Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az én problémám az, hogy elég...

Az én problémám az, hogy elég nagy a túlsúlyom?! 19 éves vagyok,172cm és most vagyok 108kg. Edzés után nem érzek fáradtságot, ez így is hatásos?

Figyelt kérdés
3 éve kimaradt a menstrucációm 2 hónapra, akkor elmentem nőgyógyászhoz és hormonzavart állapított meg amire ő azt ajánlotta kezdjek el szedni alacsony hormontartalmú fogamzásgátlót, hogy rendesen beálljon újra a mensim. 125kg voltam akkor! (de kiskorom óta túlsúlyos vagyok) Ahogy elkezdtem szedni a fogamzásgátlót elkezdtem fogyni. 5-6 hónap után már csak 100kg voltam pedig semmit nem mozogtam mindig csak ettem. Aztán abbahagytam a gyógyszer szedését 5hónapra most megint visszajött 10kg. 108 és 110kg körül vagyok általában. 2hete megint elkezdtem szedni, nem tudom ugyan olyan hatással lesz e rám mint annak idején de most próbálok mozogni is mellé. Szobabiciklizni szeretnék..minden nap 1-1,5órát tekerek a legerősebb fokozaton és elég gyorsan is mégsem fáradok...az első 5percben nehéz elkezdenem tekerni de miután belejövök és letelik az 1-1,5óra azt érzem, hogy nem vagyok fáradt...nem megeröltető, nem fárasztó, nem érzem, hogy most húúú de meghajtottam volna magam..semmi izomláz semmi kisebb fájdalom. Hatásos a szobabiciklizés így, hogy nem érzem hatását??!! Tehát, hogy nem érzek fájdalmat se fáradtságot?!
2012. júl. 22. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:
ha hormon tabi hatasara fogysz, akkor érdemes lenne elmenni endokrinologhoz megnézetni a pajzsmirigyedet, lehet ott a baj..amugy en is 108kg voltam fél éve amikor életmodot valtottam, bicajozas és gorkori sose farasztott ki, de az úszas mar igen..és neked is ajanlanam az úszást, mer nagyon jol formásít, azóta én mar 83kg vagyok, és most hamarabb elfaradok, mint nagyobb úlsúllyal :/
2012. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget! én szívesen mozgok meg szeretnék is, de egyedül nem jó és nincs senki se barát se ismerős se rokon aki velem mozogna! mindenki vagy lusta vagy más dolga van és ezért nem akar sikerülni a rendszeres mozgás mert egyedül én se akarom és inkább nem csinálom...meg persze az ételek! hamar kizökkenek a fogyókúrából de igyekszem türtőztetni magam ami sajnos nehezen megy...! szeretek úszni, de sajnos erre felé nincs rá lehetőség így marad a szobabicikli egyenlőre...! 3 hete szedem a tabit...a barátom és rokonaim már észrevették hogy fogytam, hogy a csípőm kisebb lett...de nem értem mert a mérleg szerint még 1 grammot sem fogytam! nem értem mi változhatott ha minden mérleg amire rá állok 1 gramm fogyást sem mutat..! de ha így látják ennek csak örülök, remélem idővel a mérleg is mást mutat majd...csak tartsak ki addig!!
2012. júl. 23. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!