Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék kb 8 kilót fogyni,...

Szeretnék kb 8 kilót fogyni, emellett izmosodni. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Diétát hogy tudnám úgy megoldani, ha elég szegények vagyunk, és amit anyukám főz, az van? Pl azt meg tudom csinálni, hogy reggelire veszek egy almát vagy valami más gyümölcsöt, de például a tízóraim, ebédem az, amihez éppen olcsón hozzá lehet jutni. Örülnék valami étrendnek, ami alapján el tudok indulni:)

A másik, hogy kb mennyit egyek, milyen gyakran? És mennyit mozogjak? Délelőtt suliban ülök, és valami itthoni edzésterv kéne, mivel most konditerembe sajnos nem tudok elmenni. Vannak itthon Rubint Réka dvdim, illetve gondolom a neten is találok majd edzésterveket, de ha van valami, ami nektek bevált, azt belinkelheznétek nekem:) Köszönöm!


2013. febr. 14. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha izmosodni, szálkásodni akarsz, akkor jó lenne tartani a szálkásító diétát (minimum 2 gramm fehérje/testtömegkilogramm és maximum 1,5-2 gramm szénhidrát/testtömegkilogramm, de inkább 1 gramm szénhidrát). Ehhez pedig mi kellene? Ugye fehérje: sovány húsok (csirkemell, pulykamell, tengeri hal), kellene hozzá tojás. És zöldségek, gyümölcsök kevésbe, de az is kell.

Reggelire próbálj meg tojást enni, tízóraira mehet a gyümölcs, akár 2 db alma, ebédre edd amiket anyukád főz, de próbáld meg kerülni a tésztákat, krumplit, kukoricát, rizst és minden lisztes dolgot. Lehet olcsón zöldségeket kapni, beszéld meg anyukáddal, hogy azt főzzön neked. Pl egy fél kg brokkoli 200 ft, egy kg fejes káposzta 150 forint, jégsaláta 200 f, kelkáposzta is 100-200 között van kilója, és minden olcsóbb lesz, ahogy tavaszodik.

2013. febr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Szerencsére a pulykamell a leggyakoribb hús itthon, azt ismerősünk hozza:) Akkor ráállok a zöldségekre is:) Köszönöm mégegyszer!
2013. febr. 14. 13:52
 3/7 Awful11 ***** válasza:

Egyszerre izmosodni és szálkásítani(fogyni) nem lehet! Ha fogyni akarsz akkor szálkásító étrend és aerob kell, ha izmosodni akkor pedig tömegnövelő étrend és súlyzós edzés kell!

Heti 0,5-1 kg fogyás a normális, ha annál több akkor nem zsírból hanem izomból fogsz fogyni.


Szálkásító étrend: Testtömegkilogrammonként 2-3 gramm fehérje és 2-1 gramm ch. Fehérje: sovány húsok(csirke, pulyka, hal) túró, tojás. Szénhidrát: zöldség, rizs, zab teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta. 3 óránként kajáljál, napi 6-7 étkezésnek kéne lenni. Igyál min. 2 liter vizet. Ne egyél sok szénhidrátot, hanyagold a cukros kajákat, gyorskajákat, péksütiket és a tejet. Kell még aerob edzés is, tehát végezz napi min. 1 órás testmozgást, ami lehetőleg futás,lépcsőzés, biciklizés vagy ugrálókötelezés legyen.

Itt találsz minta étrendeket is: [link]

2013. febr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, közben olvasgattam én is, szálkásítani szeretnék elsősorban. Köszönöm a választ, remélem nemsokára már én okosítok itt másokat,és nem hagy alább a lelkesedésem:))
2013. febr. 14. 15:29
 5/7 poiu ***** válasza:
#1-el értek egyet. Sok hús, zöldség (egyébként aminek szezonja van, még olcsóbb, én pl. sok savanyú káposztát eszem). Szálkásítani és izmosodni egyszerre valóban nem lehet, de a plusz 8 kilódból símán leadhatsz 4-et úgy, hogy izmosodsz. Tehát a túlsúly leadása és a szálkásítás nem egészen ugyanaz...
2013. febr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Awful11 ***** válasza:
A szálkásítás a zsírból történő fogyás. Teljesen kezdőknél és nagyon túlsúlyosoknál az első hetekben lehetséges, hogy jön egy kis izom is de ha izmosodáshoz más étrend kell.
2013. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!:)
2013. febr. 14. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!