Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi hány liter vizet igyak?

Napi hány liter vizet igyak?

Figyelt kérdés
Elkezdtem fogyózni, napi másfél liter vizet iszok. Szerintetek annyi elég? Azt olvastam, hogy a sok folyadék bevitel gyorsítja az anyagcserét.
2012. aug. 8. 20:49
 1/6 pattancs válasza:
hát azaz egészséges ha 2 litert meg isz egy ember egy nap....
2012. aug. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Napi 2-3 liter elvileg az egészséges, átlagban. Ha meleg van, mint mostanság, az ember nehéz fizikai munkát végez akkor még több.
2012. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, elég, ha úgy érzed. Nem kell csak azért lenyomni 2-3 litert, meg az okosok azt mondják, MUSZÁJ. Nekem is kb. másfél a napi adag. Ha többet próbálnék, az már kijönne.
2012. aug. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
20 kg-ként 1 litert kell meginni naponta, nem azért mert az okosok mondják, hanem azért, hogy ne legyél dehidratált.
2012. aug. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szoondiii ***** válasza:

mostanában divatos a nagyon nagy mennyiségű vízfogyasztást ajánlani, de ez csak egy hullám.


erről a thai-chi mesterem mondott érdekeset, a testünket könnyen kihűthetjük, elvizesíthetjük a túl sok víz bevitelével. ennek a mondatnak az értelmezéséhez ismerni kell olyan betegségeket és állapotokat, amik visszavezethetők a sok vízivásra, magam nem igazán értek ehhez..


ha érzed, hogy szomjas vagy, akkor nyilván igyál. próbálni kell nem étkezés közben vagy rögtön utána inni (nyilván felhígítja az emésztő enzimeket, gyomorsavat).

2012. aug. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2012. aug. 9. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!