Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni az étrendem...

Tudnátok segíteni az étrendem felépítésében?

Figyelt kérdés

50-60 kg súlyfeleslegem van és úgy döntöttem életmódot váltok. Először is össze írtam, hogy mik azok amiket betudok szerezni (mivel még nem keresek ezért korlátoltak a lehetőségek).

Igazából receptekre lenne szükségem, vagy hasonlókra.


Amiket be tudok szerezni: uborka, répa, hagyma, foghagyma, paradicsom, paprika. Mivel ezek közül a paradicsom és a paprika itthoni, ezért az kb. még 2-3 hétig lesznek. Paprikát utána is tudok szerezni, viszont a paradicsom nagyon drága és a boltit amúgy sem szeretem. lesz.


Barna kenyér, zabpehely, rizs (ezeket veszem, de bármikor betudom őket szerezni és nem is drágák).


Barna kenyér, zabpehely, rizs, répa, hagyma, foghagyma, paradicsom, paprika, uborka, krumpli (egybe). Amiket boltból tudok szerezni: esetleg kefir, natúr joghurt, tej. Tojás is van itthon.


Ezeket tudom felhasználni jelenleg az étrendemhez (paradicsom csak 2-3 hétig). (Néha, ha szüleim vesznek gyümölcsöt vagy csirkemellet akkor eszek, de ez elhanyagolható.)

Receptekre lennék kíváncsi, hogy ezekből mit lehetne készíteni, ami diétás étrendhez is megállja a helyét. Még életembe nem főztem vagy sütöttem így elég tanácstalan vagyok.


Előre is köszönöm a segítséget.



2012. júl. 26. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Rendes fehérjeforrás nélkül meg leszel lőve. Csirkemell, cottage cheese, túró, hal, ezek nélkül kár is elkezdeni.
2012. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt a kedves hozzászólást, ha megkérhetlek ne gyere a sok fehérje hülyeséggel. Nem testépítő akarok lenni. Az emberek többsége nem eszik mindennap csirkemellet, halat és köszönik jól vannak. Nehogy már azért ne kezdjem el, mert a testépítős bizniszből mára elterjedté vált, hogy napi 1 kg fehérjét el kell fogyasztani. Először 0,5 volt kilónként mára 2 g, azt a kurv@ milyen gyorsan változik az emberi szervezet. Tudod mi ez? Kib@szott nagy marketing! Emberek milliói elvannak hal és csirkemell nélkül + semmilyen táplálékkiegészítőt sem szednek., és köszönik jól vannak. Szóval néha gondolkodni is kéne és nem mindent készpénznek venni amit a tudomány mond és főleg nem azokat amiket tápszer gyártók pénzlenek. Nézz körül a világban és észre veszed, hogy mennyi ember nem eszik halat és csirkemellet és semmi bajuk. A bátyám 6 éve edz és életében nem ivott meg egy korty fehérje turmixot sem és nem eszik rendszeresen halat, csirkemellet sőt még tojást sem és még is sokat fejlődött. Sőt még az étrendjére sem figyel oda és össze vissza eszik, főleg cukros sz@rokat.

Nekem ne gyere a Sárga kapszulával, se a body builderrel, mert nem ezt kérdeztem. Menny vissza és edd a halad és örülj magadnak.

2012. júl. 26. 10:04
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

húha, ne húzd fel magad. Fehérjére nem azért van szükséged, mert azt mondja ez meg az a testépítő honlap, hanem mert szüksége van rá a szervezetednek.

Nem kell fehérje turmixot innod, senki nem írt ilyet, csak ahogy lehetőséged van egyél húst, sajtot, túrót, tojást, natúr joghurtot. :)


Receptet ezekből... hmm... zabpehelyből csinálhatsz zabkásást, reggelinek tök jó, eltelít rendesen.

Akkor a lecsó még jó, vagy rizses lecsó. Krumpliból, tojásból, hagymából, tejfölből tudsz csinálni vega rakott krumplit, az sem rossz:). Zöldséges rizst is csinálhatsz, a zöldségeket csak összekevered a rizzsel.

