Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az tényleg igaz, hogy 15-17...

Az tényleg igaz, hogy 15-17 éves kor körül az ember "meghusisodik", de később visszaáll normálra?

Figyelt kérdés

Én is tapasztaltam magamon, hogy amikor már nem nőttem tovább 16 éves korom után, "kipárnázódtam". :D

1-2 év múlva (húsz éves korom környékén) tényleg visszaállna a testem arra, hogy ne diétásan kelljen folyton kajálnom?

A családban úgy tudom anyám is kerek volt 16 éves korában, de most annyira vékony, hogy sokan dicsérik. Pedig nagyon sokat eszik egy nap :O



2012. nov. 10. 18:49
 1/8 anonim válasza:
Nem mondom, hogy mindenkinél ez van, de elég gyakori, hogy tinikorban meghízik egy kicsit az ember, aztán szépen le is adja a felesleget.
2012. nov. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ez mitől van?
2012. nov. 10. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam (nem csak magamnál, a környezetemben is).


Minden ismerősöm 20 után kezdett kikerekedni.

Még inkább 25 fölött.


18 alatt sokkal több energiát éget el az emberi szervezet (a fejlődés/növekedés miatt nagyobb az kalóriaszükséglet).


Ahogy az ember öregszik, lassul az anyagcsere. Ugyanakkora mennyiségű tápanyagtól, amitől korábban nem hízott, idősebb korban hízik az ember.


Anyukád vagy szerencsés, vagy többet is mozog, mint fiatalabb korában.

2012. nov. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nem.
2012. nov. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél másképp működik, van, aki meghízik, van, aki lefogy. Ezt a szervezetben végbemenő hormonális változások okozzák, amik 20 éves korig is eltartanak.
2012. nov. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

általánosságban inkább az jellemző, hogy lassul az anyagcsere, 25-30 éves kor körül legalábbis már mindenképpen. én pl. évekig zabáltam össze mindent, egy dekát nem híztam, de 18 éves koromtól kezdve másfél év alatt jó 15 kg feljött rám egyből. azóta leadtam, és beláttam, hogy most már mindig oda kell figyelnem mit eszem.

20l

2012. nov. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 15 éves koromban kezdtem el fogyni majdnem 20 kiló lement pedig nem volt eszemben hogy fogyókúrázzak mert azelőtt sose sikerült
2012. nov. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ilyesmi akkor történik ha a szülő összekeveri a gyerekét egy hízómalaccal.

normális esetben nincs ilyen,mert a szülő odafigyel a gyerek étkezésére és sportoltatja is kiskorától.

2012. nov. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!