Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen volt a mai étkezésem?...

Milyen volt a mai étkezésem? Kb. hány kalória lehetett? 16/L

Figyelt kérdés

reggeli: tojásrántotta 2 tojásból jégcsapretekkel, savanyú uborkával + tejeskávé cukor nélkül


11 óra körül: egy alma


ebéd: tökkrémleves, nagy adag saláta


vacsora: 1 kis pohár natúr joghurt, egy alma


2013. márc. 1. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Hát én úgy számolom, hogy 1000 alatt bőven...kb ilyen 800kcal lehet. Szerintem ez nagyon fasza fogyis étrend:) mennyit szeretnél fogyni? /Milyen hosszú távon eszel így? Mert azért egy átlag embernek ez elég kevés és ha hosszú távon eszel ilyen keveset, az nem egészséges.

18/L

2013. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]

Érdems itt vezetni.

Gyümölcs ne haladja meg a 200 kalóriát egy nap, zöldség viszonylag mehet, viszont lehetne az étrend fehérjedúsabb, natúrjoghurtba mehetne sovány túró, esetleg egy kis zabpehely. Az étkezések számát megemelném, 3 óránként érdemes harapni valamit.

2013. márc. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
15-20 kg-t szeretnék fogyni. 176 cm vagyok és majdnem 84 kg, szóval ezen változtatnom kell. Csak húst nem eszem, szóval valahogy a fehérjét pótolnom kell majd. Egyelőre fogalmam sincs hogy miket kellene és mikor ennem, de akkor ezek szerint nem nyúltam nagyon mellé :)
2013. márc. 1. 19:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért én még rádobnék valamit, elég karcsúnak tűnik ez a nap, szinte csak reggeliztél, persze én nem Te vagyok, Te hogyan érzed magad?

Én is szembesültem a fehérjebevitel nehézségeivel, én húst és tejterméket se nagyon fogyasztok (havi pár deka hal és jóféle sajt előfordulhat, ami nem sokat ad fehérjefogyasztásomhoz), de házi tojást igen és az finom, laktató és eszenciális aminosavakat tartalmaz, úgyhogy pár hiánybetegséget csak megelőzök vele, bármit is teszek ;) De azért igyekszem. Eszem némi olajos magvat, csírákat, kismillió zöldséget. A többi a testemre van bízva, majd csak jelez, ha valami kell vagy nem kell neki. Elég jó a kommunikációnk, ha odafigyelek.

2013. márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én jól érzem magam. Nem vagyok éhes.
2013. márc. 1. 20:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Mostmég. A lényeg, hogy ha "fogyókúra" címszóval koplalsz, és most még bírod/nem vagy éhes, az nem jelenti azt hogy ez így is marad. Elkezdeni a legkönnyebb, aztán csinálni egy ideig. De ha azt akarod hogy tartós, eredményes legyen, akkor ez nem a legjobb megoldás. A 3 óránkénti étkezés fontos, hogy az anyagcseréd ne lassuljon le. Ha drasztikusan csökkented a kalóriamennyiséget, a tested reagálni fog rá védekezéssel, és a zsírokat, szénhidrátokat (kölönösen a magas glikémiás indexxel rendelkezőket) de még a fehérjéket is (amit egyébként legutoljra raktároz el a szervezet zsírként) zsír formályában raktározza el. Ez egy fajta védelmi mehanizmusa a szervezetnek.

Én így csinálom, talán segít:

Reggel felkelek, és iszok egy protein turmixot (nem, nem csak izomagyú gyúrósoknak való, ez táplálék kiegészítő, egy kiló nagyjából 3000 ft, és aktivitástól függően elegendő napi 25-50 gramm belőle)

Ekkor még nincs a szervezetemben szénhidrát.

Elmegyek egy órát aerobozni. Ennek itt olvashatsz utána:

[link]

Majd hazaérek, és jöhet a szénhidrát, egy doboz natú tescos joghurt (59Ft és 5,8g fehérjét tartalmaz, emellett 0,1g zsírt) amibe keverek 3 evőkanál Lidl-ös (200Ft500g) natúr zabpelyhet, 3-4 szem édesítőszert (ebből is Lidl-ös vagy süssana, (a többinek erős mellékíze van) és ezt sovány kakaóporral, vagy fahéjal ízesítem, de natúron is finom.

Végülis ez mondhatni a 10-óraim. Ebédre mind1 mi, lényeg hogy picit bőségesebb adag legyen (1 óra fele) és főtt étel, levessel, másodikkal.

4-órakor egy újab zabjoghurt (vagy valami gyümölcs, esetleg halkonzerv ha szereted), 7-óra fele már nincs zabpehely se gyümölcs, picit visszaszorítom a szénhidrátot, és hogy változatos legyen, jöhet valami saláta, párolt vöröskáposzta, uborka, paradicsom, paprika tzatzikivel, vagy valami majonézmentes salátaöntettel...mind1, csak zöldség legyen. Majd 10-órakor újabb joghurt, a szokásos módon, de zabpehely helyett sovány túrót rakok hozzá. (félzsíros se olyan rossz, ha épp az van leakciózva) A lassú felszívódású kazein ami a tejtermékekben van (ez egy fehérjefajta) ellát egy időre és nem leszel éhes. A zabpehely ugyan ez, később laktat, tovább tartó jóllakottság érzettel, mivel alacsony glikémiás indexel rendelkezik, így nem emeli meg hirtelen a vércukorszintedet. Lehetőleg kerüld a cukrot, és a fehér lisztet.

Bocs a regényért.

És egy kis ösztönző:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iNn-V..

Sok sikert!

2013. márc. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 poiu ***** válasza:
Muramista! Miért nem eszel húst? Ha ezekre rádobnál egy csomó húst, tökéletes lenne a diétád...
2013. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Eszem húst, mégha nem is napiszinten.
2013. márc. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 poiu ***** válasza:
OK. Szerintem a reggelid tökéletes, ebédhez a salátához hozzá kéne csapni egy nagy adag húst, este a joghurthoz talán sonkát vagy halat (én pl. szeretem a sprotnit joghurttal). Ez tartható éveken át.
2013. márc. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!