Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szénhidrát elhagyásával...

Szénhidrát elhagyásával elértem a számomra ideális súlyt.172 centimhez 58 kiló lettem. Ha továbbra is tartom ezt a diétát és ugyanúgy sportolok mellette, mint eddig, akkor tovább fogyok majd, vagy már megáll?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy ettől kezdve már nem fogyok, csak hízni tudok, vagyis ha elcsábulok valami édességtől vagy bármi mástól és megeszem, akkor hízok, viszont fogyni már nem fogok. Más is szokott ilyesmiktől félni?
2013. ápr. 27. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Félelmeid alaptalanok.


Ha kalóriadeficites az étrended, akkor fogysz, ha többleted van, akkor hízol. Stagnálás gyakorlatilag nincs, mert lehetetlen minden nap pontosan ugyan annyi kalóriát bevinni, mint amennyit felhasználsz.


Amit az előbb írtam, az egy napra vonatkozik. Hosszabb távon tud stagnálni a testtömeged, de azt úgy lehet elérni, hogy hol egy kicsit több, hol egy kicsit kevesebb. De emiatt nem kell aggódnod, ez természetes. 1-2 nap vagy hét alatt lehetetlen elhízni, viszont ha látod, hogy hízol, akkor tudod korrigálni.


Vannak alkalmak, ünnepek, amikor tilos kínozni magunkat. Arra kell figyelni, hogy a többi napokon betartsunk az étrendet és sportoljunk. Egy évben van 365 nap, ha ebből 20-30 napon "bűnözünk", akkor is az év több mint 90%-ban az megvan.

2013. ápr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Megkérdezhetem hogy ez mennyi idő alatt sikerült ? Miket száműztél pontosan az étrendedből ?
2013. ápr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm első válaszoló.

2. válaszoló, ez elég összetett folyamat volt. Nagyon kövér voltam, 96 kiló. Rosszul csinltam a fogyókúrát, de nagyon akartam és még nem tudtam ennyi mindent, mint azóta. Szóval 3 hónap alatt lefogytam 20 kilót, majd utána még 10 ment le 5 hónap alatt. Koplaltam. Lényegében csak ebédet ettem, az is menza kaja volt és reggel semmi, este egy alma. Azután kezdtem jojózni, mert ahogy elkezdtem enni többször naponta, jöttek vissza a kilók. És 75 voltam már, amikor megijedtem, a 90 napossal visszafogytam 62-re. Na akkor megint koplaltam, zabáltam, koplaltam, zabáltam. És most márciusban meguntam, elkezdtem egészségesen diétázni. És ez jó, nem éhezem, nagyon jó a közérzetem. Ez úgy néz ki, hogy reggel egy magvas kifli, felváhott, zöldség, tízórai narancs vagy kiwi, ebédre és vacsira hús és zöldség. Most így vagyok 58 kiló, mellette biciklizem és van egy ministepperem, azzal taposok. Az az igazság, hogy én magam még mindig 90 kilónak látom, nehéz így élni és folyton rettegni, hogy mitől fogok meghízni, ezért nehéz az, hogy 5-ször is ehetek egy nap.

2013. ápr. 28. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!