Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kemény fizikai munka sok...

A kemény fizikai munka sok kalóriát éget?

Figyelt kérdés
És mi számit kemény fizikai munkának? PL ha én napi 8 órában folyamatosan talpon vagyok, az már annak számit? Vagy pl 10kg-os dobozok pakolgatása? Vagy bármi olyan munka amiben nagyon kifáradok? Mert, ha tényleg olyan sok kalóriát éget, akkor én a napi 8 óra munka, plusz fél óra elliptikus trénerezés mellett több, mint 4000 kalóriát megehetek, és még igy is fogyok???? (kalóriabázison számolgattam) egyébként 168/60 nő vagyok
2013. jan. 28. 22:12
 1/2 Mirk ***** válasza:
100%

Nehéz fizikai munka: bányászat, kőművesség, vagyis azok a helyek ahol 40-50 kilókat kell dobálni egész nap.


Az állás az nem munka. Az állással alig pár kalóriával égetsz többet mint az üléssel. Az állás egy statikus állapot, magyarul "pihenés". A séta már nem pihenés, azzal kétszer annyit égetsz mint az állással.


10kg-os dobozpakolás könnyű fizikai munka.

A kalóriabázist nem úgy kell beállítani, hogy a legtöbbet ehesd.

A cél beállításánál ott van, hogy milyen életmódot folytatsz (nehéz fizikai munka pl.), ha ez be van állítva akkor már nem kell újra hozzáadni a munkát minden nap.

2013. jan. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

10 kg... Ikeában 30-60kgos matracokat,dobozokat pakolunk raklapra napi 8-10 órában.Tudom régi kérdés de ezen elmosolyogtam.:D


28 éves nő

2015. szept. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!