Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen jó foygókúrát ismertek...

Milyen jó foygókúrát ismertek ami számomra is jó lenne?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és le szernék adni a suli végéig 10 kilót! Jelenleg azthiszem 60 kiló vagyok és 50 szeretnék lenni! Olyan fogyókúra kéne ami nem ez a sportos típus mivel asztmás vagyok így nem mennek ezke a dutós edzős fogyók! Kérlek segitsetek!

2013. ápr. 3. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
19%

Hali!


Fogyúkúra név alatt értelmes táplálkozási szokást nem fogsz találni. Fogsz találni divatos majomságokat persze, azokat is neked illetve nálad idősebbeknek találták ki, de semmire sem jók.


Az elhízás ha csak pár kiló, ha 10 kiló mind tekinthető betegségnek, vagy kóros állapotnak. Ugyan úgy, mint az asztmád.

Sőt, ugyan azok az anyagok okoznak elhízást, mint asztmát (legalábbis nagyon gyakran). Nem szoktak foglalkozni vele, de a tej (tejtermékek) a kenyér (tészta, gabona ételek) enyhén mérgezőek. Kicsit asztmás lesz tőlük az ember, kicsit elhízik, kicsit szívbeteg lesz, kicsit cukorbeteg, esetleg néhány ember súlyosabban beteg, de legalább finomak.


Azt tudod csinálni, hogy zöldségeket eszel a kenyér (tészta, rizs, krumpli) helyett, és legalább pár hétre, hónapra elkerülöd a tejes joghurtokat, kakaót, túrót stb. Ennyi idő alatt érdekes módon majd az asztmád is javulhat, de lehet előre sejteni hogy javulni is fog, ugye idővel már gyógyszert sem kell majd szedned, hiszen bőven van esélyed rá, hogy meggyógyulhatsz. Nagyon sok ember meg tud gyógyulni.


Mivel neked már elkezdtem írni, eléggé segítőkészre vettem a figurát, leírom azt is, hogy nem azok a mozgások a jók, amiket asztmásan nem tudsz végezni. Egy embernek nem futnia vagy bicikliznie kell ahhoz, hogy egészséges legyen, edzettek legyenek az izmai. Nem, igazából léteznek olyan mozgásformák, amiket mindig is nagyon erős, egészséges emberek gyakoroltak, és nem feltétlen voltak megerőltetőbbek mint egy beteg ember gyakorlatai.


Például a Taichi, Jóga, Qigong, Pilates, Callanetics edzések viszonylag kímélőek, mégis hihetetlenül jó hatással bírnak a testünkre. Úgymond ezek gyakorlásával ugyan olyan fit lehet bárki, mint a sportolók. A különbség, hogy bizonyos szempontból még erősebb és egészségesebb is lehet az ember, de nem kell abbahagynia 40-50 éves korára a gyakorlást, mint a legtöbb sport esetén.


És erősíteni is tudsz otthon, a lassú fekvőtámasz gyakorlása, guggolás vagy lovagló állás nem terheli túl a tüdődet, bírnád asztmával is.


Gondold át a helyzeted, gondold át mennyit ér az egészséged, mennyire szeretnél asztmás maradni, illetve hogy valójában mennyire tudsz/nem tudsz edzeni, valójában lenne-e kedved, a betegség tart-e vissza vagy netán a lustaság :)

2013. ápr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel fejlődő szervezet vagy és beteg én inkább egy orvos tanácsát kérném ki a helyedben nehogy valami jó tanács ártson mintsem segítsen.
2013. ápr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat asztám azért nem annyira vagyok hogy megyek egy metert azt emghalok csak nem megy a hosszútávon futás! Amúgy normális alkatú vagyok csak csinosabb szeretnék lenni! :)
2013. ápr. 4. 17:59
 4/5 anonim ***** válasza:
A hosszútávfutás szerintem nekem sem megy (nem tudom, rég próbáltam) mindenesetre nem is próbálgatnám, mert szükségem van még egészséges térdekre.. Ráadásul neked sem javítaná az alakodat, még a fogyásban sem igazán segítene. Tehát, nincs is semmi probléma, súlyzózz vagy eddz saját testsúlyoddal.
2013. ápr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Már ne haragudjatok, de egy 13 éves gyereknek szüksége van a tejtermékekre, hogy normálisan kifejlődjön!
2013. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!