Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Olyan van hogy ha valaki egy...

Olyan van hogy ha valaki egy nap nagyon sokat eszik (főleg dél-este-éjjel közötti időszak) akkor másnapra a gyomrában marad a kaja és még azt emészti délelőtt-délben is?

Figyelt kérdés

Tehát lehet hogy ha valaki nagyon-nagyon sokat eszik (falásroham, vagy karácsonyi zabálások, vagy akármi értitek) akkor a kaja nem emésztődik meg aznap hanem a gyomorban marad és csak másnap reggel-délelőtt kezdődik újra az emésztés?


Tehát pl. lehetséges az hogy ha utolsónak egy hatalmas szendvicset eszek este 9kor és előtte is sokat ettem

másnap még a gyomromban lehet a szendvics egy része?


2013. márc. 14. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Kis hatékonysággal, de éjjel is zajlik emésztés, a gyomortartalom is ürül.
2013. márc. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csak azért, mert tegnap nagyon sokat ettem (súlytartón vagyok) reggel nem volt időm enni, de annál többet ettem délután és estefele.

Tudom nem egészséges de ilyen 2 hetente 1szer ha előfordul, nagy volt a kavarodás a meló meg a suli miatt. ...


És este 9kor még ettem valamit. Ma viszont nagyon sz*rul voltam reggel semmit nem bírtam letuszkolni a torkomon, szédültem (még most is szédülök) nyom a fejem meg hánytam...

viszont ma nem ettem semmi zöldséget, de zöldség (paradicsommaradék meg vmi uborka) is visszajött...

pedig nem ettem ma semmit mert nagyon szarul vagyok:(

2013. márc. 14. 13:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor valóban a gyomrodban volt még, nincs tévedés.


De egy gyomorrontást ne keverjünk össze a normális emésztéssel.

Lehet, hogy valami rosszat ettél, illetve az én nézőpontomból biztos, hogy azt ettél. Szendvics.. távol áll az ideális, jól emészthető ételtől.

De ha általában a kenyér nem okoz ilyen panaszokat, akkor alighanem valami problémás, talán romlott dolgot ehettél. Ugye a rosszullét, hányás erősen erre utal.. kibekkelheted otthon, sokat ezen orvos nem tud segíteni. Ha kívánsz enni akkor hagyd a krumplis kekszes "kímélő" sz.arságokat, enyhén fűszerezett (vagy csak sózott) húst, párolt zöldséget egyél mértékkel. Ez még nem terheli meg a gyomrod, de amint enni tudsz, érdemes hasznos tápanyagokat fogyasztani.

Ma hogy érzed magad?

2013. márc. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!