Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az jó, ha a zöldségként...

Az jó, ha a zöldségként savanyúságot eszek pl csirkemell mellé?

Figyelt kérdés

Mert azzal tudom bevinni úgy, mint zöldség. Savanyú uborka, savanyú paprika.

Nem gond, ha ennyi savasat eszek? Attól érezném magam éhesnek hamar?

Más zöldséget nem tudom mit ehetnék, ami van itthon, vagy olcsó.


2013. ápr. 3. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Ott van a savanyú káposzta is :D

Valószínűleg emberfüggő, hogy gond-e a sok savanyú, nekem speciel direkt jólesik, mindig is ilyen voltam.

Vannak azért olcsó zöldségek, koncentráljunk a nyersekre (frissítőbbek és vitamindúsabbak), számításaim szerint a nem apró adagban vett magok csíráztatásával kapott csírák a leggazdaságosabbak és némelyiket igencsak kedvelem (retek- és bíborherecsíra, de a zsázsa is poénos :)), a róluk zengett dicshimnuszok igazságtartalmáról mit sem tudhatok, de nagyon rosszak nem lehetnek s ennél jobban nehezen tudom minimalizálni a vegyszerek mennyiségét a zöldségemben.

2013. ápr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minden savanyúság levében van cukor...
2013. ápr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jó, én is imádom a savanyúságot. :) Az a kis cukor meg nehogy már ne férjen bele!!!
2013. ápr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De lehet készíteni cukortalant is... Majd csinálok én is, de nekem hiányzik, ha nem eszem rendes nyerseket :)

Állítólag abban sincs, amit én veszek néha, s hihetőnek tűnik, mert hajlamos vagyok érezni, az oly gyakori édesítőt pedig még mikroszkópikus mennyiségben is kiszúrom, brrr...

Nagy mennyiségű savanyúságnál én sem szeretném, ha cukros lenne, de ugye van, aki amúgyis visz be feldolgozott cukrot.

2013. ápr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A vecsési savanyúságokban nincs cukor!
2013. ápr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha az édesített levet nem fogyasztod el, akkor semmi gond.
2013. ápr. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha már a savanyúságokban is nézzük a cukrot-sajnos én is nézem- megette a fene az egészet! Olvasgatom a kérdéseket, válaszokat! Jesszusom! 14 éves lány kőkeményen fogyókúrázik!

Nem gond, de hol voltak a szülei, amikor annyira felhízott,hogy komoly súlyproblémái lettek?

Szerintem a sokat és unásig emlegetett arany középutat kellene betartanunk, Nekem sem sikerül. Tegnap szörpös vizet ittam, sokat, mondván: -Futottam közel másfél órát, megérdemlem.

'Hát meg! 'De!!! Minden áldott nap ennyit, ha nem többet futok. Tehát az önámításom 100 %!

Este még 20 dkg párizsi is bepattant, mert úgy ott volt a hűtőben!

Azért írtam le, hogy bár szinte mániásan figyelünk az étkeinkre, annak tartalmára, de néha valóban, hadd kurv@lkodjunk már! Ha nem tesszük, megzavarodunk. Nyilván nem lesz evidencia a cukros üdítő, de ha már soha semmit, akkor tényleg mi a fenének élek?! Milyen jó is! 130 évig élnénk, de egy normálisat nem ettem, nem ittam, mert egészségtelen, stb.

Sajna, de szerintem mindnyájan túlzásokba esünk, szinte minden téren.

Azért próbálkozzunk tovább, hajrá!

Üdv.: Rea

2013. ápr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sok igazság van a mondanivalódban, de azért én ellenkeznék egy-két ponton :)

1. Én minden egyes étkezésemet élvezem, jó dolog, hogy pont az egészségesebb dolgok a finomabbak és kívánatosabbak, vagy csak az én ízlésem ilyen? :D Vagy az egészségesség-fogalmam, van, aki ellenségnek tekinti a gyümölcsöket, főleg nagyobb mennyiségben, a zsírfóbiásokról nem is beszélve, akik még a legjobb házi tojás sárgáját sem tartják csodálatos dolognak.

