Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Helyes táplálkozás, rossz...

Helyes táplálkozás, rossz közérzet?

Figyelt kérdés

hónapok óta tartom a diétát, ahogy a nagy könyvben meg van írva? zabkása, csirkemell, zöldség, barnarizs, sovány túró, mellé súlyzós edzés, futás, 1400kcal körül, megfelelő CH-fehérje arány, de azt vettem észre, hogy fáradékony, levert, erőtlen vagyok... néhány napja elengedtem magam és ettem tilos dolgokat (kekszet, csokit, müzlit), és utána majdnem másfél napig kicsattanó jókedvem volt, tele voltam energiával... tudom, hogy a cukor és az endorfinlöket miatt lehetett ez, de hogy lehet, hogy az egészséges táplálkozás és sport mellett kedvetlen és erőtlen vagyok? persze a szemétkajáktól meg hihetetlen jókedvem lesz... nem értem :(

20l


2012. szept. 4. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Ha neked egy édes, csokoládés-banános zabkása, egy epres-barackos diós túrókrém, egy áfonyaöntetetes roston sült csirkemell kukoricás rizzsel, egy kiadós futás, amikor egészségesnek érezheted magad, minusz egy kiló a mérlegen, a többiek dícsérete, ámulata nem okoz jó közérzetet..ez sajnos pszichés, annyira gyűlölöd ezt csinálni, annyira nem vagy lelkes, annyira nem keresed benne a jót, hogy ez kihat a testedre is.

(Vagy mit tudom én..)

2012. szept. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem te is tudod, hogy a plusz szénhidrát miatt kezdted jobban érezni magad (nem a szemét kaján van a lényeg). Az 1400 kcal majdnem biztos, hogy kevés. Ennyi mozgás mellett több kellene.
2012. szept. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

igen, de kísérleteztem CH-emeléssel egészséges ételekből, és az nem hatott... ez volt az első tippem nekem is, de sajna nem járt sikerrel. szerintetek meddig emelhetném a kcalt/ch-t, hogy még tudjak fogyni?

61,5 kg vagyok, 169 cm, a napi bevitelem kb. 180g CH, 20 g fehérje, 25g zsír.

2012. szept. 4. 20:31
 4/6 A kérdező kommentje:
* 120g fehérje, hoppá.
2012. szept. 4. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, így már világosabb. A CH-fehérje nálam is kb. ennyi (magasságom hasonló és +10 kg hozzád képest), nincs ilyen gondom, de nálam legalább kétszer ennyi a zsír. Lehet, hogy valami vitaminhiány? Vagy olyasmi, ami a zsírral lehet összefüggésben? Vagy csak nagyon szigorúan megvontad magadtól az édességeket, és most működik a fordított pszichológia.

Hogy meddig emelheted a határokat, azt magadnak kellene kitapasztalni. Lehet, hogy beletelik néhány hétbe, de csak úgy fog jól működni.

2012. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Néha emelj be valami hagyományos édességet is, persze, finomak a reform kaják, de az embernek hiányoznak a megszokott ízek. Örökre úgysem bírsz megválni tőlük, és van egy olyan mondás, hogy nincs egészségtelen étel, csak egészségtelen mennyiség.

Tehát ha néha eszel egy kis csokit vagy valamit amit szeretsz, attól se a fogyásod nem áll meg, se a testednek se lesz semmi baja. Ha meg mellé helyesen válogatod össze a többi kaját, nem leszel éhes.

2012. szept. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!