Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem zabálok mégis hízok....

Nem zabálok mégis hízok. Mitől van ez? Anyagcsere zavar? Hormonzavar?

Figyelt kérdés

Reggeli: 1 vékony szelet kenyér + felvágott, vagy sajt, vagy rántotta

Tízórai: Kóstolgatom az ebédet, miközben fő.

Ebéd: Normál adag, leves + második

Uzsonna: amit a kislányom meghagy (pár falat tészta, vagy gyümölcs gabonapehellyel.)

Vacsora: vékony szelet kenyér + halkonzerv, vagy felvágott, sajt.

Mégis hízok. Ha ennél kevesebbet eszek, akkor nem fogyok, hanem tartom a súlyomat. Ha többet, akkor meg rengeteget hízok. 17 évesen kb 3x ennyit ettem, mégis 50 kg voltam és 163 cm. Most 34 éves vagyok.


2012. nov. 14. 01:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

húúú:DDD

a kedvencem ebéd + második.

ezt fejtse meg valaki:DDD


amúgy meg egyszerű a titok.

sok a szénhidrát és kevés a fehérje.

a sok fehérje nem hizlal,a sok szénhidrát meg igen.

tehát fordított arány lenne a célravezető,vagy a kiegyensúlyozottabb.

2012. nov. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 betlindis ***** válasza:
77%

az a baj ilyenkor, főleg ha kisgyerek is van a családban, hogy sokszor az ember nem méri fel reálisan, hogy hány kalóriát eszik meg egy nap. mert ugye ebédre az a második is lehet sok, vagy egy kis maradék itt, egy kicsi ott, egy kis üdítő vagy gyümölcslé... egyébként kenyeret sokat eszel, az puffaszt és felesleges, a bolti kenyér tele van szeméttel. ha felvágottat eszel hozzá, az alá szoktak vajat tenni, az csupa kalória és teljesen műanyag, ráadásul rákkeltő, az is felesleges. alapvetően egészségesebben kellene táplálkozni, akkor ugyanakkora mennyiségnél is kevésbé hízik az ember, bár sejtem, hogy ezt gyerek mellett megoldani nehéz lehet, de pont a gyerek miatt is kellene egészségesen enni, hogy ne méregből nőjön meg a kis teste.

amúgy, ha egyszer három egymást követő napon megnéznéd, felírnád, konyhai mérleggel lemérnéd és rendesen kalóriára kiszámolnád, hogy PONTOSAN (és nem csak kb..) mennyi az, amennyit egy nap megeszel, máris meglátod, normálisnak mondható-e a testalkatod. eltérő vélemények vannak a napi kalóriaszükségletről, de kb 1300-1600 kalória körül tartja az ember a súlyát, 1200 alatt biztosan fogy, és 2000 fölött valószínűleg hízik. saccolásra te minimum 2000-et megeszel egy nap, főleg az "ebed második"-kal, de talán tévedek. fogj egy konyhai mérleget, egy kalóriatáblázatot, és tessék szépen kiszámolni. ha tényleg napi 1200 alá jön ki, és úgy is hízol, irány az orvos! a hízás maga nem korfüggő, lefogyni nehezebb a korral, illetve betegségek jelentkezhetnek a korral.

2012. nov. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Kedves első hozzászóló!

Éjjel fél kettőkor bizony már nehéz!

A kérdező nem azt írta, hogy ebéd + második, hanem: LEVES + második. :))))

2012. nov. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is a kalóriákkal van gond.

Pl kb én is így próbáltam először fogyózni mint te , de nem fogytam, néha pedig úgy éreztem alig ettem és mégsem megy le.

Én elkezdtem a kalóriákat számolni a kalóriabázison és rá kellett jönnöm hogy néha ártatlannak tűnő ételekben rengeteg kalória van. Én 1500 kalóriát eszem és képzeld el volt egyik hétvégén hogy ettem 2 melegszendvicset meg utána egy balaton szeletet és már valami 8-900 kalóriánál jártam. Le voltam döbbenve, hogy csak reggeliztem és már elment egy csomó kalória a napi keretemből. Na ez végképp bebizonyította hogy amit előtte csináltam ( amit te is csinálsz) nem jó.Az meg hogy 17 évesen mennyit ettél az nem mérvadó. Nyilván 34 évesen nem viszonyíthatod magad a 17 éveshez. 17 évesen biztos is többet mozogtál.Hisz suli meg tesi óra stb..

