Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A szervezetnek egyáltalán...

A szervezetnek egyáltalán nincs szüksége a kenyérre?

Figyelt kérdés

Rengetegen írják, hogy ha diétázunk, ne együnk kenyeret, mert a fehér kenyér "káros", a péksütemények tele vannak cukorral, ráadásul még a teljes kiőrlésűek sem tartalmaznak sokkal kevesebb kalóriát (tudom, más a GI értékük).

De lehet tényleg elhagyni a kenyeret az étkezésből?

178 cm és 70 kiló vagyok, kevés zsír van rajtam, amit nyárig szeretnék leadni. Minden nap mozgok (kb. 2 órát), nem eszem krumplit és rizst, de reggelire a szendvicset két szelet kenyérrel eszem. Ha valóban nem tanácsos a kenyér, akkor mit egyek reggelire, ami tartalmas és az egész napos kemény munka és sport alatt is kitart?

Köszönöm



2013. márc. 17. 12:53
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy tésztát sem eszem, a cukrot pedig nagyon minimálison, szinte 0-n tartom.
2013. márc. 17. 12:59
 2/22 poiu ***** válasza:
A kenyeret több milliárd embertársunk csak képről ismeri. Szerintem a te problémád nem a kenyér, hanem a keményítő. Ha napi két órát sportolsz intenzíven (ami hülyeség, hacsak nem ebből élsz), akkor valóban szükséged van extra kalóriára, ami lehet kenyér, rizs, tészta, krumpli, szóval keményítő. Tehát ha csak nem vagy gluténérzékeny (én az vagyok) a kenyér a barátod.
2013. márc. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
köszönöm. De, versenyszerűen sportolok, úgyhogy ez nem csak amolyan fejbevett mozgási kényszer.
2013. márc. 18. 12:23
 4/22 anonim ***** válasza:

A szervezetnek egyáltalán nincs szüksége kenyérre. A gabonákban nincs semmi esszenciális, csak a szénhidrát tartalmuk magas amivel energiát szolgáltatnak.

Az esszenciális zsírok olajokban ,magvakban, az esszenciális aminosavak az összes állati eredetű fehérjében megtalálhatóak. Vitaminok ásványi anyagok mindenben vannak de elsősorban a sok zöldségben, meg a multivitaminban persze. A rost tartalmuk miatt inkább a feldolgozatlan gabonákat részesítsd előnyben. Azon kívül hogy energiát adnak (amiből diétában kevés kell) néhány ásványi anyag megfelelő beviteléhez is hozzájárulnak.

2013. jún. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
utolso, ha ilyen szinten nem ertessz az ilyen temakhoz inkabb maradj csondben, annyi hulyeseget irtal ebben a par sorban, hogy neki se allok oket megmagyarazni.
2013. jún. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Hú, pedig arra kíváncsi lennék.
2013. jún. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
Én (mint gluténérzékeny) nem eszem/ehetek búzából, rozsból készült kenyeret, péksüteményt; zab, árpa, maláta tartalmú ételeket (nagyon sok ételben megfordul a glutén - mint adalék), és ezt leszámítva egészséges vagyok. Tehát azt gondolom nincs szüksége rá a szervezetnek. Ettől függetlenül Te ne vond meg magadtól a kenyeret, esetleg próbálj jobb minőségűt vásárolni, vagy otthon sütni (szerintem).
2013. jún. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
34%
aki pedig nap erzekeny, az nem mehet a napra, tehat nekunk sincs semmi szugsegunk a napfenyre...
2013. jún. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

Hűűű, hogy itt mennyi marhaságot hordanak össze a "hozzáértők"... :)


# 2/8

"A kenyeret több milliárd embertársunk csak képről ismeri." Ja, ahogy a pénzt is, vagy a kacsamájat, vagy a libamájat, vagy a pezsgőt vagy.... ahogy a tiszta vizet is... talán nem Afrikából kellene kiindulni!


A malmokat is nyilván a vicc kedvéért tervezték... Jézus a kenyeret nyilván viccből törte ketté (kovásztalan kenyér), nem is ismerték, mi? :)


# 4/8

Igaza van a mögötted szólónak. Fáj, amiket leírtál. Azt se tudod, mi az az esszenciális! Szerinted a nem esszenciális tápanyagokra nincsen szükség? Ostobaságok előtt ajánlott néhány táplálkozástan tankönyv elolvasása, aztán rámehetsz a biokémiára és anatómiára...


# 7/8

Gluténérzékeny... Jah, általában alacsony növést, minimális izomzat kialakulását teszi lehetővé, sajnos, mert ez egy betegség... Nem tudod bevinni azokat a szénhidrátokat, és nem tudsz eleget sem bevinni, ami lehetővé teszi, hogy pl. izmos legyél...


