Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg elég ennyi a fogyókúrá...

Tényleg elég ennyi a fogyókúrához?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket, ahol van néhány ötlet [link] gondoljátok, hogy ezeket követve néhány kilótól meg lehet szabadulni?

#fogyókúra #fogyás #könnyű fogyókúra
2012. okt. 6. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek igenis hasznos ötletek, nekem egy év alatt kb 15 kg ment le szenvedés nélkül. (Ès a zsir csökkent, nem az izom, mielött néhány okoskodó beleköt)
2012. okt. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek elég hasznos tippek, igen, valóban ennyire egyszerű a fogyás, csak oda kell figyelni az étkezésre meg a mozgásra.
2012. okt. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én többnyire ezeket a szempontokat követem, szinte minden helyes életmód rovatban ezek a pontok találhatók. Hasznosak, egészségesebb leszel és még fogysz is. Szerintem megéri követni. Sokkal jobban érzem magam amióta életmódot váltottam
2012. okt. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, ennyire egyszerű, de mindenki túlspilázza. Jaj, ezt nem eszek, jaj azt nem, jaj, éhes vagyok, úristen, mennyi kcalt-t ettem... Felesleges hiszti, már bocsánat az érintettektől.

Én 3 hete csinálom, eddig -5 kg ment le rólam.

Napi 5 étkezés, kevesebb szénhidrát, de nem kapok szívbajt, ha megeszek egy kis csokit, pudingot, túrókrémet. (mondjuk én csak óvatosan, mert függő voltam, de eddig jól megy) Sok víz ivás, és 1 óra mozgás, ez megy nálam.

Szóval hajrá! Nem kell éheztetnie magát az embernek, csak szelektáljon, reggelire nyugodtan mehet még a fehér kenyér is, ha anyagilag nem telik másra, szalonnával, szalámival, amit kívánsz, de későbbre már egyre kevésbé fogyaszd, vacsorára nem érdemes, de egy picike miatt nem szedsz fel hirtelen 100 kilót! :)

2012. okt. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem is hasznosnak tűnnek a tippek, csak nálam is az a bibi, hogy az édességeket nagyon szeretem, ezért néha megeszek 2-3 kocka csokit, vagy túrókrémet, remélem ez tényleg nem akkora bűn. Az életmódváltás biztosan jobb a koplalásnál, gondolom így kicsit hosszabb idő, mire látványos lesz a fogyás, de legalább nem is szenvedés. Vacsira ti mit szoktatok enni? Én próbáltam csak müzlit, almát, vagyis olyan dolgokat, amik nem hizlalnak, de kis idő múlva éhes vagyok. Szerintetek lehet valami kalóriadúsabbat is enni vacsira, vagy előbb utóbb megszokja az ember, hogy vacsira csak csipeget?
2012. okt. 7. 10:44
 6/9 anonim ***** válasza:

"ezért néha megeszek 2-3 kocka csokit, vagy túrókrémet"


Ezzel addig nincs baj, amig nem lesz több és belefér a napi kalóriamennyiségbe.


De egy trükk ehhez: ha rákivánsz valami ilyesmire, akkor egy kis adagot (1 kocka csoki, pár kanál túrókrém) vegyél csak elö, a többit tedd vissza a helyére (szekrénybe, hütöbe), és valahol messzebb - másik szoba, edd meg azt rendesen leülve valahová, amit elövettél.

Ha elfogyott, akkor várj picit, mielött még egy adagot hoznál magadnak, mert igy van idöd átgondolni, hogy tényleg kell-e még, vagy ezzel már a kivánásod ki lett elégitve. Igy nagyon sokszor meg tudod a második adagot spórólni.

Ha közvetlen melletted van, akkor autómaitkusan többet eszel belöle.

