Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Léböjt kúrát szeretnék tartani...

Léböjt kúrát szeretnék tartani, de hiába keresek bárhol azt nem írják, hogy a turmixok elkészítéséhez meg kell e főzni a zöldségeket, gyümölcsöket?

Figyelt kérdés

ezt szemeltem ki Léböjt-turmixok

A hozzávalókat aprítsd fel, adj hozzájuk egy kis ásványvizet, majd turmixold össze őket.

Élénkítő koktél: egy narancs, egy grépfrút, két alma.

Cékla-turmix: egy cékla, két zellerszár, egy sárgarépa, két kellevél.

Energetizáló mix: egy sárgarépa, két citrom, egy zellerszár, egy kis darab gyömbér.

Antioxidáns-koktél: két paradicsom, egy sárgarépa, egy alma, egy gerezd fokhagyma, egy kis darab petrezselyem.

Gyümölcsös mix: két alma, másfél csésze áfonya, egy kis darab gyömbér.

Nyugalom-koktél: két-három zöldalma, egy répa, néhány friss bazsalikomlevél.

Zöldségbomba: egy paradicsom, két zellerszár, két gerezd fokhagyma, egy kevés spenótlevél, káposzta, kelbimbó.

Uborkakoktél: egy kígyóuborka, egy alma, két zellerszár, negyed citrom.

de azt nem értem, hogy nyersen turmixoljam össze vagy főzzem meg őket előtte?


2012. nov. 1. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Nyersen. Ha valamihez nincs odaírva, hogy kell-e csinálni valamit vele, akkor értelemszerűen az eredeti állapotában kell felhasználni.

2. Nem ismerem ezt a böjt sz*rt, de ugye nem csak ezeket kell inni egész nap, minden nap!?

2012. nov. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de igen, keress rá, ln nem tudnám olyan jól elmagyarázni. A lényege a méregtelenítés stb, nem árt néha
2012. nov. 2. 13:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden zöldség jó, fogyassz nyugodtan húst is, mert szükségünk van rá.


Egyébként ezek tök jó turmixok, de a szilárd étel (jelen esetben a hús a turmixok mellé) nagyon fontos, főleg a zsírtartalmuk miatt. Fehérje is kevés van a növényekben, de ilyen zöldeket minden nap lehetne enni-inni!


Kis érdekesség, hogy a kínai Taoisták a zöldségeket enyhén hőkezelik, mondjuk párolják. Emészthetőbbek, ezt a szokást át lehet venni. Legyen nyers zöldség is, de ha sok zöldet eszünk, akkor azért pároljuk meg őket.

2012. nov. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*Méregtelenítés - az a folyamat, amit a májad és a veséid végeznek MEGFELELŐ tápanyag ellátottság mellett. Ugye ezért írtam az állati táplálékokat.
2012. nov. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
légyszíves olvasd már el, itt nem lehet szilárd ételt enni, és ez nem egy állandó étrend 1-2 nap...
2012. nov. 6. 15:51
 6/6 anonim ***** válasza:

én olvassam el.. pedig értelmetlen hogy 1-2 napig nem eszel szilárd ételt, utána meg össze-vissza minden szemetet megeszel.


nekem megtetszett amiket írtál, ma-holnap veszem pl. céklát is. Ugyan nem turmixolom le, hanem majd párolom, megrágom de az lesz a kajám. Hülyeség elhagynod a húsokat, zsírokat de ezek a zöldségek, gyümölcsök jók minden napra!

2012. nov. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!