Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Insanity edzés vélemények?

Insanity edzés vélemények?

Figyelt kérdés

10kg-ot szeretnék fogyni, ez nálam ilyen álom szintű változás. Most 68kg vagyok és 174cm. Nem látom értelmét az ilyen-olyan diétáknak ezért gondolkozom az insanity edzésen. Eddig nem sportoltam semmit, fogom bírni? Lehet vele fogyni és nemcsak izmot növelni?

előre is köszönöm:)


2013. márc. 7. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem fogod bírni, de ha kitartó vagy belejössz. Én soha nem sportoltam a streching-ig jutottam, ez kb 10-12 perc, gyakorlatilag bemelegítés. Ma már végig tudok csinálni egy programot. Én nagyon szeretem.
2013. márc. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Először is az Insanity edzés cardio edzés, nem lehet vele izmosodni...

Másodszor: ha eddig nem edzettél, akkor nem javaslom, mert 5 percig se fogod bírni, vannak kezdőknek való programok, nem igazán értem, hogy miért a legnehezebbel kell kezdeni...

Harmadszor: lehet, hogy nem látod értelmét a diétáknak, de sajnálatosan a fogyás 60-70%-át az étkezés határozza meg nem pedig a mozgás. Hiába csinálod az Insanity-t, az is csak úgy hatásos, ha mellette optimálisan étkezel.

2013. márc. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem rossz edzés.

Az életben nem fogsz fogyni vele, ha a táplálkozáshoz annyi a hozzáértésed, amennyit megosztottál velünk.


Nem látod értelmét a diétáknak, de a tested mégis csak akkor ad le zsírt, ha egyenletesen tartod a vércukorszintedet.. Tehát ha nem cukrot, keményítőt, tejtermékeket eszel.


Vagy ha fiatal vagy, és igen nagy szerencséd van. Akkor a mostani étkezési szokásaid mellett többlet mozgással fogyhatsz valamennyit.. esetleg, ilyen is előfordul.

2013. márc. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok. Hát vannak ismerőseim akik diétáztak és utána visszaszedték a leadott kilókat...ezért nem látom értelmét. köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 8. 19:05
 5/12 anonim válasza:
100%
Szerintem meg nyugodtan belevághatsz, majd apránként, napról napra tovább fogod bírni megállás nélkül, lényeg az, ha már nem bírod, akkor csak pihenni állj meg, és ne kapcsold ki a videót, ha úgy érzed kapcsolódj és folytasd tovább. Fiatal vagy, hamar bele fogsz jönni. A diétában teljesen igazat adok neked, az csak akkor működik, ha egy életen át tartod, és én sem látom értelmét. Inkább egyél mérsékletesen, de ne éhezz, és ha nem akarsz lemondani a cukorról, tejről, szénhidráttól, akkor a torna alatt se tedd, mert utána ugyan az lesz mit a diétánál, ahogy újra elkezded enni őket visszajönnek a kilók, max. lassabban, mert mozogsz is mellette. Én kb. 5 éve úgy adtam le 10 kg.ot, hogy napi egy órát tornáztam, cadió elsősorban, de azt ettem amit jólesett, tehát hamburgertől a pizzáig mindent, a csokit, sütit is beleértve, de mértékkel. Este 5 után meg csak gyümi, zöldésg, esetleg egy pohár kakaó, ha nagyon éhes voltam. Addig amíg mozogtam nem is jött vissza semmi, és utána is csak azért mer terhes lettem. Ekkor felszedtem vagy 20 kg.-ot,ebből 10 fenni is maradt szülés után. most kezdtem az insaniny-t jan. 20.-án, még 2 hetem van a programból vissza. Most is mindent eszem. A kalória bázis-on vezetem, 500 kcal deficitet állítottam be, tehát a napi kcal szülésgegemhez képest napi 1200 kcal engedélyezett, + amit letornázom. Ez az insanityvel 60 perc kb. 1000 kcal, ezt ugye nem lehet pontosan kiszámítani, mivel minden embernél más, függ az alkattól, súlytól, nemtől, intenzitástól. Tehát kb. 1600-1700 kcal-t szoktam megenni. Ez mellett nem éhezem, ha tortát eszem akkor értelem szerűen du-tán már inkább zöldségezem, levesezem. kb. 5 kg.-ot adtam le eddig, centikben viszont ennél több látszik. És igen izmot is szedsz fel, combra, és felsőtestre a sok "beleülős szökdelés és fekvőtámaszos rész miatt. Egyébként 34 éves anyuka vagyok, tehát ha nekem megy neked is fog. De itt is ér, hogy addig fogod tartani a súlyodat, amíg emellett az étkezés mellett tornázol, mozogsz egy életen át. De számomra ezt sokkal könnyebb betartani, mint lemondani egy életre a sok finomságról. Ha majd elértem a kitűzött célomat. akkor majd eldöntöm, hogy ugyan ennyit mozgok, és többet eszem, hogy ne fogyjak többet, vagy ugyanennyi eszem, de kevesebbet mozgok. Az is igaz, ahhoz hogy igazán szálkás és izmos legyél sajna az étkezésen is változtatni kell, de ha csak fogyni akarsz akkor elég ezt betartani.
2013. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha valaki "dijétázik" és tegyük fel ez egy normálisabb, jobb étkezés mint amit korábban csinált, fogy, aztán újra zabálni kezd ezzel eléggé semmissé teszi a korábbi eredményeit.. de legalább egy ideig elért valamit, nyilván mozgás mellett. Te mozgással még ilyen helyzetben sem vagy, mert ugye eleve nem biztos hogy fogysz a több mozgástól, de ha igen akkor is ahogy öregszel (márpedig öregszel te is) úgy egyre kevesebbet fog számítani a mozgás, és a nem megfelelő étkezés káros hatásai idővel annyira dominálni fognak, hogy beindul a hízás egyéb betegségekkel együtt. Nem lehet a táplálkozást megkerülni, de még egy pár hónapig tartó divatdiétával sem. Állandó fontosságú lesz, mindig az edzéssel együtt.


