Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elmondanátok hogyan kell...

Elmondanátok hogyan kell lefogyni?

Figyelt kérdés
Mit egyek és mit csináljak,hogy fogyjak?

2012. nov. 11. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyél húst, zöldséget, tojást, halat főleg, egy kevés gyümölcsöt és magokat.
2012. nov. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Nekem is le kéne fogynom, még hozzá sokat sajnos! Nagyon nehéz, a legfontosabb,h az agyadba döntsd el, nagy akarat kell hozzá,elszántság! Attól függ,h mennyit akarsz fogyni? Mert ha csak 1-2 pár kiló felesleged van,akkor elég egy pár napos pl: gyümölcs kúra,vagy krumpli diéta, vagy elég az is,ha esténként nem eszel (6 után), csak 1 joghurtot , vagy gyümölcsöt párat, vagy 1 szelet barna kenyeret,de inkább azt ne,este már nem lehet kenyeret....

Ha úgy vagy mint én, akkor teljes életmód változtatásra lenne szükséged, de gondolom neked csak egy két kiló felesleg van! Én a castroyalt ajánlom,vagy a norbit, hozass kaját ha telik rá, de csak akkor ha sok felesleged van...

Egyébként ha még tini vagy,és leakarsz fogyni, ne tedd,mert kamaszként általában mindenki kicsit elhízik, de idővel lefogy.....

2012. nov. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gastroyal - paleo kaja, az elég jó :)
2012. nov. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egészséges étrend kevesebb kalória sok sport
2012. nov. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

2. válaszoló, sajnos tévedsz.

Semmilyen kúra nem segít, egész nap gyümölcsöt enni ugyan úgy nem egészséges mint a krumpli evés (a krumpli alkalmanként is rossz ötlet..)


Ami meg egészségtelen, az hogy eredményezne karcsú, egészséges testet?


1-2 kiló fogyás az éhezés miatti glikogén, víz vesztés és nem zsír leadás. Hmm, mégis a drága de egészséges út maradt.

2012. nov. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most nem azért a két fillérért, kacérkodom a paleoval, de nekem senki nem mondja, hogy kenyér, krumpli satöbbi mellett nem lehet fogyni, mikor 20 kilót leadtam, amikor még ettem azokat...
2012. nov. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

5-ös válaszadó!


Manapság elég sok rossz diéta van pl: lásd 2-3 naposak, ez mind jó- jó effektust okoz.

A legeslegjobb módszer ha naponta eszik az ember 5-szőr, keveset, mindent ehet csak mértékkel.

A krumpli és gyümi diétát meg azért ajánlottam, mert gondolom a kérdezőnek nincs sok kiló feleslege.....,és ez nem terheli meg a szervezetet, mintha 20 kilót fogy ilyesmikkel,és visszamegy rá a duplája x idő múlva!

2012. nov. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet fogyni krumpli és kenyér evés mellett. Nem biztos, hogy érdemes és nem biztos hogy mindenkinek megy. Ha menne akkor nem csinálnák a 4. - 20. fogyókúrát..


A gyümölcs sok gyümölcscukrot tartalmaz, amiből az egészség és a fogyás miatt is csak kevés kell, ha egyáltalán kell de a sok viszont fölösleges, káros mind fogyás mind egészség szempontjából.


A burgonya sok keményítőt tartalmaz amely magas vércukorszintet okoz, ezt a szervezet sok inzulin kiválasztásával csökkenti le, a magas inzulinszint egy részt a zsírosodás folyamatát indítja be más részt egy sor betegségnek alapvető feltétele a gyakori, magas inzulinszint, és az inzulin rezisztencia. De nem csak a cukorbetegségé, a szív-érrendszeri betegségeké is, Alzheimmer kóré stb. is.


A burgonyában lévő lektinek, szaponinek károsítják a bélfalat, áteresztővé teszik azt így olyan anyagok is átjutnak a bélfalon, amelyeknek nem kéne és akár rövid távon is szervi problémákat, autoimmun gyulladásokat okoznak. Egy pajzsmirigy autoimmun gyulladása miatti elhízás csak egy apróság, ami a kövér emberek akár többségét is érintheti.


Csak az a kérdés, ezeket miért én írom le amikor rákeresve a burgonyára, gyümölcscukorra biztosan hamar meg lehet találni ezeket az adatokat, ismereteket.

2012. nov. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

1. Menj el orvoshoz, hogy megtudd, nem szervi probléma-e a túlsúly... nálam az volt. Ez azért is fontos, mert akkor meg tudják mondani, pontosan milyen étrendet és milyen mozgásformát kell követni ilyen betegségnél, hogy fogyj és egészségesedj.


aztán, ami nálam bevált:

1. Cukor- és fehérliszt-mentesség. Nekem ez a betegségem miatt kellett, de gyanítom, másnak sem árt. Így sikerült március óta 20 kilót leadnom szép lassan fokozatosan úgy, hogy nem nyúlt ki a bőröm sem. Pedig nem csak salátán élek, ritkán lecsúsznak kevésbé egészséges kaják is. És simán használok édesítőszereket (eritrit, sztívia, akár mesterségesebbek is).

2. Életmódváltás. Nem úgy kell nézni, hogy hú, most akkor addig a fél évig mit egyek, amíg fogyni akarok, de hosszú távon kialakítani egy jobb étrendet. Nem kell megvonnia az embernek magától az "édességet" (ugye most nálam cukormentes formában) meg a sós rágcsákat sem, csak mértéket kell tartani. Pl. havi 1 tábla csoki max., 1 zacskó chips. Nem minden nap.

Én pl. ténylegh rászoktattam magam arra, hogy ne nagyon nagy adagokat egyek, és lehetőleg napi 5 étkezés meglegyen, de 3 mindenképpen, időben jól elosztva. Egyek elég zöldséget, gyümölcsöt. Több sovány húst. Nálam pl. egészségügyi okokból nem baj, ha zsírosabb ételeket eszem, ha nem a szénhidrát zsíros. Eszem csomó zsíros sajtot pl., mégsem hízom tőle.

3. Kalóriaszámlálás

Kaloriabazis.hu-ra felmész, be tudod állítani, mennyit akarsz leadni mennyi idő alatt (de ne ilyen 1 hónap alatt 20 kilót állíts be, mert egészségtelen ennyi idő alatt ennyit fogyni), az kikalkulálja neked, hogy hány kalóriát ehetsz meg egy nap, és hogy annak milyen felosztásúnak kell lennie. Ha vmin túlmész, figyelmeztet a rendszer. És közben megtanulod te is, mi mennyi kalória kb., mi fér bele, mi nem.

4. SPORT!

Úgy keveset fogysz és nem szépen, ha nem mozogsz mellette. Heti 2-3 intenzívebb mozgásforma sokat hozzátesz! De ha erre nincs lehetőség, legalább egy kis gyaloglás, kocogás (min. fél óra per alkalom).

2017. dec. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!