Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő után áll meg a...

Mennyi idő után áll meg a fogyásom, csinálhatom ezt így? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Elég tájékozott vagyok diéták terén, 12 éves korom óta fogyózok úgy két évente. Négy éve volt egy nagyobb fogyásom, amit eleinte dietetikussal (nem sokat ért, abajgatott hogy nem fogyok annyit amiért ő a pénzét kapja, 6 kilót fogytam vele majd otthagytam) a többit pedig saját magam. 100 kilóról mentem le 84-re, utána azonban folyamatosan visszatértem a csokizabáló életmódomhoz, sajnos ez van, szeretek enni... két év alatt visszaszedtem. Most újra belevágok mert nagyon szeretnék fitt, egészséges lenni. Két hete kezdtem 103 kilóval, most 98 vagyok. Áttértem egy szénhidrátszegény étrendre, tulajdonképpen magamnak állítom össze hogy mit eszek: reggelire általában egy almát, ebédre zsírmentes zöldséget fehérjével (hús, tojás), az ebédet kétszerre eszem meg, ami általában egy átlag tányér kaja két felé osztva. öt-hat óra felé bekapok egy marék diót-mandulát, majd este általában egy zsírszegény joghurt és két darab répa. Ez napi 800-max 1000 kalóriát jelent, viszont az alapanyagcserém 2100 kalória. Tudom, hogy ez kevés, de sajnos túl nagy a súlyom még a mozgáshoz, és még legalább öt kilót szeretnék leadni ezzel az étrenddel, hogy később megemeljem 1200 kalóriára és mozgást iktassak be mellé. Ha később átállok, megállhat a fogyás? Ha sikerülne és idővel elérném a 80kg-t nem tervezem hogy visszaállok a régi étrendemre, szeretnék továbbra is egészségesen enni, de szeretném elkerülni az anyagcsere leállást, és a jojó effektust. Ötletek, vagy valaki aki hasonlóan csinálta és tudna mesélni a tapasztalatairól? Megköszönném!!

2013. márc. 16. 16:50
 1/1 poiu ***** válasza:
Muramista! Én 98-ról mentem le 80-ra és tartom egy éve (+- 2 kg), 180 cm. Amit Te csinálsz öngyilkosság, éppen most kergeted bele magad egy újabb jojó ciklusba. Hagyd a francba a kalóriatáblázatot. Egyél zöldséget és húst, ami belédfér. Pár hónap és érezni fogod az ízeket és nem fog hiányozni a csoki (na jó, félévente egyszer bezabálsz, hogy tudd, semmi értelme). Mozogj, az istenért. Ne fuss, de sétálj, ússz, hajolgass, ilyenek.
2013. márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!