Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Titeket mi motivál? Kicsit el...

Titeket mi motivál? Kicsit el vagyok már keseredve

Figyelt kérdés
Közel két éve küzdök azzal plusz 5-6 kilóval, ami rajtam van. Olyan alkat vagyok, aki eleve képes a hízásra. Korábban három hónap alatt sikerült a zsírból leadnom úgy, hogy egy kilót se fogytam, de azóta semmi. Még mindig van mit leadni. Próbáltam többször változtatni az életemen, megfogadtam, hogy tornázok minden nap, de nincs motivációm.>< És főleg ez hiányzik. Titeket mi motivál, hogy tartsátok a rendszeres mozgást, a megfelelő étrendet? A társatok, a mozgás, vagy mi? Én már mióta keresem, próbáltam másból is erőt nyerni, de eddig mindig pofára estem. A motiváló videókat is néztem, de azok valahogy nem használnak. Előre is köszönöm a segítséget!:)

2012. dec. 5. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Milyen motiváció? Nekem a legérdekesebb per pillanat az, hogyan adtál le zsírt úgy, hogy közben egy kilót sem fogytál.

Ez a rejtély.


Amúgy nem kell motiváció. Motiváció arra jó, hogy valaki fogjon egy hamburgert és egy tábla csokit, ráolvassza a hambira a csokit és megegye, öblítse 1 bögre cukros tejjel. Ugye ilyenkor az édesség, szénhidrát, függőséget okozó aromák utáni vágy motivál.


Máskülönben teljesen elég, ha megeszed a húst és a zöldséget, semmi egyebet nem kell tenned a fogyáshoz. Ha nyúlra vadásznál meglenne a mozgás is.. jó dolog valamit edzeni, de az az izomzatnak, keringési rendszerünknek jó (meg úgy általában az egész testnek) de nem a fogyáshoz kell.


Tehát ha normálisan ennél, nem kéne motiváció edzéshez (bár ajánlott lemenni Taichizni, Jógázni, ha meg már ott vagy akkor nyilván edzel is, motivál az edződ).

2012. dec. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

előttem szólónak bár nem ismerlek, de a válaszaidból ítélve nem lesznek álmatlan éjszakáim emiatt... az izomról hallottál már? mert ha valaki egy kicsit mozog csak, és mindig ugyanazt a mozgást végzi, akkor a zsír lemegy, de helyette izom nő, és mivel az izom "sűrűbb anyag" így nem fogy az ember...


Kérdezőnek, a motivációd az hogy le szeretnéd adni a felesleget magadról, csak az elszántság nincs meg :)

2012. dec. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hááát, nézze.. Ha valaki csak 2-3 kiló zsírt lead, és ennyi izomtömeget felszed, ráadásul ezt egyszerre, szteroidok nélkül, akkor őt Varázslónak hívják, és az egész Harry Potter herce-hurca varázshistória hátterében ő áll.
2012. dec. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sokkal valószínűbb hogy szubjektív és nem pontos megfogalmazásról van szó, nem is történt csökkenés a Kérdező testzsírjában, illetve ez a (nem is létező) látszólagos csökkenés származhat olyan félreértésekből mint az elektromos impedencián alapuló mérőműszerek pontatlansága, vagy a laposabb, kisebb átmérőjű testrészek alapján levont elhamarkodott következtetés.

Esetleg a Kérdező hölgy, és a testében történő hormonális változások miatt nehézkes/lehetetlen volt meghatározni objektíven azt a fogyást.

2012. dec. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat, kedves Taplalkozasharcmuves, köszi a választ!:D Figyi, szoktam mozogni, csak sokszor történt olyan, hogy most csinálom, most nem, és kéne olyan dolog, ami bármikor rávehet arra, hogy igenis neki feküdjek és csináljam. Ezért kérdeztem, titeket mi motivál - akkor nem mondtam el mindent pontosan.


Ez a három hónapos zsírból leadás dolog pedig úgy ment, hogy szépen elégettem a kalóriát, de közben nőtt az izomtömegem és és max fél kilót fogytam azalatt a ciklus alatt. Sokat tornáztam és nagyon keservesen ment, ott is voltak kilengéseim sajnos és azóta is vannak. Kéne valami erős mankó vagy bármi, aminek a segítségével rá tudnám venni magam a mozgásra plusz hogy ne essek neki valamilyen édességnek.><


Korábban, amikor táncoltam (be kellett fejezni egészségügyi okok miatt) az edzőm megjegyezte, hogy fogytam, holott a testsúlyom ugyanannyi volt. Ez volt nyáron.:( Azóta ugyanolyan a formám, kicsit husis, és még van mit leadni. Remélem, így érhető!:D

2012. dec. 5. 18:34
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Taplalkozasharcmuves



mindig látom a válaszaid, de egyszerűen az agyam eldobom :D okoskodsz..közben nem is értesz hozzá

2012. dec. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én eddig is értettem a kérdést, csak nem akarok mindenkit elriasztani a heves megoldásterápiámmal.


Tisztában vagyok vele hogyan változhat az ember kinézete fogyás nélkül, hogy lehet hízni úgy hogy az nem is látszik (de a mérleg mutatja) stb.


De mindre az a megoldás, hogy egyél húst és zöldséget :)

Édességnek meg csinálj valami liszt-cukormentes süteményt, diós-banános kókusz reszeléket, kókusz muffint.. a napokban (vizsgára tanulok, ilyenkor sütögetek) nagyon finom piskóta tésztát csináltam liszt helyett kókusszal, azt az igazi kemény tojásfehérje habosat. Nem is rossz egy férfitől..


Olyan eü. ok meg nincs, ami miatt ne lehetne Taichizni, Jógázni, Pilatesezni, Callaneticsezni.. :)

2012. dec. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Dogmatix91 ***** válasza:
Az motivál, hogy úgy nézzek ki ahogy akarok, hogy a következő edzésen egyel többet tudjak azonos súlyba nyomni, vagy nagyobb súllyal azonos ismétlésszámot csináljak. Más nem tud motiválni, csak biztatni vagy felspanolni. Magadat kell motiválnod. Ragassz ki a falra egy képet arról az állapotról amikor még túlsúlyos voltál és ha valaha eszedbe jut, hogy abba hagyd csak nézz rá. A fogyás/hízás legalább 70%-a a kaján múlik! Ha az étrendedben túl sokat csalsz, vagy valami nincs rendben benne, akkor nem fogsz lefogyni.
2012. dec. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves mindenki! Köszönöm a válaszokat, főleg neked, Dogmatix, és neked, második!:D Remélem, most már sikerülni fog. Amúgy Harcmuves, szoktam jógázni. Mondom a sport megvan, csak motiváció nem volt, de most már lesz.
2012. dec. 6. 16:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Zsírkirály! :)


Sok sikert kívánok :)

2012. dec. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!