Kérdező egy normális válasz:


A liszt (gabona) a világon a legalapvetőbb élelmiszer... már az ősidőktől termesztik és művelik a földeket! A rizs és teljes kiőrlésű kenyér között kb. semmi különbség nincsen! Az inzulinkiválasztásban sincsen!


A fehér kenyér GI-je 70! A teljes kiőrlésű kenyér GI-je 69! Akkor most mi is van? A fehér rizs GI-je 87! A barna rizs 76! Kb egyformán magasak... a rizs különösen... (A testépítők mégis rizst esznek csirkemellel! és kockahasuk van!)


A szervezet legfontosabb energiaforrása a CH! A szénvázat adják a DNS-hez és RNS-hez is! A táplálék nagy részét a keményítő (poliszacharid) adja!!! pl. Gabona, rizs stb.. Ezekben található még nem emészthető szénhidrát is, azaz rezisztens keményítő és cellulóz, azaz élelmi rost. Ezek persze pl. zöldségekben is vannak... Az élelmi rostoknak is két fajtája van, vízben oldható és nem oldható, mind a kettőnek fontos, de más szerepe van. (Sok nem oldható rost pl. a búzakorpában van, míg oldható pl. a zabban.)


A mai táplálkozással nem az a probléma, hogy kenyeret esznek az emberek, vagy tésztát!!!! Hanem az, hogy az értékes részt, ami a héj stb. leválasztják, így marad a fehér liszt, ami már kb. semmi vitamin és ásványi anyag tartalommal, valamint rost tartalommal rendelkezik! Ehhez még hozzájön a rengeteg mű adalék anyag, melyek lassítják az emésztést, és terhelik az immunrendszert, valamint a sok cukor, ami inzulintermelésre készteti a hasnyálmirigyet! Ez így együtt már sok a szervezetnek, ezért hízásnak indul, hamar leszel éhes, és még cukorbeteg is leszel!


A fehér kenyér sem mindig rossz, csak akkor rengeteg zöldséget kell enni hozzá, hogy a felszívódás lassabb legyen. és még ezer mód van arra, amivel a felszívódást lassítani lehet!


Egyébként a szervezetnek 55-60% szénhidrátra van szüksége, amit egy sportoló kb. soha nem fog tudni fedezni csak zöldségből! Ehhez kellenek a magas CH tartalmú ételek: kenyér, rizs, burgonya, hüvelyesek...


Diéta alatt magas rosttaralmú ételeket kell enni! Ez lehet teljes kiőrlésű kenyér, vagy barna rizs, reggelire pl. tökéletes a zabpehely! (Nem a bolti csokis meg anyám kínja puffasztott akármi, hanem zab!) Tésztából mehet a durum, vagy teljes kiőrlésű itt is. Kb. minden étkezéshez egyél zöldséget!!!! Sokat!!!! Rizshez pl. minimum annyi zöldséget tegyél, amennyi a rizs! Ez el fog telíteni, de energiád is lesz! Csökkentsd a monoszacharidokat, azaz cukrokat, mert azoktól éhes leszel!


Ha ennyit sportolsz, és kemény a munka is, felejstd el a kecske étkezést, mert be fog lassulni az anyagcseréd, ha túlságosan lecsökkented a CH-t!


Edző (ritkán adok itt ilyen részletes választ) inkább a blogomon.

2013. jún. 11. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Meg tanulhatnátok szöveget értelmezni. Fussátok át még egyszer azt a négyes választ.


Gabonákból visszük be az esszenciális tápanyagokat?

elsősorban NEM

Mondta valaki hogy csak esszenciális tápanyagok kellenek?

NEM

Mondta valaki hogy ne egyen szénhidrátot?

NEM. csak feldolgozatlan gabonákat javasoltam. pontosan a rost tartalmuk miatt!

Egy DIÉTÁS kérdéshez nem kéne leírni hogy 60% szénhidrát kell mert legfeljebb 40.


Az esszenciális zsírok miben vannak? Olajos magvakban, az azokból sajtolt olajokban és halolajban.

Az esszenciális aminosavak miben vannak?

Az összes hús,hal tojás, és még a tejtermékek is tartalmazzák az összes esszenciális aminosavat, tehát minden állati eredetű fehérje.

A gabonákban vannak vitaminok ásványi anyagok?

IGEN. a fehér kenyérrel szemben.


Annak a bizonyos négyes válaszomnak minden egyes betűje igaz, és szinte sehol nincs ellentmondásban a 9es válasszal.

Csak 2 ponton:

- diétában kevés szénhidrát kell (lehet hogy ez sem szentírás, de általában)

- és a konklúzió: a fehérkenyér nem fontos, MINDEN tápanyagot elsősorban valami másból viszünk be. És egy edző tudhatná hogy a testépítők sem esznek fehérkenyeret diéta alatt!


jószívű leszek és a vallásodba most nem kötök bele.


Uff :D

2013. jún. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!