Szóval kezd el számolni a kalóriákat.Még 1 példa. A kakaós csiga. Kb a tenyeremben elfér és van benne vagy 600 kalória.Egy csomót elvisz de jól nem lakunk vele. Nézd meg a kalóriabázist ott van étkezési napló is.Minden készétel is fent van, elég csak elmérni és már számol is neked.( szóval nem csak adagokat ír, ami ugye bármennyi lehet) Na mióta számolok azóta minden héten megy le az 1 kg. hetente párszor szoba biciklizek is, de nem viszem túlzásba, amennyit kedvem van. Ha te is számolsz majd akkor rájössz hogy miért is híztál.Vagy csak egy napodat próbáld ki. De akkor tényleg mérd le a kajákat, mert a szemmértékkel való megállapításokkal is baromira félre lehet számolni

2012. nov. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
elég csak lemérni
2012. nov. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Egy dolgot felejtettél el: nem 17 éves fejlődő szervezet vagy, hanem szültél már legalább 1 gyereket. Másképp működik a szervezet ilyenkor. 34 évesen sajna nem teheted meg azt, amit "fiatalon". (Mondhatom ezt viccesen, mert én 35 vagyok. :)

Amúgy meg, amit megeszel, az majdnem mind tiltólistás, ha valaki fogyni szeretne.


Nem lehet kétfogásos normál adag kaját enni. Főétel ebédre, leves vacsorára, természetesen a levesben nem lehet tészta/nokedli, az ebéd pedig sem zsíros nem lehet (pörkölt), sem tömény szénhidrát (tészta, cukor, krumpli stb.).

Alapszabály, hogy nem eszünk meg mindent, amit a család meghagy. Értem én, hogy "pár falat", de a tészta és gabonapehely még reggel sem ajánlott, nem hogy délután. Főleg nem azért, mert "maradt". A kislányodnak nőni, hízni, fejlődni kell (persze mértékkel), neked viszont nem. Amit nem kér, az sajnos kuka, mert ha nem, neked kell ledolgoznod magadról. Egyél egy natúr joghurtot (egyébként ezzel a kislányod is többre menne, bár a te dolgod, mit adsz neki) vagy egy almát. A vacsi úgy ahogy van, felejtős, zöldségek, hús, leves, esetleg tojás, de kenyér nagyon nem.


Nem eszel zöldségeket, vitaminokat. Ez baj. Ha eszel, de nem írtad le, az is baj, mert akkor sok többletkalóriát viszel be azzal, hogy óóó, az a kis paradicsom vagy banán nem hízlal. DE. Vagyis nem a paradicsom, hanem az összes figyelembe nem vett kalória.


Akkor hízol, ha több kalóriát viszel be, mint amire szükséged van. Sajnos 30-on túl néha olyan kevés szükséges, hogy olyan kis adag kaják férnek bele, hogy az ember úgy érzi, éhes. Ha rendszeresen sportolsz (a babakocsitologatás nem sport, bár kétségtelenül számít egy keveset), akkor több kalória lesz szükséges, akár a fogyáshoz is.

Számolgass:

[link]


Ui: ha hormonzavaros vagy anyagcserezavaros lennél, akkor is híznál, nem súlyt tartanál, ha keveset ennél vagy semmit.

2012. nov. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Azért azt is tegyük hozzá, h minden szervezet másképp reagál a szénhidrátra, cukorra stb. Pl ismerősöm 1 nap megeszik majdnem 1 kg kenyeret egymaga, mégis olyan vékony, mint egy hurkapálcika, pedig ő sem fiatal már.

