Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Amikor döntenetek kell, hogy...

Amikor döntenetek kell, hogy megeszitek-e azt a sütit, hogyan döntötök?

Figyelt kérdés

főleg olyannak lennék kíváncsi a válaszára, akinek a süti nem csak egy süti, hanem a problémáira való megoldás. mert számomra ha eszek egy sütit vagy csokit, még ha sz*ar is a napom, akkor is jól fogom érezni magam rövidtávon, és akkor csak az számít hogy az adott pillanatban jobban érezzem magam. szóval egy ilyen pillanatban, amikor nem vagyok éhes, semmi szükségem az extra kalóriára, de mégsem tudom kiverni a fejemből az édességet, bármit csinálok, csak az jár a fejemben, hogy csak most az egyszer dobjam félre a diétám hogy jobban érezzem magam, mert egyébként szenvedek, akkor mit tegyek?

a figyelemelterelés nem megy, és abból az egy alkalomból több lesz. vagy egy "oké, csak most az egyszer, még utoljára bezabálok". ilyenkor a hosszútávú céljaim szertefoszlanak, nem jelentenek semmit, és a kövér emberek képe sem tud elriasztani, mivel tudom, hogy legfeljebb olyan maradok, amilyen vagyok, de nem kövérebb. és a mostani alakom annyira nem szörnyű, egészségesen belül van, de azért szeretnék fogyni.


2012. nov. 30. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Az alapján döntök, hogy belefér-e a napi keretembe.

Ha belefér, megeszem, ha nem, akkor nem.


Egyébként egy kis édesség minden nap belefér. :)

2012. nov. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Megérthető a problémád, a kísértés minden emberben benne van de valakit nem a csoki, sütemény hanem más dolog vonz amiről nem tud lemondani.

*A problémádra vannak megoldások.

Akaraterő, eldöntöd, hogy nem eszel hiába ott van előtted (ez a legnehezebb)

*Ha még is ott van előtted és már ki vagy éhezve rá akkor keress valami mást, egy almát meghámozol szórsz rá egy kis fahéjt vagy bármit amit szeretsz (én még a sima káposztát is rágcsálom mert azt is szeretem)

*Vegyél egy csomag extra mentolos cukormentes rágót, ha egyet elrág azután egy ideig nem hiszem, hogy olyan finom íze lesz a sütemények

*A legegyszerűbb pedig szerintem, ha nem teszed ki magad kísértésnek. Nem ismerlek nem tudom, hány éves vagy ha anyukád süti akkor mond meg ne csináljon. Ha te akkor meg nem sütöd vagy veszed meg. (nem menj cukrászdába vagy pékségbe mert az illatok és a látvány elcsábít.


És még keress valami könnyű elfoglaltságot vagy hobbit amiben lesz sikerélményed és kicsit jobb lesz a napod tőle.

2012. nov. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!