Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek megér ennyit?...

Szerintetek megér ennyit? Legyek rosszul vagy érezzem jól magam de súlytöbblettel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet hogy most 168cm és 56kg vagyok,májusban 35kg voltam, mert nem ettem, max csak napi 2-3db almát, szóval vékony voltam, de rosszul voltam nagyon és sajnos lelkileg is megviselt mert már nevetni se tudtam, semmi nem tűnt viccesnek, befásult lettem, elvesztettem a barátaim is, mert pl amikor szülinapo volt csináltak bulit meg tortát is nekem én meg nem ettem belőle meg sose mentem el velük már sehova hogy ne kelljen magyarázkodni h miért nem eszek stb


2013. febr. 9. 22:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

még egy darabig hívtak, de aztán abba hagyták, mert látták h sose megyek velük sehova...

aztán nagyon rosszul lettem és összeomlott a keringési rendszerem, szóval muszáj volt ennem, különben halál

ettől nagyon megijedtem, elkezdtem enni most jelenleg 56kg vagyok, de most normálisan eszem de már nem tetszik ez a nagy súly

de most van életem jókat tudok nevetni de szeretnék meint soványabb lenni de most megelégednék normál súllyal olyan 45kg-val de félek hogy megint baj lesz és elvesztem a humorom, barátaim stb

mit tegyek éhezni se szeretnék de ilyen kövér sem

pedig hiába mozgok nem tudok most lemenni 55kg alá, mert éhes vagyok és szervi problémám is lettek így ha nem eszek 3-4 óránként akkor leesik a vércukrom, erősen zsibbad a fejem, szúr a szivem, szédülök, halucinálok, ráz a hideg

szerintetk ez mitől lehet, lehet hogy fél a szervezetem és ezért csinálja?

köszönöm aki megért és válaszol

leszúrást nem kérek, így is nagyon nehéz volt leírni mindezt, könnyeimmel küszködök, nagyon sok minden kavarog bennem, úgy kitörölném ezt a pár évet... annyira rossz

2013. febr. 9. 22:34
 2/11 anonim válasza:
Szerintem ha súlytöbbleted van alapból rosszul érzed magad, ha le akarsz fogyni az se megy ugye simán az se kellemes de elmúlik legalább szóval én az ,,átmeneti" rossz érzésekre szavazok...!!!!!!!!!!!!!
2013. febr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

És oldjuk meg a lelki problémáidat?


Most akkor meg akarsz halni vagy nem? Csak azért kérdezem, mert ugyan nagyon éhezve, 35 kilósan már a halál közelében jártál, elvileg ez nem jó, te is elgondolkodtál rajta, oké akkor élsz mert félsz meghalni. Ami természetes.


Most normálisan élsz, eszel mint minden ember, a tömegednél és a gravitációnál fogva van súlyod.. nagyobb mint egy kutyának.. és újra nem jó neked.


Lehet, hogy a legnagyobb vágyad, hogy pontosan X kiló legyél, és ezt muszáj tiszteletben tartanunk. De menj el orvoshoz, mert ez beteges. 1 súly létezik, az ami egészséges neked, ezt pedig egy racionális életmóddal: normális étkezéssel és normális edzésekkel tudod fenntartani. Ebben sem elhízás, sem kóros soványság nincs.


De ez feltételezni hogy hogy nem eszel össze minden szemetet, viszont aránylag normális ételekből meg enni kell. Ha ez problémába ütközik nálad, akkor keress szakértői segítséget.. beszélj pszichológusokkal, gondolkozz az élet értelmén, ismerd meg a Taoista világszemléletet, találj értelmet az életednek. Ugye egyszer már eljutottál odáig, hogy talán mégsem akarsz meghalni.. ez komoly döntés, igazából kevesen néznek szembe ezzel és döntenek, bármennyi idős is vagy, ideje az élet problémáit megoldani, ha már ezt az utat választottad. Nem kell egyedül csinálnod!

2013. febr. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Te nem vagy kövér, te anorexiás vagy, tudom hogy ez egy betegség, de el kell árulnom hogy egy 35 kg-os testsúly senkinek nem tetszik, ráadásul k*baszottul egészségtelen, mondhatnám életveszélyes. Nem tudok kinek akarnál megfelelni 35 kilóval, de hidd el ez a testsúly mások szerint is extrémsovány és csúnya.

Tehát azzal hogy csont és bőr leszel semmiyen előnyre nem teszel szert, mint a leírt dolgaid is bizonyítják.


Amúgy meg a súlyod most teljesen normális, ennyinek kell lennie.

2013. febr. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amit te súlytöbbletnek tekintesz az normális testsúly, valamint az a testsúly, ami neked tetszik, az már véznaság. Senki nem várja el, hogy vézna legyél, ez csak a te rögeszméd, hogy olyannak kell lenned. Én látom magam körül a csontig fogyott személyeket miként bámulják meg a többiek és folyton azt susogják a hátuk mögött, hogy " Vajon ez anorexiás ? Vajon ez beteg ? " - ilyen megjegyzéseket szeretnél ? Így akarod, hogy a többiek gondolkozzanak rólad ?


Az ilyen túlzásokba esések általában lelki eredetűek. Vannak akik a testsúlyukkal vannak elfoglalva, vannak akik isznak, vannak akik vandalizmusba kezdenek, stb.- de lényegében mindegyikhez egyforma kiindulópont fűződik és az az, hogy valamit akartok kompenzálni ezzel. Általában kóros önbizalomhiány, meg nem emésztett traumák, frusztrációk, s bármi egyéb negatív élmények állnak a problémák háta mögött. Te anorexiával küszködsz és ez nem véletlen- valami kiváltotta ezt nálad, viszont ez már pszichológiai téma.


A legjobb szándékkal javaslom, hogy szakember által próbáld megoldani ezt a problémát, mert egyedül aligha fog menni. És nem is kell, hogy hónapokig vagy évekig még hánykolódj ezzel a gonddal, mert valóban vannak akik segíthetnek neked ebben, ne félj és ne tartózkodj a segítségüket kérni.


Mindenkinek vannak problémái, az nem szégyen. A szégyen az inkább az, amikor valaki nem tesz meg mindent azért, hogy megoldja a problémáit.

2013. febr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
remellem lesz valaki aki tud segiteni ugyanis egy cipoben jarunk... 177/46rol most 53 es ugyanazt erzem amit te... ugy erzem hogy az az elvaras hogy ne egyek es mindenki csak azt lesi hogy elkapjon eves kozben... mintha elbuknam a probat...:S en ezert nem tudok tarsasagban enni...hiaba ennek mostmar... oke nem akarmit... tovabbra sem ennek meg egy pizzat a barataimmal de a baj az hogy meg egy salatat sem... :/
2013. febr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem lesz valaki, hanem van. Pszichológusoknak hívják őket, és bármilyen fura, de direkt ilyen pszichés problémákkal foglalkoznak, segítenek megoldani.


Ne kérdezzétek, hogy valaki hogyan választ ilyen hivatást..

2013. febr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
T.Harcműves- Ezt vehetem bóknak a pszichológus hivatásra nézve ?
2013. febr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan!
2013. febr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ó szegénykém én nekem ez a 56 kg az álomsúlyom biztos csini lehetsz!nehogy lefogyj tuom hogy beteg vagy,anorexiás, és Én csak egy idegen vagyok de ne csináld ezt menj szépen el agyturkászhoz és keressétek meg miért teszed ezt magaddal..semmiért nem érdemes ilyen szenvedésnek kitenni magad
2013. febr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!