Meg hát vacsira a saláta (paprika, paradicsom, hagyma, uborka kockákra vágva, esetleg leöntöd kis natúr joghurttal, ha van szelhetsz bele sajtot is, vagy tojást).


Sok sikert, és kitartás! :)

2012. júl. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Igazán sajnálom, de fehérje nélkül tényleg nincs rendes fogyókúra...

Én régen mindent összeettem, és mozogni is lusta voltam, és hiába voltam vékony, egyszerűen szarul néztem ki:)

Aztán februárban elkezdtem Rubint Rékázni, mert itt olvastam, hogy az hű de jó...hát hagyjuk. Időpocsékolás.

1 hónapja elkezdtem itthon súlyzózgatni, 1 hete konditerembe is járok. már most jobban nézeki ki, mint valaha. és igen, sok fehérjét eszem.

Sajnállak, de a "bodybuilderes idiótáknak" igaza van:)

Ilyen hozzáállással nem lesz semmi.

Most lepontozhatsz;)

További szép napot!;)

2012. júl. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Igazad van, 50-60 kg súlyfelesleggel biztosan te tudod a tutit.


Szerintem akkor inkább a bátyádat kérdezd meg, hogyan kell étkezni.

2012. júl. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Adjál pénzt napi 1 kg csirkemellre és már tömöm is magamba.
2012. júl. 26. 10:49
 7/12 anonim ***** válasza:
38%

Ez után már igazán kíváncsi lennék, mit eszel és iszol egy nap, amiből összejött az 50kg plusz.


Egy fullos csirke-rizs-sopszka saláta költsége 360 Ft, ha magadnak készíted otthon.

2012. júl. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kiskorom óta tömnek, nem 1 nap alatt jött fel. Már Óvodában is 20 kg feleslegem volt. 360 Ft 1 adag, 1 étkezés. Napi 5-ször kell étkezni. Napi 1-szer ennék ilyet az egy hónapban 10 ezer Ft. 40 ezer Ft zsebpénzem van: abból 10 ezer Ft suli, még egy tízes öltözködés marad 20 ezer Ft-om. Szüleimnek meg nincs pénzük, most is tőlem kértek 10 ezer Ft-ot, hogy kifizessék az utolsó számlát. Pedig lenne, de nem képesek spórolni! Na ezt akartad hallani!
2012. júl. 26. 11:13
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Nem a kifogásokat akartam hallani, hanem hogy tételesen mit eszel reggelire, ebédre, vacsorára, és közben.
2012. júl. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Csak, hogy ezek nem kifogások, hanem tények!

Ahogy látod életmódot szeretnék váltani, és ezeken már túl vagyok.


Nálam nincs reggeli, ebéd vacsora. Össze vissza eszek, ehhez szoktam. Reggel megeszek tegyük fel 2 szendvicset. 2 kenyér, párizsival. Utána egy óra múlva kimegyek és iszok jó cukros teát, 1 szelet kenyérrel, mert egyszerűen kell valamit ennem. Eltelik 2-3 óra és megint éhes leszek kimegyek és lőn kész a palacsinta. Megeszek 10-15 db-ot kb. 2-3 óra alatt szépen lassan. Mire befejeztem újra éhes leszek és csinálok melegszendvicset. Fő étkezéseknek ezennel vége: jön a nasi. Kb. 5 órától mindig valami édeset rágcsálni valót kívánok. Így először eszek fagyit, kekszet ami van itthon. Este 11-kor megint megkívánom a kenyeret ezért csinálok megint 2 melegszendvicset. Lesarkítva így élek, az étel néha más, de főleg kenyérre, felvágottakra, sajtra, pizzára, palacsintára és esetleg rizsre épül, ja és tészta és egy rakat édesség, vagy sós rágcsálni való. Néha vannak gyümölcsök. Pl. 2 hete volt dinnye, előtte 1 hónappal alma és banán.

2012. júl. 26. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!