Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség! Imádom a MARCIPÁNT...

Segítség! Imádom a MARCIPÁNT :D És a káros nassolnivalókat. Helyette valami más?

Figyelt kérdés

Tudom, hülyén hangzik, de mit tehetnék a hirtelen rám törő édességfaló rohamok ellen? :D Az a helyzet, hogy életmódot váltottam, már szépen ment is le rólam zsír, de néha rámtör az "ennem kell egy kis édességet MOST!!!" érzés és akkor megeszem valami nagyon töményet.

Most is 2 hétig beteg voltam és nem ehettem azt, amit szerettem volna (pl. túró, hal). Ma végre megehettem 2 gombóc fagyit, mert édeset akartam...De ez csak olaj volt a tűzre, mert utána megettem két marcipánszeletet is (ez ilyen lengyel finomság, belül darabos marcipán, kívül étcsokival bevonva, hmm, nyamm :D ). 1 szelet 150 kcal, szóval annyira nem durva (nem olyan édes, mint ezek a figurás marcipánok), meg ma 1 banánon, húslevesen csibecombbal, meg egy mini adag bolognai spagettin kívül nem is ettem mást (vacsira csak főtt hús lesz)... de idegesít, hogy nem tudok ellenállni az édességnek. Imádom a marcipánt! Meg az összes tömény édességet. Szerintetek mivel lehetne kiváltani? Pl. rágcsáljak pár szem rendes mandulát vagy diót? (Ezeket is szeretem.) Azért mentségemre szóljon, hogy az egész családnak én sütöm a süteményeket és tortákat, de azokból szinte sose eszem (ma szilvás süti volt :) ).



2012. aug. 19. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz sütni és szereted az édességeket..Legyél a barátnőm:D:D
2012. aug. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit tudnék segíteni, én is imádom a marcipánt!

Legfeljebb elenném előled!

2012. aug. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Első: Óh, ez kedves :D Apámnak pl. dobostortát csináltam születésnapjára és minden önfényezési szándék nélkül mondom, hogy isteni lett XD


Második: Na látod, mi tudjuk, mi a jó :D

2012. aug. 19. 20:31
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nehéz ügy, igazából semmivel se lehet kiváltani. ha ennyire édesszájú vagy, shapeshifter recepjeit ajánlom: shapeshifter.blog.hu , egy édességimádó zseni csaj, aki kikísérletezett egy csomó diétás édességet :) jobboldalt vannak a receptek. persze ezek se pótolják az igazi tömény édességet, de ebbe bele kell törődni. gondolj arra, hogy tele van zsírral, és hátráltatja a fogyásodat, nem tesz jót a testednek. én néhány hetente 1-1 zabanappal jutalmazom magam, amikor minden jöhet, ezzel hosszútávon tudom tartani a dolgot, nem fásulok bele.
2012. aug. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a recepteket! :)


Igen, nekem is mindig ez jár a fejemben. De azért töménytelen mennyiséget nem eszem meg semmiből + másnap úgyis újra normálisan eszek+ mozgok, úgyhogy eret vágni nem fogok, csak bosszantó ez az egész :D

Nálam egyébként már olyan szintű haladás van, hogy a napi 3-4-5 kocka süti helyett ma már csak 4 naponta eszek meg valami édességet (pl. 2 g. fagyi,1-2 keksz vagy naggyon ritkán 1 kocka Bounty). Kávét se ittam már 2 hete, hát már az is baromira hiányzik (nem gépit, hanem forrázottat iszom, isteni).


Na tessék, most jól megéheztem. Eszek egy kis főtt csirkét :D

2012. aug. 19. 20:47
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem is a dobos a kedvencem..ez egyre jobb.:)
2012. aug. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Jófej:D válasza:
egyél cukormentes cukrot.
2012. aug. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: Az egymagában túl cukros!
2012. aug. 21. 17:46
 9/14 poiu ***** válasza:
A cukor addiktív - rossz hírem van, nehéz kicsit enni belőle. Ugyanúgy kell elhagyni, mint a cigit vagy a kokaint.
2012. aug. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Cukorfüggő vagy. Ugyanez volt velem a helyzet, nem volt itthon csoki( amiből napi 1-2 táblát bezabáltam és nem, nem vagyok kövér) és nekiestem a kakaóprnak, vagy lekvárnak, vagy akárminek amiben cukor volt...szenvedtem, szó szerint szenvedtem mire leszoktam róla. Egyedül nem is sikerült volna. Kérd meg anyukádat, hogy segítsen. Nekem úgy sikerült, hogy a reggelim mellé kaptam egyetlen sor milkát, de úgy, hogy egész nap nem ettem semmi más cukrosat. Utána kb fél óráig hisztiztem, aztán elfelejtettem... egyre kevésbé kaptak el idegrohamok, a végén meg volt, hogy meg se ettem a csokit mert nem kívántam.:D

(Onnan indultam, hogy volt, hogy fél óra alatt bezabáltam 2 és fél tábla csokit, és apukám vette ki a kezemből, mert még ettem volna...amit a fánkkal meg a csokiszökőkúttal műveltem, azt le se írom...) A lényeg, hogy egy idő után rájössz, hogy sokkal jobban, egészségesebbnek érzed magad attól, hogy nem eszel ( és az is leszel), le tudsz állni róla...jól mondta az előző, tényleg mint a cigi, vagy más ilyesmi...

2012. aug. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!