pedig mindenki azért megy le hogy jobb alakja legyen. Nem fogok hazudni neked elsőre szokatlan látvány lenne, de nincs miért fennakadni, mindenkinek egyértelmű hogy te is jobb alakért mész oda és ez mindenki szemében pozitív dolog. Én is nagyon rossz fikizummal mentem le először a terembe (nálam nem volt mögötte pszichés dolog csak rossz életmód)

és semmi rosszat nem tapasztaltam. Szerintem később majd nyugodtan járj konditerembe óriási segítség lesz!

De nem biztos hogy ezzel kéne kezdeni, elég extrém terhelés és lehet hogy nincsenek is neked való súlyok. Szerintem legalább 1-2hónapig valamilyen gyógytornát, könnyített sajátsúlyos gyakorlatokat végezz hogy megerősödj egy picit, mondjuk ezt a dokid tudja, lehet hogy már elég jó az állapotod a sporthoz, de a súlyzós edzésnél akkor is nagyon fontos a fokozatosság. Otthon is elkezdheted, a lényeg hogy minden izomcsoportot megdolgoztas, ehhez a gyakorlatokat bárhogy lehet variálni, de elsősorban alapgyakorlatokra van szükség. Ezt súlyok és gépek nélkül is meg lehet oldani , fekvőtámasz húzószkodás, guggolás, lábemelés. Ezeknek mindnek van könnyített változata a kezdéshez és ha már valamennyire mennek akkor érdemes gépekre és súlyokra váltani. Ha 37kilósan akkor 37 ha addigra 47 leszel akkor 47, senki nem fog rátenni egy mérlegre és kitessékelni :D .Ne tarts ennyire mások véleményétől mert felesleges, csak magadat hátráltatod vele. Amikor úgy döntesz készen állsz a teremre egy olyan edzésterv pont jó lesz mint amit az első linkelt, ne tévesszen meg az hogy "férfiaknak" ,egy nőnek is pontosan ugyanolyan izmai vannak és ugyanúgy kell őket megdolgoztatni kezdő szinten.

2012. júl. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
A 2. válaszolónak teljesen igaza van, először érdemes lenne saját testsúllyal és utána súlyokkal.
2012. júl. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon értelmes orvos lehet, ha 37 kilósan sportra küld... Alap, hogy ilyenkor nem lehet még! Nekem nagyon kmau-gyanúsnak tűnik, mert ezt még egy átlag ember se mondaná, nem hogy egy orvos... Szerintem te nem gyógyulófélben vagy, sőt... Még nagyon is benne vagy, mert most is az edzésen jár az eszed!
2012. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, miért hazudnék egy anonim, internetes fórumon? A saját súlyom és izmaim legyalulásához sajnos remekül értek, abban nem kérnék segítséget 70 kg-ról fogytam le 32-re 3 év alatt koplalással, taposógéppel és szobabiciklivel. Ebben nem kérnék segítséget, visszacsinálni azonban sokkal nehezebb. És igen, a pszichiáterem mondta a sportot, mivel az ülésen arról beszélgettünk, hogy még jobban el tudnám fogadni magamat, és súlygyarapodást, ha izomban jönnének fel a kilók (még akkor is, ha az izom nehezebb, mint a zsír, mert már nem vagyok számfüggő), és nem úgy érzeném, hogy csak tespedek és zsírosodok, hanem teszek is valamit az egészségemért. Erre mondta a sportot, de a csapatsportokhoz már öreg vagyok elkezdeni (26). A futásról, szobabicikliről rossz emlékeim vannak, rá sem bírok nézni, plusz félnék, hogy újra átesem a ló túloldalára. Ezért gondoltam a kondieremre, de más ötletre is nyitott vagyok. Köszönöm az eddigi tanácsokat. Nem tudom, hogy az ilyen helyeken vagy máshol - de szervezett körülmények között - van lehetőség tornára vagy saját súlyos edzésekre? Nem akarom felügyelet nlkül csinálni.
2012. júl. 4. 16:42
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért hazudnál, mert még magadnak sem mered beismerni. A betegséged pont arról szól, hogy nem képes tudomásul venni, hogy beteg. Ha meg nem így van, nem is vagy anorexiás. Ennyi.
2012. júl. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Így VOLT. 3 éven át...de most már nem így van.
2012. júl. 4. 17:19
 8/11 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz ezekkel a b*zikkal, nem kell győzkődnőd, meg hitegetned, ha azt hiszi neki van igaza érezze csak jól magát
2012. júl. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Minden teremben vannak személyi edzők, érdemes 1-2órát venni, olvasgatni a témában és sok kérdést feltenni nekik.

Remélem azért előtte a saját súlyos gyakorlatokat megfontolod bevezetésként. A súlyzós edzés tényleg a legextrémebb terhelés a szervezetnek, ha most a kötél nélküli bungee jumpingot nem vesszük figyelembe.

2012. júl. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, sőt, nem hogy fontolóra vettem, hanem nagyon tetszik. Ilyesmire gondoltam, ilyen polifoamos, stb. tornára, csak igazából fogalmam sem volt, hogy merre induljak, azt sem tudom, milyen lehetőségek vannak, de azt én sem gondoltam, hogy egyből súlyokat fogok emelgetni. Inkább ilyesmire gondoltam! Akkor, ha lemegyek egy konditerembe, és keresek egy személyi edzőt, tud ebben is segíteni? Ha jól értem...tudtok esetleg ajánlani is valakit? Vagy konditermet? (Budapest)
2012. júl. 4. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!