Egyébként sok sikert!! :)

2013. márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Ok, igazad van, de én nem zabálásról beszélek, hanem arról, hogy nem hagyom el a cukort, fehér lisztet, és társait, hanem mindent fogyasztok, de csak mértékkel. Nem eszem egész nap tortát, édességet, pizzát. De, ha ebéd után megkívánom, akkor igen is megeszem. Ha majd úgy látom, hogy nem hízásnak indultam, hát majd annyit változtatok, hogy újra jó legyen, több mozgás, vagy csökkentem a kcal-t. Természetesen eszem zöldséget is, sőt szeretem is őket, nincs azzal baj, csak most nálunk aranyárban mérik, így télen kevesebb jut. Mondhatnánk úgy is, hogy nincs pénzem rá, hogy egész nap csakis egészséges kaját egyek, mivel pont azok a drágák. Én a sima fehér kenyeret tudom megvenni, és csirke mellből sem sokat. Ezzel csak azt akartam tudatni a kérdezővel, hogy nem feltétlen kell az egyik, vagy a másik táborhoz tartozni, igen is fogyhat, és tarthatja a súlyát valaki úgy is, hogy megtalálja az arany középutat. Kicsit olyan S. Norbisan: Mindent lehet, csak nem mindegy mikor, és mennyit :-)
2013. márc. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
hízásnak indultam akart lenni :-)
2013. márc. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Télen nálam is a 100 forintos káposzta megy leginkább, meg hagyma mert más drága.


A problémám ott van, hogy nagyon kevesen veszik figyelembe, hogy van amiből nem lehet mértéket tartani. 20-30-(60) éveken át mértékletesen eszik az ember, aztán annyira tönkremegy a szervezete, a hormonháztartása a gabonáktól, hogy már gyakorlatilag menthetetlen lesz. Illetve a gyógyszerköltségek felérnek a jobb minőségű élelmiszerek árával. Nagyon összetett dolog, mert nem csak a mának vannak költségei (több zöldség vagy hús) hanem a jövőnek is (sok gyógyszer, ízületi gyulladások, diabétesz, romló életminőség egészségügyi problémák miatt, a társadalomra-országra nehezedő egészségügyi ellátási költségek a krónikus betegségek miatt)

2013. márc. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 ZorkócziBettina válasza:
Hol lehet megszerezni ezt a edzés programot?
2013. ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!