Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan gyorsítsam az anyagcserém?

Hogyan gyorsítsam az anyagcserém?

Figyelt kérdés

Fogynék, de elég nehéz, mert az anyagcserém iszonyú lassú. Kb. 4-5 nap, ami szerintem rengeteg.

Eddig úgy működött a dolog, hogy dohányoztam, és a cigi meggyorsította a dolgot, most letettem, és azóta semmi. Mivel gyorsíthatnám, ha alapból sok zöldséget eszem?


2013. febr. 11. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az anyagcsere mértékegysége energia (Joule vagy Kalória) és nem idő (mint a nap).


Zöldség és húsfogyasztás mellett, megfelelő (nem túl kevés) evés mellett ideális. Egyébként valóban mindenféle problémák lehetnek vele.

2013. febr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Adam9211 ***** válasza:
100%
Egy kis mozgás mindenképp jót tenne az anyagcserédnek! :)
2013. febr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A napot úgy értem, hogy kb. annyi időt tölt a szervezetemben, amit megettem. Ez elég kellemetlen tud lenni egyébként.

Tornázni szoktam majdnem minden nap, mert ugye próbálok lefogyni. Sétálni szoktam még, illetve ha nem lesz ennyire hideg, akkor majd futni :)

2013. febr. 11. 13:40
 4/11 Adam9211 ***** válasza:

Az anyagcsere fogalommal 1 kicsit zavarban vagy... Adok pár linket, ha gondolod olvasd el, remélem segíteni fog! :)


[link]

[link]

[link]

2013. febr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A legjobb a napi 5-6 étkezés, ez ugyanis arra lett kitalálva, mivel a gyakori étkezés állandóan mozgásban tartja az anyagcserét.

Olyan nincs, hogy az anyagcseréd 4-5 nap... ha így lenne, akkor kb. ennyi naponta lenne szükséged ételre és levegőre. A zöldség egyszerű szénhidrát, gyorsan lebontja a szervezet, de az anyagcserédet nem gyorsítja be.

Jó a mozgás, az egészséges táplálkozás (persze ez idő), a gyakori étkezés, sok folyadék, pl zöldtea erre a célra kiváló...

2013. febr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor pontosítok, az emésztésem lassú. Ezzel mit lehet kezdeni? Merthogy most két dolgot látok, vagy sokat eszem és akkor minden oké, csak nem fogyok, vagy keveset eszem, és akkor megáll bennem a kaja. Tulajdonképpen a dohányzást is azért nem hagytam még abba, mert anélkül egy hét is eltelik, mire eljutok vécére, addigra meg már minden bajom van. Kivéve ha többet eszem, de úgy meg nem fogyok.

Szóval ördögi kör, de biztos van valami jobb megoldás, ami nem károsítja a szervezetem. Csak nem tudok róla.

(mondjuk a kérdésemből kiindulva elég sok mindent nem tudok..)

2013. febr. 11. 13:55
 7/11 Adam9211 ***** válasza:
Pajzsmirigyed megfelelően működik? Ugyanis ez is okozhatja a problémádat...
2013. febr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy konkrétan a pajzsmirigyemmel mi van. Nemrég ultrahangozták, de nem igazán értem, amit írtak.

Pcos-om van, ha ez számít.

2013. febr. 11. 14:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is Pcom van és nekem is lassú az emésztésem. régebben úgy 4-5 nap nálam is eltelt wc nélkül. Aztán mióta napi 5-ször étkezem sok zöldséget gyümölcsöt .. cukor és fehér liszt nélkül azóta elég jól beindult . van hogy mindennap megyek , de a leghosszabb amikor nincs az is lecsökkent 2-3 napra max.

ja és szinte mindennap tornázok , régebben ezt se tettem meg.

2013. febr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

16:39 vagyok.

bár nekem nem kell fogynom mert csak 170cm/51 kg vagyok. Lehet ha kicsit lefogysz jobban beindul neked is. bár nem tudom mennyi felesleg van rajtad. de mondjuk érdemes lenne ellátogatni egy diabetológushoz. én is msot fogok időpontot kérni. :) és legalább összeállít egy még jobb étrendet.

2013. febr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!