2. Néha enni valami finomat és nem oly egészségeset egy dolog, abban egyetértünk. De itt a napi zöldségbevitel zömét képező, rendszeres dologban levő teljesen felesleges (ízfokozó, de egy finom savanyúságnak minek?) cukrozásáról van szó. Ha elkerülhető, akkor kerüljük el. De inkább cukor, mint édesítőszer (ha valaki cukorbeteg, akkor ez nem opció, akkor ne legyen benne egyik sem), brrrr.

Az a jó, ha egészséges szokásokat alakítunk ki. Ez mondjuk azzal jár, hogy a végén csak alapanyagokat vehetsz a boltban, de hát ez van :D Nem akarom támogatni, hogy mindenbe belerakjanak minden sz@rt s felesleges dolgokat.

Időnként, akár tudatosan, tervezve kicsapongani más :) Nekem teljesen bűntudatmentes, tudatos alkalmaim vannak, olyan esetekben, amikor nagyon nagy az, amit élvezetben nyerek a dologgal :) Egy szörppel nem érek semmit, ezerszer inkább egy gyümölcs, de anyós házi sütije... Csak nem hagyom ki :D Otthon viszont legalább olyan finomat sütök glutén és feldolgozott cukor nélkül. Ez ilyen.

Nekem az elkerülhetetlen cukrom a mustárban van (jó, elkerülhető lenne, de szeretem :P), de az ritka alkalom és pici mennyiség. Savanyúságból többet eszem és abból van cukortalan alternatíva, úgyhogy ott nem fér bele nekem. De ha valakinek igen, azzal sincs bajom. Legfeljebb azt sajnálom, aki nem figyel nagyon oda és cukros-édesítős dolgokat vesz, mert más nincs a boltban. Eh.

2013. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehagytam, hogy az előzőnek (#7) szólt a mondandóm (#8).
2013. ápr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem névvel vagy bejelentkezve, de remélem célba találok a mondandómmal.

Rengeteget futok. A hét minden napján, nem keveset, a minimum 8,5 km. Amiket leírtam az elhajlásokról, amit később meg is erősítettem, hogy nem állandósult állapot a cukor és egyéb kártékony élelmiszerek fogyasztása nálam, de kínosan nem mindig figyelek oda. Nyírfa cukrot eszünk 9 éve. Előtte a fehér cukor fogyasztásunk évi 1 kg volt. 51 éves vagyok, rajtam egy dkg súlyfelesleg nincs, ha jó napom van. Ha rossz, akkor itt-ott felfedezek egy-két hurkát. Bár, ugye én hosszú távokat futok, sokat égetek el azokból az ételekből, amit megeszem. Egyébként az egyetlen szénhidrát forrásom-a zöldségeken kívül- a köles. Gyümölcsöt is csak délelőtt eszem. A szörpöt viszont szeretem és bizony néha rettenetesen kiürülhet a cukor a szervezetemből, mert nagyon kívánom. Olyan szörpös vizet iszom, hogy szinte még nem is látszik a vízben, de egy kicsit érzem az ízén.

Nem hiszek a piacon azoknak a kofáknak, akik váltig állítják, cukormentes a savanyúság, amit árulnak. Leellenőriztem már a vércukor szintemet, megfelelő idő elteltével, amikor ezeket az étkeket fogyasztottam. Hát...

Ha nem cukor, akkor ipari tételben biztos nem a 4 e ft-os nyírfa cukorral fog édesíteni.Az édesítőszerek többnyire károsak, illetve mikor hogyan és hová sorolják be őket a szakemberek.

Meggyőződésem, én eléggé lebutítva táplálkozom, de, amit tegnap írtam is, nem kell megőrülnünk. Nekem van egy bevált protokollom, ettől néha-néha eltérek, de az alapok szilárdak. Ezt évtizedek óta betartom, ebben nőttem fel, ezt szoktam meg.A gyerekeink is, de nem feltétlen tudom, mit is eszegetnek az egyetemen. Látom, hogy nincsenek elhízva, sportolnak rendszeresen-EZT NAGYON FONTOSNAK TARTOM- akkor minden rendben van. Te úgy gondolod, ha szigorú szabályokat tartunk be az étkezéseinkkor, akkor jót, s egészségeset eszünk? Nem vagyok én abban olyan biztos! Írd meg nekem légy szíves a véleményed, mert kíváncsi vagyok rá!

Köszönöm szépen: Rea

2013. ápr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!