2012. okt. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én még egyszerűbben csináltam, így kb fél év alatt kb 10 kg-ot fogytam. (158/73-74 voltam kb)

így csináltam: 1500 kalória / nap.

mindig csak olyant ettem, ami ízlik.

nincs tiltólista, csak olyan, hogy kevesebbet/kevesebbszer ehetek valamiből (pl. csak hetente egyszer ehettem édes péksüteményt, kis édességet, de akkor ettem is, nehogy az legyen, hogy nagyon megkívánom egyszer, és bezabálok. gyakrabban azért nem ettem édességet, mert kicsit édességfüggő vagyok, és aztán könnyen többet ettem volna belőle. a hét többi napján xillittel édesítettem, csokiból a diabetikusokat (gyümölcscukrosak asszem) hetente többször is ettem - ugyanannyi kalória, mint a hagyományos- de nekem nem okozott olyan függőséget, mint a sima répacukros)


+ növeltem a zöldség/gyümölcs arányát, csökkentettem a zsírt. meg ettől függetlenül vettem egy jégaprítót, és baromi finom szendvicskrémeket, zöldségpástétomokat, meg fagyikat stb. tudtam vele csinálni, amik kalóriaszegények is egyben.

2012. okt. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A sok tippet köszönöm! Már meg is próbáltam, a csak egy kocka csokit enni, valahol máshol és a maradékot visszarakni a helyére elméletet és úgy tűnik bevált :)Igazad volt, hogy ha mellettem van az édesség többet eszek meg belőle.

Olvastam még pár hasznos tippet, ami ismét új energiát ad a fogyihoz: [link]


Ősszel ti mit szoktatok enni, ami nem nagyon hizlal? Tudom salátát most is lehet csinálni, de valami mást? Vacsira például hideg, vagy meleg ételt?

2012. okt. 12. 22:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Bármilyen párolt zöldség, ráöntve 1-2 tojás, és megsütve, esetleg tojás helyett sajt, sült hús, sonka, stb lehet.

A zöldségeket, a füszerezést meg a fehérjetertalmú dolgokat tudod variálni, akkor nem egyforma mindig.

A kinai jellegö sült tészta/rizs is finom, föként ha sok zöldséget használsz és kevesebb tésztát/rizst.

A legtöbb rakott zöldséget el lehet késziteni rizs nélkül (söt én csak igy zseretem, a rizses egyáltalán nem izlik), és csak kevés tejföllel/besamellel a tetején.

Ha füszerezed az ételeket - nem csipösre/erösre gondolok, hanem föként zöldfüszerekre, akkor jobban laktat, mintha iztelen. A füszerkeverékeket meg kész porokat kerüld, mert az izfokozók étvágy gerjesztö hatásúak is.


Még már tipp az evéskontrollra:

1. Egyél lassan. Minden falat után tedd le az evöeszközt a tányér mellé, és csak akkor vedd megint kézbe, ha az elözö - és NAGYON ALAPOSAN megrágott - falaltot már lenyelted.

2. Egyszerre csak ekveset vegyél a tányérodra - sokat segit, ha kisebb, süteményes tányért használsz, azon a feleannyi étel is "tele tányérnak" látszik. Meg a kisebb evöeszközök használata is segit.

3. Teritsd meg rendesen az asztalt (teritö, tiszta tányér minden fogásnak, kés-villa), és ott egyél, ne a TV elött.

4. A tálakat ne tedd az asztalra, hanem hagyd a tözhelyen vagy munkalapon. Ott szedj a tányérodba, vidd az asztalhoz. Ha megetted, akkor várj picit, me szedj azonnal újra.

5. CSAK akkor egyél, ha éhes vagy, és CSAK addig, amig kimondottan éhesnek érzed magad. Ha csak étvágyad van még többre, akkor inkább igyál egy pohár vizet.

6. Ha napközben hirtelen éhesnek érzed magad, akkor igyál vizet vagy édesitetlen teát, mert sokszor NEM éhes, hanem szomjas vagy, csak nem veszed észre, mert el van állitva az éhségérzeted.

7. Édesitöszert nem használj, mert attól csak az étvágyad nö, mert az "édes iz" inditja be az inzulintermelést, és ha nem jut közben cukor a szervezetbe, akkor állandó éhséerzet lesz az eredmény.

2012. okt. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!