Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi lehet a megoldás a "bánatev...

Mi lehet a megoldás a "bánatevésre"?

Figyelt kérdés

Sajnos én az a típus vagyok, hogy ha bármi bajom van, vagy ideges vagyok, egyből kaja után nyúlok.

Ennek köszönhetően rettentően meghíztam, már 15-20 kg felesleg van rajtam.

Nagyon stresszes az életem, és a stresszforrás tőlem független, sajnos nem tudom kiküszöbölni és mindennapos.Idővel változni fognak a dolgok, de ha pár hónapig még így folytatódik, komoly gondok lesznek úgy érzem, már ez a súlytöbblet is nagyon megviseli a szervezetemet.

Van két pici gyermekem, tehát nem vagyok abban a helyzetben, hogy a feszültségemet egy futással tudjam levezetni, tehát egyelőre nem látok megoldást.Szerintetek?

Mindenki segítségét megköszönöm!

Mit tanácsoltok?


2012. okt. 2. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Akaraterő.


Én unalmamban szoktam "hatalmas éhséget" érezni. És ilyenkor valami kis rágcsálni valóra, édességre vágyom. (csipsz, csoki, sütemény, keksz)

DE!

Megállok és megkérdezem magamtól: Valóban éhes vagyok?

Mit ettem ma? Elegendőt ettem?

És mindig az lesz a válaszom, hogy elegendőt ettem, nincs szükségem ételre, egyszerűen csak unatkozom...

Tudatosítom magamban hogy "NE EGYÉL", "NINCS RÁ SZÜKSÉGED", "CSAK HÍZOL TŐLE.." és meg tudom állni hogy egyek. Mert észérvek szólnak ellene.

:)

Nekem ez bevált. Akaraterő kérdése.

2012. okt. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tarts egészséges ételeket otthon, és csak otthon egyél.
2012. okt. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
vagy minden nap CSAK az aznapra való kaját vedd meg,számold ki , hogy mennyi kcal max, és lehetőleg legyen egészséges.én is igy szoktam , de azért alma mindig van:)
2013. márc. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!