Kedves Kérdező. Azt nem írtad, h esetleg mozogsz-e naponta vmit, vagy csak házimunka, azon kívül viszont semmi. Az étrend mellett fontos a mozgás is. Mondok egy példát. 1 éve súlyproblémákkal küzdöttem jómagam is. (26/F mellesleg) 78 kg voltam, és finoman szólva sem izom volt rajtam. Elhatároztam h változtatok. Nem kezdtem el megvonni a szénhidrátot magamtól azonnal, csak kevesebb kenyeret ettem. Elkezdtem sportolni, mozogni, ami addig hiányzott. Azóta 9 kg-ot ledobtam, lapos a hasam, és elégedett vagyok. Tegnapi étrendem ez volt pl: reggel 1 tál müzli kakaóval, délelőtt még 2 szendvics sima bolti "hulladék" zsemlében, délután sült krumpli baconbe tekert májjal, este fél tábla Milka, és lefekvés előtt egy kis Nutella. Ma hurkát fogok enni jó sok kenyérrel, csoki is van ugyanúgy mára is. Nálam ez megy már fél éve, és tartom a súlyom. Tudni kell az étkezésben hol a határ, illetve rá kell vennie az embernek magát egy kis mozgásra.

Nyilván nem azért írtam ezt le, h most Te is így étkezz, csak példának írtam le:) Szóval úgy is lehet fogyni, h nem azon parázol h mit eszel, belefér-e a napi kalóriába stb. Próbálj meg naponta mozogni ha az időd engedi, és továbbra is alacsony szinten tartani a szénhidrátot. 2 szelet kenyér még nem a világvége.

2012. nov. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jókat írtak neked, fogadd meg.

Én is kisgyerekes anyuka vagyok, és csak úgy tudok fogyni, hogy semmi cukor, semmi fehérliszt (kenyér, tészta se, semmi) és délután már semmi szénhidrát. Eszem napi 4x, az első 2 étkezésben lehet szénhidrát sőt kell is (zabpehely, teljes kiőrlésű kenyér, pufirizs, barna rizs, főtt krumpli, zöldségek, esetleg reggel gyümölcs) a második két étkezésben már csak fehérje (sovány túró, sovány sajt, pulykasonka, maradék sovány hús, tonhal konzerv saját lében, tojás de nem eszem meg az összes sárgáját mert nagyon zsíros).

Te este kenyeret eszel, ami felejtős, délután gyümölcsöt ami megint nem szerencsés, és az ebéded is lehet, hogy sok.

Én is vezetek minden falatot lemérve a kalóriabázis.hu-n, és valóban mint írták is, van olyan kaja amiről nem is hinnéd, és nagyon sok kalória. 2 dl tej micsoda... csak innivaló, és 100 kcal pedig meg se érzed a gyomrodban. És amikor egész napi kereted 1400-1500 kcal, akkor minden számít.

2012. nov. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Valószínűleg tényleg sok a kalória. Főleg, hogy valaki írta a kakaós csigát...a lányom szereti és mindig megeszem amit meghagy. Üdítőt, teát nem iszunk, csak vizet. A mai ebéd csirkeszárny volt francia salátával (ezt ígértem mára), ami ugye kalóriabomba :(

Ti 1,5 évesnek miket adtok? Jobb lenne őt is egészségesen táplálni. Az a fő baj, hogy tésztán kívül nem nagyon akar mást enni. Húst csak a levesből eszi meg néha, főzeléket nem, még a répát szereti főve, de szinte ennyi. Túrós tészta, sajtos tészta, kenyér szalonnával, krumplifőzelék. Már szinte mindent kipróbáltam, de csak ezeket eszi meg. A védőnő és a gyerekorvos erre annyit mondott, hogy ne erőltessek semmit, azt főzzek neki, amit szívesen fogyaszt. Ha tésztát tésztával, akkor kapjon azt.

2012. nov. 14. 20:51
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kalóriabomba a franciasaláta. Én pl nem majonézes öntetet teszek rá, mert ugye az a mumus, hanem tejfölt keverek ki azt ízesítem. Teszek bele egy kevés mustárt, citromlevet, folyékony édesítőt, sót kevés borsot. Nagyon hasonló lesz. Nyilván a majonézes után nem olyan , de szerintem finom és már nem is olyan kalóriadús. Most már a családban mások is így csinálják még a krumplisalátára és a gombasalátára az öntetet. Próbáld ki.
2012. nov. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!